Προς το περιεχόμενο

το custom οργανο μου!!!!!!!


hariskats

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά, να τον ακούτε τον Evris... έχει δίπλωμα ψυχολογίας

 

Από την Τσεχία...

 

Ρε σταματα. Τα πραματα ειναι σοβαρα. Ο ανθρωπος θελει να δωσει λεφτα ισα με μισο εργοστασιο Τσεχιας / Κινας και προσπαθω να τον πεισω να ξεκουνηθει να παει σε ενα μαγαζι να παιξει με τα ιδια του τα χερια μερικες Mexican πρωτα.

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Ρε σταματα. Τα πραματα ειναι σοβαρα. Ο ανθρωπος θελει να δωσει λεφτα ισα με μισο εργοστασιο Τσεχιας / Κινας και προσπαθω να τον πεισω να ξεκουνηθει να παει σε ενα μαγαζι να παιξει με τα ιδια του τα χερια μερικες Mexican πρωτα.

Και λίγα λές ότι θα δώσει. Αλλά ο άνθρωπος είναι ακόμα φάτε μάτια-ψάρια. Του χαλάς το όνειρο (κάτι που ένας πεπειραμένος ψυχολόγος-όχι εκ Τσεχίας- δεν θα έκανε)

Όταν έχει τα λεφτά στο χέρι, είμαι σίγουρος ότι και πιο μεγάλος (στην ηλικία) θα είναι και πιο σοβαρός.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω πω ρε σεις, σε λίγο το θρεντ θα αρχίσει να μυρίζει όπως μυρίζουν τα σπίτια των γιαγιάδων μας. Χαλαρώστε λιγάκι. Ο καθένας γουστάρει αυτό που γουστάρει, ανεξαρτήτως ηλικίας... Ο φίλος ζήτησε συμβουλές για ένα κάστομ όργανο, όχι για το τι θα κάνει με τα λεφτά του...

 

Edit: Δλδ ρε Μαραθώνα αυτός που θέλει εμφάνιση στο όργανό του δεν είναι σοβαρός;;; Και το λες ΕΣΥ αυτό;;;

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω 5 κιθαρες!

οι 2 ειναι custom!

κ οχι στρατ κ τελε αλλα αρκετα περιεργα οργανα που δεν τα βρισκεις με τπτ στο εμποριο!

ΓΙΑ ΜΕΝΑ για να καταληξεις σε ενα custom οργανο θα πρεπει να εχεις γυρισει ολη την αγορα κ το νετ κ να μην εχεις βρει αυτο ακριβως που ψαχνεις!

πχ να ψαχνεις lespaul με strat style tremolo η καποιο περιεργο σχημα η μια κιθαρα που να συνδιαζει fender k gibson χαρακτηριστικα!

επισης οπως ειπε κ ο play η μεταπωλειτικη αξια ενος custom οργανου ειναι .....

οποτε ξερεις οτι αυτο το οργανο θα το εχεις για μια ζωη!

 

απο τι ειδα προσπαθεις να κανεις ενα all around οργανο!

θα σου προτεινα να αποφυγεις κατι τετοιο! γιατι στην τελικη θα εχεις ενα οργανο που "θυμιζει" κατι απο 2 - 3 οργανα. πχ αμα θελεις να εχεις πιο blues funk ηχο παρε μια στρατ η τελε λιγο πιο heavy μια les paul

μην προσπαθεις να τα βαλεις ολα σε ενα γιατι στο τελος το αποτελεσμα ειναι απογοητευτικο!

 

ξανα σκεψου το θεμα FR μην δλδ το δεις οπως πολυ πιτσιρικαδες η κιθαρα πρεπει να εχει floyd αλλιως δεν ειναι καλη  :P

αμα πιστευεις οτι θα το χρησιμοποιησεις τοτε παω πασο αλλα εαν δεν το πολυ παιζεις με ενα Two point εισαι Jet!

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω πω ρε σεις, σε λίγο το θρεντ θα αρχίσει να μυρίζει όπως μυρίζουν τα σπίτια των γιαγιάδων μας. Χαλαρώστε λιγάκι. Ο καθένας γουστάρει αυτό που γουστάρει, ανεξαρτήτως ηλικίας... Ο φίλος ζήτησε συμβουλές για ένα κάστομ όργανο, όχι για το τι θα κάνει με τα λεφτά του...

 

Edit: Δλδ ρε Μαραθώνα αυτός που θέλει εμφάνιση στο όργανό του δεν είναι σοβαρός;;; Και το λες ΕΣΥ αυτό;;;

Όχι, αυτός που λέει αυτό (κατ εμέ) δεν είναι σοβαρός... το σοβαρός δεν είναι σωστή λέξη, ας πούμε όχι πολύ σχετικός

 

η warmoth εκτος απο την εμφανιση που οντως θα μου τη δωσει οπως ακριβως τη θελω θα μ δωσει και τα υπολοιπα που με ενδιαφερουν πολυ δηλ ηχο κτλ..

Εάν λοιπόν είναι να δώσει κανένα 2000ρο, (το σωματάκι εύκολα με αυτές τις προδιαγραφές πλησιάζει το χιλιαρικάκι), και η μόνη του επαφή με καλές κιθάρες είναι από...είδα στο μαγαζί, σε ένα φίλο, στο νετ...τότε συμφωνώ με τον Evris. Ψέματα να πώ?

 

ΓΙΑ ΜΕΝΑ για να καταληξεις σε ενα custom οργανο θα πρεπει να εχεις γυρισει ολη την αγορα κ το νετ κ να μην εχεις βρει αυτο ακριβως που ψαχνεις!

 

ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ!

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνησω με τα γραφομενα του bluezlick, αλλα βεβαια οτι θελεις κανεις...

 

Περι spec τωρα...γιατι εχεις βαλει battery box? Και μαλιστα double? ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια να ξεκαθαρισω αλλη μια φορα τον λογο που ανοιξα αυτο το θρεντ...θελω να κανω ενα οργανο ΕΝΤΕΛΩΣ δικο μου και οχι εργοστασιακο και θελω να εχει ΑΥΤΗ την συγκεκριμενη εμφανιση...δεν με ενδιαφερει να αγορασω κατι για να με καλυψει παικτικα και ποιοτικα γτ μεχρι τοτε πολυ πιθανο να εχω αλλα καλα οργανα στη συλλογη που θα τα εχω αγορασει γιαυτον ακριβως τον λογο...μια καλη fender ειναι παντα μια καλη fender και σιγουρα πααρα πολλες κιθαρες απο την αγορα θα με καλυψουν οπως και τοοοοσους αλλους και πολυ καλυτερους μουσικους απο εμενα γιαυτο και σιγουρα καποιες απο αυτες ισως τις αποκτησω...το θεμα μου ομως ειναι πως αφου ξεπερασω αυτο το σταδιο και μετα θελησω να κανω ενα εντελως δικο μου οργανο θελω με αυτη την συγκεκριμενη εμφανιση γτ μου εχει κολλησει και δεν μορω να την βρω σε καποιο εργοστασιακο οργανο να συνδιασω οσο το δυνατον καλυτερα specs με βαση τα δικα μου γουστα βεβαια παντα...για αυτη τη φαση μιλαω λοιπον εγω..

 

και αφου λοιπον για αλλη μια φορα ξεκαθαρισα εντελως τη θεση μου θα ηθελα ξαλαφρωμενος πια να ακουσω επιτελους για διορθωσεις ή διαφορες ιδεες πανω στο συγκεκριμενο custom project γτ το θεμα πριν πηγε εντελως αλλου..

 

ευχαριστω και sorry για την προηγουμενη ισως λανθασμενη τοποθετηση μου στο θεμα...  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου