Προς το περιεχόμενο

Ο "Αλέκος" κάνει restart μόνος του


kourosava

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δυστυχώς αυτό το πρόβλημα είναι πολύ συχνό στα PCs και όχι μόνο όταν γίνονται "αρκουδιές" συνδυασμών από DIMMs διαφορετικών τεχνικών προδιαγραφών (με συχνότερο φαινόμενο το να αγνοεί ο χρήστης το μέγεθος του bus...άλλο DDR 400 και άλλο DDR 333). Συχνά συμβαίνει και όταν τα δύο DIMMs είναι από άλλη κατασκευάστρια εταιρεία. Όμως οι περισσότεροι δεν αγοράζουν μνήμες επώνυμες, αλλά no name τυλιγμένες σε αλουμινόχαρτο από τα γνωστά μαγαζιά υπολογιστών ειδικά στην Αθήνα, επειδή είναι φθηνότερες.

 

Συμβουλή: Αν είναι να πάρετε no name αγοράστε όλη τη μνήμη σε ένα DIMM 1 GB RAM και περιοριστείτε εκεί. ¶λλωστε είναι επαρκέστατη μνήμη με τις σημερινές προδιαγραφές. Αν τώρα θέλετε οπωσδήποτε περισσότερη μνήμη και άρα πάνω από 1 DIMMs αγοράστε αυστηρά επώνυμο προιόν και φροντίστε όλα τα DIMMs να είναι από την ίδια κατασκευάστρια εταιρεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά ρε σεις έτσι πετάτε τις μνήμες??

Ρε φίλε kourosava δώς μου εμένα την 512!

Αφου από ότι κατάλαβα θα την πετάξεις!

 

Ρε τρελός είσαι? Αυτή η μνήμη πάει σέτ με μπλέ οθόνη και κινέζικα!!! :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αύριο πρωί-πρωί παώ για ram-shopping (γ@μώ το τριςκέρατο μου το βερνικομένο). Θέλει κανείς να του πάρω τίποτα? Κανένα σκληρό....κανένα μόνιτορ?? :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(το επαθα κι εγω πριν ενα μηνα και καταδικασα στο συρταρι ενα dimm 256 mb ram)

 

Δεν μου το δίνεις εμένα που δεν μασάω από τέτοια? :lol: :lol: :lol: :lol:

 

ναι βρε αυτη η καριολιτσα εφταιγε, δεν ειναι ιδεα μου. αφου την βαζω στο Pc και αρχιζει τις επανεκκινησεις, την βγαζω και ολα μια χαρα , οσες φορες και να το κανω.

(αλλαξα και μια καρτα γραφικων ο βλαξ σε ολη αυτη την διαδικασια του ψαξιματος , γιατι εδω και 2 χρονια την δουλευα με καμμενο το ανεμιστηρακι της αλλα αυτη ειναι μια χαρα ,σκυλι! τζαμπα την αλλαξα, τεσπα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο jonn έχει δίκιο σε αυτό που λέει.

Η μία ram είναι samsung και η άλλη είναι τρέχα γύρευε. Πρωί-πρωί ρώτησα τον μάστορη που έχει αναλάβει τον Αλέκο και μου είπε οτι οι ram πρέπει να είναι ίδιες. άκουσε βέβαια ένα σετ με μπινελίκια πρώτης κατηγορίας, γιατί αυτός μου έβαλε την ram αγνώστου ταυτότητος.....τέλος πάντων.....τον συγχώρεσα γιατί είναι καλό παιδί :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου