Προς το περιεχόμενο

Κατασκευη Les Paul


jimskeet2002

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Lespaul αλλα σε gold top χρωμα.

 

Την ώρα του βίντεο στοιχημάτιζα ότι θα την έκανες goldtop...τελικά δεν έπεσα και τόσο έξω  ;D

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την ώρα του βίντεο στοιχημάτιζα ότι θα την έκανες goldtop...τελικά δεν έπεσα και τόσο έξω  ;D

 

Το αρχικο μου σχεδιο ηταν να γινοταν ενα ωραιο burst απο κιτρινο προς κοκκινο. Τελικα η πρωτη προσπαθεια για το burst δεν μ βγηκε οπως την ηθελα και την ετριψα παλι κ την εκανα μονοχρωμη. Για να πω την αληθεια επειδη πηρε τοσο μεγαλο διαστημα το project και ηταν κ το πρωτο μου, προς το τελειωμα ειχα τρελη ανυπομονυσια να την τελειωσω να δω πως παιζει. Αν ειχα λιγη ακομα υπομονη θα εβρισκα σωστα χρωματα και θα την εκανα ακριβως οπως σχεδιαζα στην αρχη. Και θα απεφευγα και καποιες αισθητικες ατελειες στο binding και στο φινιρισμα.

 

Λειτουργικα και σε θεματα ακριβειας σε κλιμακα, αποστασεις μαγνητων, χορδων, μπρατσο κλπ βγηκε ακριβως οπως την ηθελα.

 

Απο τη μερα που την τελειωσα δεν εχω ξανα ακουμπησει την RG2550Z που εχω. Ηδη εχει μπει αγγελια η ibanez!  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επανερχομαι με τις φωτο που ειχα υποσχεθει. Οσο καλυτερες μπορεσα με το κινητο, δυστυχως δεν εχω καποια καλη Camera ακομα για να τραβηξω πολυ καλες φωτο.

 

IMG_20160823_111004.jpg

IMG_20160823_111004.jpg

IMG_20160823_111237.jpg

IMG_20160822_164014_HDR.jpg

IMG_20160822_164046_HDR.jpg

IMG_20160823_111049.jpg

IMG_20160822_163748_HDR.jpg

 

 

Παραθετω και μια εικονα απο το μοντελο που εχω ετοιμασει για την επομενη η οποια θα γινει στο CNC.

LP2.jpg

 

Και τελος ενα κλιπακι ακομα με λιγο διαφορετικες ρυθμισεις στο patch του pod.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου