Προς το περιεχόμενο

Αγορα cd μεσω ιντερνετ. Μαγαζια με καλες τιμες;


takis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

επειδη καποια cd τα θελω για διαφορους λογους να τα εχω αυθεντικα και οχι σε mp3,ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει καποιο αξιοπιστο μαγαζι εκτος ελλαδας που θα μπορουσα να παραγγειλω καποια απο αυτα.

ολα τα παραπανω με την προυποθεση βεβαια οτι στο εξωτερικο ειναι ισως πιο φθηνα σε σχεση με μαγαζια εδω ελλαδα.αν οι τιμες παιζουν στα ιδια επιπεδα απο που θα εβρισκα καλες τιμες απο εδω;

ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη καποια cd τα θελω για διαφορους λογους να τα εχω αυθεντικα και οχι σε mp3,ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει καποιο αξιοπιστο μαγαζι εκτος ελλαδας που θα μπορουσα να παραγγειλω καποια απο αυτα.

ολα τα παραπανω με την προυποθεση βεβαια οτι στο εξωτερικο ειναι ισως πιο φθηνα σε σχεση με μαγαζια εδω ελλαδα.αν οι τιμες παιζουν στα ιδια επιπεδα απο που θα εβρισκα καλες τιμες απο εδω;

ευχαριστω!

 

Γεια σου Τάκη.

Εγώ αγοράζω σχεδόν τα πάντα από το amazon.co.uk. Δεν είναι θέμα τιμής (οι τιμές είναι παρόμοιες, αν και το amazon συχνά έχει διάφορες προσφορές), αλλά θέμα προσφορότητας και ποικιλίας και εξυπηρέτησης.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.play.com/

 

Εχω  αγορασει απειρες φορες απο αυτο,δεν εχει μεταφορικα (αν και δεν ειναι και απολυτα τιμιο στην ισοτιμια ευρω-λιρας ::)) και παντα ολα ηταν μια χαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.cdconnection.com/

 

Φυσικα , προσεχεις να μην περασεις τα 100$ .......

 

''** Cost for shipping does not include import taxes, if any. '' :-\

Πληρωνεις κατι παραπανω σε σχεση με την τελικη τιμη που σου δινει σε δολλαρια συμπεριλαμβανομενων των μεταφορικων?

Η μετατροπη της ισοτιμιας γινεται εσωτερικα απο την τραπεζα της καρτας σου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από amazon παίρνω (μέσω αδερφών κλπ) cd και dvd που με ενδιαφέρουν. Καλές τιμές, εκτός αν πρόκειται για κάτι πολύ εξεζητημένο.

 

Παλιότερα, για μέταλ άλμπουμ κυρίως, από ελληνικά μαγαζιά προτιμούσα το Alone από Θεσσαλονίκη. Πολύ εξυπηρετικοί και με επίσης καλές τιμές. Με ένα e mail (και τηλέφωνο πολλές φορές) με τη λίστα σου, έστελναν την επόμενη αντικαταβολή την παραγγελία...

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις παιδια σημερα μπηκα ιντερνετ απο οταν εκανα το ποστ..και παλι ευχαριστω θα τα τσεκαρω τωρα τα μαγαζια.. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Εγώ αγοράζω σχεδόν τα πάντα από το amazon.co.uk.

 

 

+10000000

 

Πολύ μεγάλη αξιοπιστία!!! Ποτέ δεν έχει δημιουργηθεί πρόβλημα! Διαλέγεις τι θέλεις και έρχεται σπίτι σου!!! Μεγάλη ευκολία... Σε κάποιες περιπτώσεις έχω πάρει και cd, dvd και guitar books από το amazon.com στην Αμερική (τα προσωπικά του Greg Howe ας πούμε...) και επίσης δεν είχα κανένα πρόβλημα... Απλά αργούν λίγο παραπάνω...

 

Βέβαια, θα μου πεις τι γίνεται με τα εγχώρια δισκοπωλεία? Δεν ξέρω ίσως είναι λάθος αυτό που γίνεται και μακροπρόθεσμα κάνουμε κακό... Επίσης οι πωλήσεις μετρούνται από τα σημεία πώλησης οπότε ένα cd που παίρνω από Αγγλία δεν καταμετράται από την εταιρεία ως πώληση στην Ελλάδα. Αυτό ίσως επηρρεάσει συμμετοχή μιας μπάντας σε κάποιο live μελλοντικά λόγω μικρών πωλήσεων στην Ελλάδα... Οκ, μοιάζει λίγο με το φαινόμενο της πεταλούδας αυτή η προσέγγιση.. :P :P

 

Πάντως σαφώς και προτιμώ αυτή την ιστορία παρά το downloading.... ;D ;D

 

 

 

 

 

 

Όχι άλλα μινόρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγώ παίρνω συνήθως από το www.cduniverse.com -έχω κάνει πολλές παραγγελίες χωρίς κανένα πρόβλημα-το οποίο έχει γενικά καλύτερες τιμές από το amazon.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου