Προς το περιεχόμενο

Gibson Les Paul Traditional EB


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σκεφτομαι να την παραγγειλω απο τον γνωστο Θωμα απο Γερμανια.

 

Αξιζει τα λεφτα της?

 

Σκεφτομουνα και για την Standard 08 αλλα λογω του οτι ειναι Chambered με χαλαει. H traditional ειναι non chambered.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 54
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Και πιθανότατα πιο βαριά.

 

Σίγουρα πιο βαριά. 8) Δεν είναι κακό όμως αυτό.Αρκεί να είναι μέσα σε κάποια όρια.

 

Για μένα οι "καλύτερες" ή οι πιο "all-around" ζυγίζουν από 8.70lbs έως 9.40lbs

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build Space-based Weapons against Aliens and all of it is a lie..."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nai ειναι πιο βαρια...αλλα πιστευω οι non chambered εχουν καλυτερο ηχο απο τις chambered.

 

ΑΚΡΙΒΩΣ...

 

Το μόνο που κερδίζεις με μία chambered είναι στην εργονομία λόγω χαμηλού βάρους -ειδικά αν έχεις πρόβλημα στη μέση - αλλά κατά τ΄άλλα...κλάφτα Χαράλαμπε...

 

Όσον αφορά στο θέμα του tenon:Το ιδανικό θα ήταν να πάρεις μία και non-chambered και με long tenon.Ένας από τους -πολλούς - λόγους που πληρώνεις πολλά λεφτά για τις Custom Shop Les Pauls είναι αυτός.

 

Επειδή είσαι σε μια κατάσταση-δίλημμα,πάρε τη non-chambered.

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build Space-based Weapons against Aliens and all of it is a lie..."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...

 

Επειδή είσαι σε μια κατάσταση-δίλημμα,πάρε τη non-chambered.

 

Επειδή είσαι σε δίλημμα καλλίτερα πήγαινε άκουσέ τις και τις δύο μαζί και αποφάσισε μόνος σου

 

Εγώ έχω την standard08 και είμαι πολύ ικανοποιημένος από τον ήχο της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή είσαι σε δίλημμα καλλίτερα πήγαινε άκουσέ τις και τις δύο μαζί και αποφάσισε μόνος σου

 

Εγώ έχω την standard08 και είμαι πολύ ικανοποιημένος από τον ήχο της.

 

Σωστός...Απλά επειδή κατάλαβα οτι του αρέσουν πιο vintage καταστάσεις του πρότεινα την traditional.

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build Space-based Weapons against Aliens and all of it is a lie..."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και οι 2 κιθαρες ειναι πολυ κομπλε!εγω πηρα την traditional για τους 57 classic μαγνητες που στα καθαρα ειναι <<τουμπανο>>(για εμενα)..!εισαι σε καλο δρομο για les paul εργοστασιακια.παρε οποια νομιζεις και μεσα εισαι.καλη αγορα λοιπον peace!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΙ ΝΑΙ!!!σιγουρα αξιζει τα λεφτα της.(κατασκευαστικα ειναι στανταρ +plek system)παντως ειναι βαρια χωρις αυτο να σε χαλαει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου