Προς το περιεχόμενο

Καταγγελία στη αστυνομία γιά απατεώνα στις αγγελίες


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σήμερα  έπεσα θύμα της δράσης ενός-σεσημασμένου απ ότι φαίνεται-απατεώνα που χτυπάει στις αγγελίες.Πρόκειται γιά τον γνωστό Ευριπίδη Βαφόπουλο από τη Θεσ/νίκη.Εχω ήδη πάει στην αστυνομία και το πράμα πήρε το δρόμο του.Είναι,άλλωστε και ο μόνος τρόπς να υπάρξει πιθανότητα να πάρω τα λεφτά μου πίσω,αφού τα ΕΛΤΑ ακυρώσουν την επιταγή της αντικαταβολής.Αυτό που πρέπει να κάνουν και άλλα θύματα του ίδιου ατόμου,είναι να κάνουν κι αυτοί καταγγελία (δεν κοστίζει τίποτα αφού το αδίκημα της απάτης διώκεται αυτεπάγγελτα) και να πάει ο τύπος γιά "κατα συρροή" απάτες.Το τελευταίο μου το τόνισε ο αστυνομικός που έδωσα κατάθεση..Ας μην αφήνουμε τα τσογλάνια να μολύνουν το χώρο μας,φίλοι...Εγώ δεν ανέχομαι άλλο πιά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 48
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Administrator

http://www.noiz.gr/index.php?topic=203370.20;topicseen

 

Ο "κύριος" αυτός είναι παλιός γνωστός στις αγγελίες.

Δυστυχώς αλλάζει ονόματα παρ΄ ότι τον αποκλείουμε συνέχεια αλλά κρατάμε τα μάτια ανοιχτά.

 

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δώστε κι άλλες λεπτομέρειες ρε παιδιά να ξέρουμε κι οι υπόλοιποι......

 

Πρόκειται γιά τύπο-κάτοικο Θεσ/νίκης που δελεάζει υποψήφια θύματα μέσω φτηνών αγγελιών (στην περίπτωσή μου "έδινε" ένα Boss DD-7 70 ευρώ).Το εστειλε με αντικαταβολή ΕΛΤΑ όπως συμφωνήσαμε και όταν το άνοιξα περιείχε 2 ζώνες της κακιάς ώρας κι ένα μαγνήτη noname αλλά ΟΧΙ το DD7 που αγόρασα...μετά διάβασα τις καταγγελίες εδώ,αλλά ήταν αργά.Πήγα κι έκανα καταγγελία στην Αστυνομία και μέσω αυτής ελπίζω να μπλοκάρω την επιταγή από τα ΕΛΤΑ καθώς από ότι μου είπαν εκεί υπάρχει μιά πιθανότητα να πάρω τα λεφτά μου πίσω..Θα δείξει,αλλά σε κάθε περίπτωση το κυνηγάω το τσογλάνι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.noiz.gr/index.php?topic=203370.20;topicseen

 

Ο "κύριος" αυτός είναι παλιός γνωστός στις αγγελίες.

Δυστυχώς αλλάζει ονόματα παρ΄ ότι τον αποκλείουμε συνέχεια αλλά κρατάμε τα μάτια ανοιχτά.

 

 

Πέρα από τα νοιχτά μάτια,μήπως θα έπρεπε να γίνει και καταγγελία από εσένα Yameth που  σαν διαχειριστής έχεις επίγνωση της συνολικής δράσης του τύπου αυτού?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Το Noiz μόνο τις καταγγελίες διαθέτει απο εσάς. Αρα μόνο τη μαρτυρία.

Εχουμε διευκολύνει τη συνεννόηση για τη συνεργασία όσων μας έχουν καταγγείλει και δίνουμε όσα στοιχεία διαθέτουμε για τη δικαίωση τους. Θα συνεχίσουμε να κάνουμε ότι χρειαστεί προς αυτή την κατεύθυνση.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα  έπεσα θύμα της δράσης ενός-σεσημασμένου απ ότι φαίνεται-απατεώνα που χτυπάει στις αγγελίες.Πρόκειται γιά τον γνωστό Ευριπίδη Βαφόπουλο από τη Θεσ/νίκη.Εχω ήδη πάει στην αστυνομία και το πράμα πήρε το δρόμο του.Είναι,άλλωστε και ο μόνος τρόπς να υπάρξει πιθανότητα να πάρω τα λεφτά μου πίσω,αφού τα ΕΛΤΑ ακυρώσουν την επιταγή της αντικαταβολής.Αυτό που πρέπει να κάνουν και άλλα θύματα του ίδιου ατόμου,είναι να κάνουν κι αυτοί καταγγελία (δεν κοστίζει τίποτα αφού το αδίκημα της απάτης διώκεται αυτεπάγγελτα) και να πάει ο τύπος γιά "κατα συρροή" απάτες.Το τελευταίο μου το τόνισε ο αστυνομικός που έδωσα κατάθεση..Ας μην αφήνουμε τα τσογλάνια να μολύνουν το χώρο μας,φίλοι...Εγώ δεν ανέχομαι άλλο πιά!

 

 

Καταρχήν ντρέπομαι που αυτός ο κ@ριόλης είναι από τη Θεσ/νίκη...

 

Εξάλλου, με ένα πρόχειρο ψάξιμο του ονοματεπώνυμού του φαίνεται οτί θέλει και να "κάνει dating".  ::)

 

http://badoo.com/el/0382658462/

 

Έχει τύχει να πουλήσω με αντικαταβολή μέσω ΕΛΤΑ και τα χρήματα τα πήρα -αν θυμάμαι καλά- μετά από 10 μέρες, οπότε μεσολαβεί ικανό χρονικό διάστημα προτού ο πωλητής εισπράξει τα χρήματα. Το δέμα το επέστρεψες στα ΕΛΤΑ; Στα ΕΛΤΑ τι σου είπανε;Δεν έχω ιδέα τι γίνεται σε αυτές τις περιπτώσεις γι΄αυτό ρωτάω...

 

 

 

 

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build Space-based Weapons against Aliens and all of it is a lie..."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερωτηση:Αντικαταβολη σημαινει οτι ερχεται το δεμα ,το ανοιγεις το τσεκαρεις αν ειναι το πραγμα που συμφωνησες και τοτε δινεις τα χρηματα στα ΕΛΤΑ η οπουδηποτε Αλλου!!Σωστα η κανω Λαθος ;;Αν δεν γινεται ετσι τοτε γραψτε λαθος μου!!Αν ομως γινεται  τοτε μεριδιο εuθυνης εχει και ο αγοραστης ο οποιος δεν ελεγξε το δεμα πριν πληρωσει!! ??? ???Ο τυπος φαινεται οτι ψαχνει κοροιδα και τα βρισκει!! ???

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου