Προς το περιεχόμενο

Γνωμες για αγορα fender blues deville 212


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ξερω... νομιζω μια χαρα metal θα παιξεις. Ο ενισχυτης υπηρχε σε αρκετα μαγαζια που εχω παιξει και εχω δει να παιζουν metal μπαντες πανω του. Και ακουγοταν μια χαρα. Ενταξει, εναν blues ενισχυτη που να ειναι και πιο ευελικτος ζηταει το παιδι, και κυριως για το σπιτι. Πιστευω θα ειναι ok. Επισης: Με τι κιθαρα δοκιμασες τα metal πεταλια? Γιατι ειναι πιο σημαντικο νομιζω. Η κιθαρα σου ειναι αυτη που δεν ταιριαζει περισσοτερο με metal παρα ο ενισχυτης(αν καταλαβα καλα τι κιθαρα εχεις)

εχω μια σουπερστρατ με body mahogony,neck throuqe brazilian rosewood.fretboard ebony,frets  jumbo 21...locking nut me schecter flouting tremolo vintage.magnites bridge seymoyr jb humb..midlle fender noisless ke neck fender noisless.....

pedals eho ena daniko t-rex booldy mary..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 37
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

οχι,μια και δεν ξερω...η σχεση μου με το μεταλ ειναι απλα...ανυπαρκτη... ;D

 

παντως για να σοβαρευτουμε κι ολας αν ειναι να παιζεις μεταλ μη παρεις αυτον τον ενισχυτη,κριμα ειναι να παει χαμενος....παρε μια γκαζιαρικη κεφαλη και μια κλειστη καμπινα να καμεις δουλεια σου...

 

με τα λιγα το βασικο μου προτεριμα  ειναι το μπλουζ...αλλα θελω και λιγο hard rock..

τι διαφορες εχει με τον fender 65 reverd???

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι διαφορες εχει με τον fender 65 reverd

 

τεραστιες.

 

ο twin δεν σου κανει μια και ειναι εντελως αλλης φιλοσοφιας ενισχυτης και σιγουρα δεν κανει για μεταλ... :)

 

επισης το πεταλι (T rex) που διαλεξες για...λιγο....hard rock ....δεν κανει ...ειναι τελειως μεταλλαδικο πεταλι.

 

εν κατακλειδι για να μην αγχωνεσαι αν δεν θελεις να παιξεις metal & σκοπευεις να κινηθεις μεταξυ blues-hard rock μια χαρα ειναι ο ενισχυτης,αν θες να παιζεις Maiden & Slipknot δεν κανει ο ενισχυτης.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω μια σουπερστρατ με body mahogony,neck throuqe brazilian rosewood.fretboard ebony,frets  jumbo 21...locking nut me schecter flouting tremolo vintage.magnites bridge seymoyr jb humb..midlle fender noisless ke neck fender noisless.....

Ok, κανει και για πιο hard απο blues καταστασεις.

 

με τα λιγα το βασικο μου προτεριμα  ειναι το μπλουζ...αλλα θελω και λιγο hard rock..

Αυτα θα τα εχεις σιγουρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σας ευχαρηστω ολους,αν και θα ηθελα να ακουσψ γνωμες απο ατομα τα οποια εχουν τον fender blues deville..

σημερα θα κανω την αγωρα....καλη τυχη να εχω.

ευχαρηστω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν και θα ηθελα να ακουσψ γνωμες απο ατομα τα οποια εχουν τον fender blues deville..

 

μα σου είπα την γνώμη μου ως κάτοχος του ενισχυτη. Αγόρασέ τον, τον βρήκες σε καλή τιμή και μην σκας με τα μεγάφωνα, εγω τα στοκ έχω και δεν έχω πρόβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια τον πειρα αλα δεν με τρελαθικα...πολυ δυνατος..και δεν ειμαι εγω για αυτον....

θα τον ανταλαξω με ενα παλικαρι ο οποιοσ τον ξερει και ηθελε τετιο..

δυστιχως ξανα στην αναζτυτιση

 

τι να παρω...θελω combo 112 mehri 20-30 watt...

paizw metal,hard rock,blues....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι να παρω...θελω combo 112 mehri 20-30 watt...

paizw metal,hard rock,blues....

 

Φίλε panosfender,εάν μιλάμε για λαμπάτους ενισχυτές,νομίζω ότι πρέπει να πάρεις 2-3 διαφορετικούς ενισχυτές,γιατί τα στύλ που θέλεις να παίξεις είναι διαφορετικά και αταίριαστα μεταξύ τους.

 

Βέβαια με αρκετούς συμβιβασμούς,απο έναν ενισχυτή  μπορείς να πάρεις ήχους "τύπου metal"," τύπου hard rock","τύπου blues", αλλά θα είναι "τύπου".

 

(Είναι σα να ζητάς απο ένα αυτοκίνητο, να είναι ταυτόχρονα: μικρό αυτοκίνητο πόλης,

άνετο οικογενειακό,και φορτηγό).

 

Ίσως ένας  modelling ενισχυτής να είναι πιο κατάλληλος για τις ανάγκες σου.

 

 

Θα ήθελα να σε ρωτήσω κάτι σχετικά με την κιθάρα σου:

 

...η κθαρα μου ειναι partcaster me fender noisless body mahogony neck throuqe brazilian rossewood 21 frets.

 

επειδή δεν μου έχει ξανατυχει ν'ακούσω  για partcaster -neck thru κιθάρα, απο που την αγόρασες?  το brazilian rosewood  είναι μέσα στις standard επιλογές για neck,ή πρέπει να το κάνεις ειδική παραγγελία,γιατί απ'ότι ξέρω είναι δυσεύρετο.

Μπορείς άν σου είναι εύκολο να μου δώσεις κάποιο link να τις δώ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου