Προς το περιεχόμενο

Scalloped Necks


Προτεινόμενες αναρτήσεις

για σας παιδια εχει λιγους μηνες που τυχαια βρηκα αυτον τον τυπο http://viewmorepics.myspace.com/index.cfm?fuseaction=user.viewPicture&friendID=173864695&albumId=980043 που πραγματικα με αφησε αναυδο αλλα το θεμα ειναι πως απανταει μια φορα στους 2 με 3 μηνες στα emails και αυτο πιστευω ειναι μεγαλο προβλημα.Ξερετε αλλα site που να κανουν αυτην την συγκεκριμενη δουλεια?

Σας Ευχαριστω

Νικος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Πιστευω σε ενα οργανοποιο εδω στην Ελλαδα να πας θα μπορεσει να σου κανει τετοια δουλεια, δεν ειναι και τιποτα τρομερο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για εναν επαγγελματια θα ειναι 2 ωριτσες δουλεια, αν εχεις rosewood που δεν εχει λουστρο, λιγοτερο. Αν επικοινωνησεις με κανενα, πες μας και ποσο σε χρεωνει ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω θελω να παρω ετοιμο μανικι απο αυτον τον τυπο γτ χρησιμοποιει all parts necks 6000 dunlop frets bronze nut με fender decals με 250 ευρω μαζι με τα μεταφορικα.αν ειχα μανικι θα πηγαινα σε οργανοποιο αλλα δεν εχω.Ξερετε αλλους που να κανουν τν ιδια δουλεια?

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για εναν επαγγελματια θα ειναι 2 ωριτσες δουλεια, αν εχεις rosewood που δεν εχει λουστρο, λιγοτερο. Αν επικοινωνησεις με κανενα, πες μας και ποσο σε χρεωνει ;)

Φιλε bihlas87 αν εισαι απο θεσσαλονικη και ξερεις τον κωστα γιαπιτζογλου νομιζω χρεωνει η 60 η 70 και κατα την γνωμη ειναι πολυ ακριβος.Εσυ ξερεις κανεναν?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε bihlas87 αν εισαι απο θεσσαλονικη και ξερεις τον κωστα γιαπιτζογλου νομιζω χρεωνει η 60 η 70 και κατα την γνωμη ειναι πολυ ακριβος.Εσυ ξερεις κανεναν?

 

Aπο Κομοτηνη ειμαι, σπουδαζω στη Λαρισα και σε μαστορα δεν εχω παει

ποτε (χτυπα ξυλο!). Βρες τους μαστορες της Θεσσαλονικης και τηλεφωνησε

τους, λογικα θα βρεις φτηνοτερα.

εγω θελω να παρω ετοιμο μανικι απο αυτον τον τυπο γτ χρησιμοποιει all parts necks 6000 dunlop frets bronze nut με fender decals με 250 ευρω μαζι με τα μεταφορικα.αν ειχα μανικι θα πηγαινα σε οργανοποιο αλλα δεν εχω.Ξερετε αλλους που να κανουν τν ιδια δουλεια?

Ευχαριστω

Αν σκεφτεις οτι με scalloped ταστιερα δεν χρειαζονται μεγαλα ταστα ενω decal βαζεις και μονος σου, δεν ειναι και λιγα τα 250. Με ενα μπρατσο απο ebay και εργασιες σε μαστορα με λογικες χρεωσεις θα σου βγει φτηνοτερο. Μπρατσο γιατι δεν εχεις,

ξεκινας partscaster απο την αρχη?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεωρω αυτονοητο οταν κανεις scallop να βαζεις τα 6000 .Ποιος ο λογος να φας την ταστιερα σου για να βαλεις vintage ταστα ? Μεγαλε Ινβει δειξε στους απιστους τον δρομο !

Tone is in the ear of the beholder

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aπο Κομοτηνη ειμαι, σπουδαζω στη Λαρισα και σε μαστορα δεν εχω παει

ποτε (χτυπα ξυλο!). Βρες τους μαστορες της Θεσσαλονικης και τηλεφωνησε

τους, λογικα θα βρεις φτηνοτερα. Αν σκεφτεις οτι με scalloped ταστιερα δεν χρειαζονται μεγαλα ταστα ενω decal βαζεις και μονος σου, δεν ειναι και λιγα τα 250. Με ενα μπρατσο απο ebay και εργασιες σε μαστορα με λογικες χρεωσεις θα σου βγει φτηνοτερο. Μπρατσο γιατι δεν εχεις,

ξεκινας partscaster απο την αρχη?

 

Πιστευω πανω κατω τα ιδια θα βγουν μπορει και πιο πολλα γτ το μανικι το θελω με 6000  ταστα και αν μου σκαψουν την ταστιερα θα θελει βερνικομα οποτε θα φυγουν λεφτα και εκει.Επισης πιστευω πως για all parts neck + τα extra features τα και μεταφορικα τα 250 ειναι καλα λεφτα πιστευω.Ναι θελω να φτιαξω μια παρτκαστερ του malmsteen γτ πιστευω θα μου βγει πιο φτηνα body και harware θα τα παρω απο guitarfetish και μανικι μαλλον απο αυτον τον τυπο και η κιθαρα θα μου βγει περιπου 500-550 ευρω αν ειμαι σιγουρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεωρω αυτονοητο οταν κανεις scallop να βαζεις τα 6000 .Ποιος ο λογος να φας την ταστιερα σου για να βαλεις vintage ταστα ? Μεγαλε Ινβει δειξε στους απιστους τον δρομο !

+10000

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες σαν γνωστης,σας λεω οτι ειναι αλλη αισθηση,ακομη κ διχως ταστα που λεει ο λογος..

5 ευρω το ταστο χρεωνει νομιζω ο Οικονομακης.

 

Υπαρχουν στο feebay μανικια ετοιμα scalloped γυρω στα 100$, China babe  :D .

 

http://cgi.ebay.com/NEW-FINGERBORAD-SCALLOPED-MAPLE-ONE-PICECE-GUITAR-NECK_W0QQitemZ220453549309QQcmdZViewItemQQptZGuitar_Accessories?hash=item33540e34fd&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=65%3A12%7C66%3A2%7C39%3A1%7C72%3A1205%7C293%3A1%7C294%3A50

DSC00974.thumb.JPG.d2fcaea767a26bc24abb2701278cbdd6.JPG

5 long years

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου