Προς το περιεχόμενο

The voice of Greece : Αρετη Κοσμιδου '' η φωνη'' 16 ετων.


pericles

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι, αλλά μισό λεπτό.

 

Η Βανδύ και ο Ρέμος είναι ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ στο χώρο πλέον... Δε βλέπω γιατί δε μπορούν να έχουν μια γνώμη για τους "μικρούς" που θέλουν να μπουν στη βιομηχανία. Αν όχι αυτοί, ποιοί; Η Ναταλία Γερμανού;

 

Να την χέσω αυτή την βιομηχανία.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 79
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δηλαδή αυτές είναι οι επιλογές μας; Βανδή και Ναταλία;

Για να μην ξεχνιέσαι πάντως, να σου θυμίσω ότι πρόκειται για ένα show στον ΑΝΤ1 που αποκλειστικός του στόχος είναι η τηλεθέαση.

Αναλογιζόμενος το γεγονός ότι η πλειονότητα από εδώ μέσα ΔΕΝ είμαστε το primary target group του καναλιού/εκπομπής, οι προαναφερθείσες επιλογές πρέπει σαφώς να είναι μέσα στο shortlist των κριτών.

Αν το βλέπεις με διαφορετικό μάτι, βλέπεις λάθος show.

 

Εγώ, όταν και άμα το δω, και δεν τραγουδάνε λαϊκά, περνάω καλά.

Πολλές διαφημίσεις όμως....

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλές διαφημίσεις (άρα η επιλογή Βανδή-Ρέμου πέτυχε το ζητούμενο, αυτό έλειπε κιόλας!) αλλά και πολύ υποκρισία και σάλια-μύξες στη φάση της κρίσης ειδικά από όσους δε γύρισαν και προσπαθούν να κολακέψουν το διαγωνιζόμενο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην ξεχνιέσαι πάντως, να σου θυμίσω ότι πρόκειται για ένα show στον ΑΝΤ1 που αποκλειστικός του στόχος είναι η τηλεθέαση.

Αναλογιζόμενος το γεγονός ότι η πλειονότητα από εδώ μέσα ΔΕΝ είμαστε το primary target group του καναλιού/εκπομπής, οι προαναφερθείσες επιλογές πρέπει σαφώς να είναι μέσα στο shortlist των κριτών.

Αν το βλέπεις με διαφορετικό μάτι, βλέπεις λάθος show.

 

Εγώ, όταν και άμα το δω, και δεν τραγουδάνε λαϊκά, περνάω καλά.

Πολλές διαφημίσεις όμως....

 

Mάλλον γερνάω. Σε λίγο θα πάρω και την θέση μου στο θεωρείο του Muppet Show.

Δεν θα έπρεπε όμως να με αποκλείουν από το target group τους. Θα έπρεπε να έχουν κάτι και για μένα. Τι διάολο; Εγώ δεν είμαι πελάτης;

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Βανδύ και ο Ρέμος είναι ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ στο χώρο πλέον...

 

Νικόλα μου, χωρις να θελω να σε τρομάξω, δεν έχουμε 1998 πλέον ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιο ακριβως ειναι το τοπικ? Τα shows ή η φωνη της κοπελας?

 

Γιατι εγω ακουσα ενα 16χρονο με τρομερο timbre και μερικα λαθη στη τεχνικη που ευκολα

βελτιωνονται. Προσωπικα θα ηθελα να την ακουσω να τραγουδαει κατι απο zeppelin ή Joplin  ;D

 

Επισης γουσταρω τρελλα εμφανιση (τζινακι/μπλουζακι).

 

Δεν εχω τηλεοραση πανω απο 10 χρονια οποτε δε μπορω να πω με σιγουρια αλλα απ'οτι εχω καταλαβει ως διαγωμισζομενος πρεπει να το "παρακανεις" (και τραγουδιστικα και εμφανισιακα) για να "νικησεις" σε αυτα τα "shows" και μ'αρεσε πολυ το γεγονος οτι η κοπελια εκανε ακριβως το αντιθετο και εντυπωσιασε.

 

EDIT: Προσωπικα θα ηθελα να την ακουσω να τραγουδαει (με τη συγκαταθεση του audiokostas φυσικα) κατι απο zeppelin ή Joplin

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα θα ηθελα να την ακουσω να τραγουδαει κατι απο zeppelin ή Joplin....

....ή Klaus Nomi ή Joe Cocker έστω, γιατί "βγάζει από τη ψυχούλα της μια ροκιά που με κάνει και ταξιδεύω".

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγχωρεστε με για την παρεμβαση, αλλα ας μου εξηγησει καποιος ποιος ειναι ο σκοπος της εκπομπης/διαγωνισμου μιας και δεν το εχω παρακολουθησει ποτε.

Να βρουν και να αναδειξουν νεους τραγουδιστες (και εννοω τραγουδιστες που ξερουν ηδη να τραγουδουν) ή να ανακαλυψουν ενα ακατεργαστο διαμαντι που θα πουλησουν (μετα απο σωστο training) σε καποιο μαγαζι της Αθηνας;

Σε καθε περιπτωση, η Αρετη (επειδη εψαξα και το ακουσα) ναι μεν εχει καλη φωνη, αλλα δεν ανατριχιασα κιολας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Το reverb στη φωνή γενικώς είναι άντε γειά αλλά το παίξιμο και ο ήχος των (live παρακαλώ) μουσικών από πίσω είναι πάρα πολύ καλός.

 

ξέρουμε ποιοι μουσικοί παίζουν; ο μπασίστας κελαηδάει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου