Προς το περιεχόμενο

Δημιουργια μουσικου pc...


Metal_Tiger

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Asus P5K = No, No.

 

Γιατί το λες αυτό;

(αυτήν έχω και με ενδιαφέρει να μάθω τι θα πάθω...)

 

Έχει ένα ευρέως γνωστό πρόβλημα με την ενσωματωμένη κάρτα δικτύου, η οποία είτε δε λειτουργεί καθόλου (αυτό συνέβη σε εμένα), είτε εξαφανίζεται χωρίς προειδοποίηση. Αν ψάξεις στο Google με τους όρους "p5k lan not working" θα βρείς αρκετές πληροφορίες. Κρίμα, διότι κατά τα άλλα είναι φανταστικό motherboard.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυτό δεν θα λυθεί με ένα bios update; Aλλά θα μου πείτε ότι ο καταναλωτής θέλει να δουλεύουν όλα άψογα right out of the box, και δίκιο θα έχετε. Μόνο που αυτό συμβαίνει συχνά διότι ο κόσμος του hardware δεν είναι ποτέ αγγελικά πλασμένος...

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να προσθέσω στα λεγόμενα του eye ότι έχει ακουστεί (νομίζω κάπου υπάρχει και στο Noiz) ένα σοβαρό πρόβλημα που έχουν οι P5K με τους SATA2 σκληρούς της WD. Δεν το έχω βιώσει, δεν γνωρίζω παραπάνω και δεν θέλω να πάρω κανέναν στο λαιμό μου αλλά όποιος ενδιαφέρεται για τον συνδυασμό P5K+WD, ας το ψάξει κι αυτό...

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστω ολους...

Λοιπον θα βαλω:

Κουτι απο αλουμινιο ηχομονομενο απο μεσα

καρτα γραφικων με παθητικη ψυκτρα (asus 8500 gt silent με 512mb)

τροφοδοτικο zalman 600w (αθορυβο)

core 2 duo 6750

 

Τα υπολοιπα οπως τα ειχα πει στο 1 post μαλλον,

Θελω να δω μονο ποια motherboard (ξερει κανεις καμια μεχρι 90Ε που να ειναι οκ?) και σκληρο θα βαλω...

 

για καρτα ηχου εχω ακουσει και εγω πολλα καλα για την onyx, θα ψαξω και την tascam ;)

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου