Προς το περιεχόμενο

Επιλογή ψηφιακού πιάνου


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με βοηθήσατε αρκετά. Τώρα το μόνο που μένει είναι να πάω να τα δοκιμάσω. Κάτι τελευταίο που δε γνωρίζω, υπάρχει δυνατότητα επιλογής πλήκτρων(ψηφιακών πιάνων πχ.ξύλινα); Αν ναι, ποια ειδών πλήκτρα να προτιμήσω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, υπαρχουν τα πλαστικα και τα ξυλινα. Τα ξυλινα συνηθως ειναι καλυτερα σαν αισθηση αλλα σε αυτη την τιμη νομιζω ολα ειναι πλαστικα. Τα πρωτα που σου εστειλα εχουν ivory επενδυση απο πανω, δηλαδη αυτο που ακουμπας ειναι τυπου ελεφαντόδοντου οπως στα πιανα, ενω εσωτερικα ειναι το πλαστικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εναλλακτικα πας σε αυτό https://www.thomann.de/gr/kawai_vpc1.htm αλλα δεν εχει ηχους οποτε χρειάζεσαι PC/καρτα ηχου/vst software/ηχεια/βαση. Αν τα εχεις και δεν σε πειραζει η διαδικασια ανοιξε-κλεισε κλπ, γλιτωνεις αρκετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιά είναι η γνώμη σας για τα υβριδικά πιάνα(σε σχέση με τα ψηφιακά)? Έχω παρατηρήσει ότι είναι λίγο τσιμπημένες οι τιμές τους άλλα βρήκα και κάποια με 1200€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια ειναι τα υβριδικα; Για δωσε ενα παραδειγμα. Εννοεις silent piano; Αν ναι, πρεπει να δωσεις αρκετα για να παρεις κατι που να αξιζει. Μεχρι 2000ευρω το ψηφιακο ειναι πιο σιγουρη και πιο ποιοτικη λυση, παραπανω αλλαζουν τα πραγματα αναλογως και τις αναγκες του καθενος.

Π.χ. προτιμω να μελεταω κλιμακες στο ψηφιακο μου παρα σε φθηνο πιανο αλλα προτιμω να παιζω κομματια σε φυσικο, ακομη και αν εχει κουσουρια. Προβλημα μου και στα δυο ειναι τα σκληρα-βαρια κλαβιε. Δεν μου αρεσουν και δεν τα προτιμαω, οχι οτι δεν μπορω να παιξω, αλλα με κουραζουν χωρις να μου αρεσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου