Προς το περιεχόμενο

solid state amp με fx loop


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά και χαρά σε όλους!

Μπορείτε να μου προτείνετε ενισχυτή solid state που να έχει fx loop; Κυρίως παίζω με γκάζια αρκετά. Από τιμή δεν θέλω να ξεφύγει πάνω από 500 ευρώ ή έστω εκεί γύρω... Θα προτιμούσα να μην είναι modelling, εφόσον έχω την pod 500 και θα παίζω από εκεί.

Έχω ψάξει στο ιντερνετ αλλά δεν μπόρεσα να βγάλω άκρη. Όποια βοήθεια θα εκτιμηθεί.

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 30
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Φαντάζομαι θέλεις τρανζιστοράτο ενισχυτή για να χρησιμοποιείς τις καμπίνες του pod χωρίς το ηχόχρωμα που δίνει η λάμπα. Μήπως όμως να σκεφτείς κάτι σε active monitor? Πολύ πιο pure-clean ήχος και μάλλον πιο ενδεδειγμένη λύση για ενίσχυση του pod.....  Πχ. κάτι τέτοιο.....https://www.thomann.de/gr/behringer_b210d.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά δεν θα ήθελα να ασχοληθώ με λαμπάτο, γιατί νομίζω οτι κάποια στιγμή θα πρέπει να αλλάξω λάμπες και έχει και κάποια δυσκολία το biasing, απο ότι έχω ακούσει. Ενώ με τρανζίστορ, έχει λιγότερη συντήρηση και μεγαλύτερη ευκολία.

 

Αν διαφωνείτε κάπου, το συζητάμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά δεν θα ήθελα να ασχοληθώ με λαμπάτο, γιατί νομίζω οτι κάποια στιγμή θα πρέπει να αλλάξω λάμπες και έχει και κάποια δυσκολία το biasing, απο ότι έχω ακούσει. Ενώ με τρανζίστορ, έχει λιγότερη συντήρηση και μεγαλύτερη ευκολία.

 

Αν διαφωνείτε κάπου, το συζητάμε...

Ωχ ωχ ωχ.

Αύριο ετοιμάσου για ....  :-X

 

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά δεν θα ήθελα να ασχοληθώ με λαμπάτο, γιατί νομίζω οτι κάποια στιγμή θα πρέπει να αλλάξω λάμπες και έχει και κάποια δυσκολία το biasing, απο ότι έχω ακούσει. Ενώ με τρανζίστορ, έχει λιγότερη συντήρηση και μεγαλύτερη ευκολία.

 

Αν διαφωνείτε κάπου, το συζητάμε...

Δεν έχεις ακούσει καλά.... ::)  Το να δώσεις σε 3-4 ή 5 χρόνια (μπορεί και πολύ παραπάνω αναλόγως με την χρήση) 50-60 Eu και να αλλάξεις μόνος σου τις λάμπες είναι πολύ μικρό αντίτιμο μπροστά στην ανωτερότητα της λάμπας!  Όσο για το biasing, ζούμε πλέον στον 21ο αιώνα....   

  Edit:  Άσε που εάν είναι ο πρώτος σου λαμπάτος, δεν θα προλάβεις να του αλλάξεις λάμπες......θα τον έχεις πουλήσει για να πάρεις κάτι "καλύτερο" λόγω Gas.... ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ως 5 χρόνια; Δάσκαλος μου είπε, σχεδόν κάθε χρόνο... Νομίζω οτι θα αναθεωρήσω. Και το biasing παιχνιδάκι και όχι πακέτο; Αλλάζω πλεύση προς λαμπτήρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ως 5 χρόνια; Δάσκαλος μου είπε, σχεδόν κάθε χρόνο... Νομίζω οτι θα αναθεωρήσω. Και το biasing παιχνιδάκι και όχι πακέτο; Αλλάζω πλεύση προς λαμπτήρα.

  Κάθε χρόνο; Μπας και έχει κατάστημα με μουσικά είδη ο Δάσκαλος σου.......Εκτός βέβαια εάν τον παίζεις :o 7-8 ώρες κάθε μέρα (τον ενισχυτή...) και σε εντάσεις αυτοφώρου! 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου