Προς το περιεχόμενο

Mother Turtle II - Second album for prog rockers MT


Painer_AD

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους!

Αυτό είναι το δεύτερο πόνημα μας.

Ακούστε και μοιραστείτε το ελεύθερα, με τις ευλογίες μας!

 

https://motherturtleband.bandcamp.com/

 

Καλή ακρόαση!  8)

Everybody lies...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια συγχαρητηρια  ;)  οτι ειστε Μπανταρα ειναι γνωστο :D και το αποδεικνυετε με το δευτερο Αλμπουμ σας.Προλαβα και το ακουσα λιγες  φορες :-[  αλλα  θεωρω οτι ειναι πολυ ανωτερο  απο το ντεμπουτο σας.Πιο ωριμο συνθετικα  πιο κατασταλαγμενο, φοβερες μελωδιες  και φωνητικα.

Πιο πειραματικο, καλυτερα πληκτρα και μια πιο 70's προσεγγιση και αισθητικη που εγω προσωπικα λατρευω και θεωρω διαχρονικη.

Επιρροες διεκρινα απειρες  oλες περασμενες απο το προσωπικο σας φιλτρο διατηρωντας το υφος σας  Opeth/ Anekdoten/Gong/Hatfield and the North/Camel/Magma/Aphrodites Child/Pink Floyd/King C rimson/Porcupine Tree/ Marillion/Gentle Giant και ολα αυτα σε δομημενες  στιβαρες συνθεσεις οχι σε καποιο αχταρμα.Φοβερα τα φωνητικα των κοριτσιων στο Walpurgi Flame μου θυμισαν  την Ευη Χασαπιδου  απο  τους Εcho Tatoo.Χαρας το  κουραγιο σας.Μοναδικη ενσταση θα μου επιτρεψετε το The Tower  το οποιο δεν μου λεει κατι και μου ειναι αχρειαστο.

Περιμενω να κυκλοφορησετε και  το cd  για να το αποκτησω.

Απο εμενα τα καλυτερα Keep on Proggin :D ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου