Προς το περιεχόμενο

Το βρεττανικο συγκροτημα Dark, & ο σπανιοτερος ευρωπαικος δισκος.


Child Of Story

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλά τώρα, κάνεις κι εσύ συγκρίσεις...

Μια χαρά είπα. Δεν είπα ότι είναι και οι θεοί του Rock!!!

 

(αν και έχω τις ενστάσεις μου για ορισμένα από τα παραπάνω ονόματα, ας μην το κάνουμε "της κουρδισμένης ______")

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ειναι progressive και αυτο τα λεει ολα.

....

 

Οπως λέμε "Βλέπεις Μιμίκας, είναι καλό".  :P

 

Είναι απολύτως κατανοητό -πιστεύω- ότι από μόνο του δεν λέει τίποτα.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κυκλοφόρησε το 1972 με ετικέττα S.I.S. και κωδικό SR 0125S και η τιμή του είναι 1800 λίρες Αγγλίας για τον έγχρωμο διπλό φάκελλο, 1300 για τον ασπρόμαυρο, και 1000 για το μονό φάκελλο.

Η μπάντα ήταν τετραμελής από το Northampton και φορμαρίστηκε από τον κιθαρίστα Steve Giles. Ο δίσκος ηχογραφήθηκε σ΄ενα Σαββατοκύριακο και όταν τυπώθηκε μοιράστηκε στους φίλους της μπάντας. Οι 10-12 πρώτοι είχαν και booklet. Έκαναν κάποιες συναυλίες και σαπορτάρησαν τους Status Quo το 1971. Ο δίσκος έχει πολλές φορές επανεκδοθεί επίσημα ή ανεπίσημα αλλά σε λίγες κόπιες που και αυτές είναι ακριβές. Αν θελήσετε να τον ακούσετε προτιμήστε τις εκδόσεις της Darkside του 1991 ή της Akarma. Eγώ έχω τη marble vinyl έκδοση της Αkarma που έχει καλό ήχο. Όσον αφορά τη μουσική αξία θα΄θελα να πω ότι δεν συγκρίνεται με τ΄αριστουργήματα του Progressive-Hard Rock που κυκλοφόρησαν από τις μεγάλες εταιρίες αλλά για private press είναι πραγματικά αξιέπαινο.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσον αφορά τη μουσική αξία θα΄θελα να πω ότι δεν συγκρίνεται με τ΄αριστουργήματα του Progressive-Hard Rock που κυκλοφόρησαν από τις μεγάλες εταιρίες αλλά για private press είναι πραγματικά αξιέπαινο.

 

+1. Αυτήν την εντύπωση μου άφησε και μένα, δεν είναι κάτι που θα το' ψαχνα μανιωδώς, αλλά δεν θα με χάλαγε κιόλας.

I can actually hear difference between neck joints.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι progressive και αυτο τα λεει ολα.

Και ο νοων νοειτω. :-X

 

δηλαδη επειδη ειναι prog αυτο σημαινει οτι δεν επιτρεπονταν να ΚΟΥΡΔΙΣΟΥΝ ρε παιδια?(μονο εγω ακουω την ξεκουρδισια?) ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη επειδη ειναι prog αυτο σημαινει οτι δεν επιτρεπονταν να ΚΟΥΡΔΙΣΟΥΝ ρε παιδια?(μονο εγω ακουω την ξεκουρδισια?) ;D

 

Προσωπικη μου γνωμει ειναι οτι και λιγο χεκουρδιστο νανε ενα μουσικο οργανο δεν ανερει αν το σηγκροτημα παιζει

καλη μουσικη ή οχι και ναι θα το πω και αυτο ναι γουσταρω και τη ξεκουρδισια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Προσωπικη μου γνωμει ειναι οτι και λιγο χεκουρδιστο νανε ενα μουσικο οργανο δεν ανερει αν το σηγκροτημα παιζει

καλη μουσικη ή οχι και ναι θα το πω και αυτο ναι γουσταρω και τη ξεκουρδισια.

 

Otherside, πες μου αλήθεια.... δεν έρχεσαι για κυνήγι ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου