Προς το περιεχόμενο

Αυτο-προσδιοριστείτε



Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τόσος κόσμος εδώ τι κάνει; Ελπίζω να μην έχω ξεχάσει καμμία επιλογή. Κρίμα που δεν επιτρέπεται η πολλαπλή επιλογή. Μάλλον δεν θα έχουμε καλή εικόνα έτσι. Κανένας από το Noiz;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ti orizei to "Μπλι-μπλικάς" akribos file gerasime?

 

Ορίζει αυτόν που ασχολείται "παικτικά" με τη μουσική μέσω του υπολογιστή, δεν παίζει δηλαδή πρωτίστως κάποιο όργανο, αλλά προγραμματίζει, φτιάχνει ήχους, loop-ες και λοιπά.

 

Αν κάποιος παίζει με MIDI clavie σε real-time όμως, είναι δηλαδή πληκράς, εγώ θα τον προτιμούσα να δηλώσει "πληκτράς".

 

Ωστόσο, είναι πρόβλημα που δεν υπάρχει η δυνατότητα πολλαπλής επιλογής και μάλλον η ψηφοφορία αυτή θα αποτύχει. Ας βάλει όμως ο καθένας αυτό που θεωρεί ότι είναι η κύρια ασχολία του με τη μουσική και άμα στο μέλλον δοθεί η δυνατότητα αυτή να ξαναγίνει πιο εμπεριστατωμένα.

 

Γεράσιμος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε τότε μπασίστας "Μπλι-μπλικάς" είναι αυτό που με χαρακτηρίζει τα τελευταία 2 χρόνια.

Αλά αναγκαστικά ψηφίζω μπασίστας μιας και είναι η πρώτη μου επαφή με την μουσική εδω και 4-5 χρόνια.

Τώρα τρέχα γύρευε πως τα συνδυάζω, ολόκληρη κουβέντα.

Είμαι σίγουρος πως υπάρχουν και κιθαρίστες που δουλεύουν με το PC-Mac τους όποτε….

Και ως γνωστόν οι περισσότεροι πληκτράδες την βλέπουν έτσι… rigt?

 

Δεν νομίζω να αποτύχει, αφού το ο καθένας θα λέει το όργανο που έχει ειδικότητα, τώρα το ''σαμπλολουπάρισμα'' στο computer, είναι το συμπλήρωμα του κάθε μουσικού, όποτε λίγο άκαιρο να βάλεις το (πως το λες) ως κάποιο μουσικό όργανο σωστά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Πληκτράς κυρίως, με μια δόση μπλιμπλικιού, εγχόρδων, κρουστών και σύνθεσης! Το τραγούδι το εξασκώ ανεκτά αλλά όχι συχνά οπότε και δεν το βάζω μέσα, όπως και το ηχοληπτηλίκι γιατί μόνο σε virtual κονσόλες πειράζω faders και knobs! Πάντως, προτιμώ να βελτιώσω την πληκτριστική και συνθετική μου ιδιότητα και μετά να ασχοληθώ αξιοπρεπώς και με τα υπόλοιπα...

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΠΛΗΚΤΡΑ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΕΚΤΕΛΩ REAL TIME ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ.

 

ΑΛΛΑ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΤΩΡΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ Ο ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΣ ΑΠΟ EDITING ΜΕΧΡΙ PATTERN CONSTRUCTION, MIXING .

 

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΜΑΘΩ ΠΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΤΙ ΒΛΕΠΟΥΝ ΣΕ ΕΜΕΝΑ ΟΙ ΑΛΛΟΙ!!!!

 

ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΕΡΩ ΠΟΙΟΣ ΕΙΜΑΙ............. :o :o :P

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είμαι κρουστός αν και μου αρέσει και το μπλιμπλίκι, αλλά παίζω και λίγο ικθάρα και κάτι πολύψιλά από πλήκτρα. Από φωνή είμαι Pavarotti ( ελπίζω να μή πέσει ο server :lol: ).

 

Από φωνή είμαι ότι πιο αισχρό υπάρχει οπότε ας κάνουμε κια μια πλάκα. :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω δηλώνω θεωρητικός-πιανίστας.Ζω απο την μουσική διδάσκοντας σε δημόσιο γυμνάσιο και Ωδεία, και σαν εκτελεστής εχω παίξει κατα καιρούς απο piano-bar και συνοδός τραγουδιστών της Λυρικής μέχρι και πλήκτρα σε σκυλάδικο (γιατι να το κρύψομεν άλλωστε) αυτό το καιρό :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να το πάρω χρονολογικά - είμαι

πιανίστας (κλασικός και μετά τζαζ κυρίως)

hammond-ίστας και rhodes-ίστας

nordlead-ίστας

laptop-ίστας (κυρίως για χρήση samples και soundscapes)

Εσχάτως εντάσω στο live με τις μπάντες που παίζω ακορντεόν και μελόντικα

 

Χαιρετώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου