Προς το περιεχόμενο

Αντίγραφο BEHRINGER UCG102


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά ξέρει κανείς αν κάνει δουλειά το αντίγραφο του BEHRINGER UCG102

http://cgi.ebay.co.uk/UK-Guitar-USB-Interface-Link-Cable-PC-MAC-recording-/290545052327?pt=UK_Guitar_Accessories&hash=item43a5d5aaa7

Δεν μ ενδιαφέρουν πολλά πολλά.Μόνο να παίζει με το quitar rig κ να ακούγεται ο ήχος απ τα ηχεία του υπολογιστή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι είναι ακριβώς το ίδιο. Είχα πάρει 4 και για κάποιους φίλους πριν 1,5 χρόνο, και λειτουργούν άψογα. Η ίδια εταιρεία κατασκευάζει και για την Behringer (λειτουργούν με ίδιους drivers).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ ευχαριστώ πολύ φίλε μου για την απάντηση.Μόνο πες μου αν θα μπορώ να έχω την έξοδο ήχου απ τα ηχεία του υπολογιστή τα οποία είναι multimedia επάνω στην On board κάρτα ήχου ή θα πρέπει να έχω ηχείο συνδεδεμένο επάνω του.Ρωτάω γιατί έχω ακούσει πως υπάρχει πρόβλημα με δύο κάρτες ήχου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ ευχαριστώ πολύ φίλε μου για την απάντηση.Μόνο πες μου αν θα μπορώ να έχω την έξοδο ήχου απ τα ηχεία του υπολογιστή τα οποία είναι multimedia επάνω στην On board κάρτα ήχου ή θα πρέπει να έχω ηχείο συνδεδεμένο επάνω του.Ρωτάω γιατί έχω ακούσει πως υπάρχει πρόβλημα με δύο κάρτες ήχου.

 

Το έχω κι εγω και μπορώ να επιβεβαιωσω ότι είναι ακριβώς το ίδιο. Πρέπει να το συνδέσεις με κάποιο τρόπο κατευθείαν με τα ηχεία γιατι πολλά προγράμματα δε βλέπουν δύο κάρτες ταυτόχρονα πχ το amplitube. Στο reaper που χρησιμοποιώ, αφού ετοιμάσω τα υπόλοιπα τρακς, όταν θέλω να γράψω τις κιθάρες το γυρίζω από τις ρυθμίσεις στο interface αυτό, ηχογραφώ και όταν τελειώσω το ξαναγυρίζω στην εσωτερική καρτα ήχου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο πες μου αν θα μπορώ να έχω την έξοδο ήχου απ τα ηχεία του υπολογιστή τα οποία είναι multimedia επάνω στην On board κάρτα ήχου ή θα πρέπει να έχω ηχείο συνδεδεμένο επάνω του.Ρωτάω γιατί έχω ακούσει πως υπάρχει πρόβλημα με δύο κάρτες ήχου.

 

Ισχύει οτι είπε ο Sad_Baffoon. Ούτε το Guitar Rig αναγνωρίζει 2 κάρτες ταυτόχρονα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου