Προς το περιεχόμενο

Last Year's Theme


Jazzjoker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ένα θεματάκι για το χρόνο που έφυγε και τι γεύση μου άφησε. Συνήθως αυτά τα γράφω τέλη Δεκεμβρίου και είναι λίγο σαν άσκηση. Δηλαδή στοχεύω σε μικρή διάρκεια και μια κιθάρα μόνο που θα παίξει κάτι περιεκτικό και αν γίνεται χαρακτηριστικό. Χωρίς φλυαρίες. Αλλά φέτος άργησα. Δεν ξέρω γιατί αν και αυτά τα πράγματα δεν μπαίνουν σε καλούπια. Νομίζω όμως ότι εχθές, με το θάνατο του Bowie (τον οποίο όλως τυχαίως συζητούσαμε σε ένα θέμα εδώ λίγες μέρες πριν), έκλεισε ένας κύκλος. Πρωτευόντως ένας μεγάλος μουσικός κύκλος, ένα μουσικό κεφάλαιο κι ας μη μου άρεσε ποτέ η μουσική του. Δευτερευόντως ένας προσωπικός κύκλος, όσον αφορά τη χρονιά που πέρασε και αυτά που μου πήρε και μου έφερε.

 

Τέλος πάντων, πάλι με συνεπήρε η πνευματική φλυαρία μου. Εύχομαι καλή χρονιά, καλές ακροάσεις και καλές εμφανίσεις.

 

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Πολύ ωραίο, JJ. Έχει μια ξεγνοιασιά στο θέμα, που σταδιακά φωτίζεται

διαφορετικά καθώς γίνεται πιο αργό. Περιεκτικότατο, τα λέει με τρόπο

που τα λόγια δύσκολα μπορούν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι που είσαι ποπ Σπύρο. :P

Τρελαίνομαι όταν τα ανακατεύεις όλα στην κατσαρόλα.

 

Βγαίνει υπέροχο φαϊ. :)

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρωτιστως,να εκμεταλευτεις  το οτι φερνεις στον Dave Grohl.

Eβλεπα μια συνεντευξη του και λεω"Ποιον μου θυμιζει?Ναι ρε,Σπυρος".

 

Δευτερευοντως,λεμε συνεχως τα ιδια αλλα το εχεις ρε φιλε και το ξερεις.

Δεν ειναι απο τα αγαπημενα μου-απο αυτα που εχεις ποσταρει-αλλα ειναι JJ,εχει σφραγιδα

και αν το ακουγα μεσα σε ενα αλμπουμ με τα υπολοιπα αου παρεα,ειναι σιγουρο οτι θα μου αρεσε ακομα περισσοτερο.

Ειναι ομορφο.

 

Μπραβο ρε Σπυρε γιατι μας κανεις να γουσταρουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Και σαν αυτόνομο θέμα φυσικά στεκεται άψογα....αλλά δεν σου κρύβω ότι περίμενα να σκάσει ένα ταμπουρο και να μπουν τα παιδιά  ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου