Προς το περιεχόμενο

Γράψε ελληνικά...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

...ακόμη κι αν χρησιμοποιείς πληκτρολόγιο, windows, linux, macOS σε...ταϋλανδέζικη έκδοση:

http://www.grapse.gr/

8)

 

 

ΥΓ: Νομίζω ότι πλέον οι δικαιολογίες για να χρησιμοποιεί κάποιος greeklish (πέραν του να δικαιολογήσει/συγκαλύψει την ανορθογραφία του) έχουν τελειώσει ;)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε απλή έκδοση των WinXP οποιασδήποτε γλώσσας, τίποτε απλούστερο, ακόμη κι αν κάποιος δεν καταλαβαίνει ούτε λέξη από την ήδη εγκατεστημένη γλώσσα: Start --> Control Panel --> Date, Time, Language, and Regional Options (με εικονίδιο μια υδρόγειο και ένα ημερολόγιο)--> Regional And Language Options (με εικονίδιο μια επιτραπέζια υδρόγειο) --> Languages (μεσαία καρτέλα απο τις 3) --> Details (το μοναδικό κουμπί της καρτέλας αυτής) --> Αdd (δεξιά και πάνω κουμπΗ).

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω κάτι για να ενισχύσω την άποψη περί ελληνικών.

 

Πριν γίνω μέλος στο νόιζ έγραφα παντού με γκρικλις, εξαίρεση ήταν μερικές εργασίες της σχολής όπου γράφονταν με ελληνικά (με κάποια δυσκολία)

 

Τώρα  ακομα και στο μσν γράφω με ελληνικά, δεν έχω καμία δυσκολία η ορθογραφία μου πλέον αγγίζει το τέλειο!! ;D Και αχω αρχίσει και βάζω και τόνους!!! γεεεααα μπεεε μπεεε!

 

Οπότε.. Είσαι μόνος ?? Δεν μπορείς να γράψεις ελληνικά στο πισί σου? Μην απογοητεύεσαι γράψου τώρα στο νόιζ !!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λες και τα 9 χρόνια της υποχρεωτικής εκπαίδευσης δεν είναι αρκετά...

 

(Χωρίς καμιά διάθεση χλευασμού, απλά αδιανόητο μου φαίνεται να μην μπορεί κάποιος να γράψει ελληνικά, έστω και σε πληκτρολόγιο. Και στο κάτω- κάτω, καλύτερα ελληνικά με ορθογραφικά λάθη παρά greeklish)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω κάτι για να ενισχύσω την άποψη περί ελληνικών.

 

Πριν γίνω μέλος στο νόιζ έγραφα παντού με γκρικλις, εξαίρεση ήταν μερικές εργασίες της σχολής όπου γράφονταν με ελληνικά (με κάποια δυσκολία)

 

Τώρα  ακομα και στο μσν γράφω με ελληνικά, δεν έχω καμία δυσκολία η ορθογραφία μου πλέον αγγίζει το τέλειο!! ;D Και αχω αρχίσει και βάζω και τόνους!!! γεεεααα μπεεε μπεεε!

 

Οπότε.. Είσαι μόνος ?? Δεν μπορείς να γράψεις ελληνικά στο πισί σου? Μην απογοητεύεσαι γράψου τώρα στο νόιζ !!!!!

 

 

κυριους πορνους του δασους μιλαει ιλλινικα?( το σιγμα λεπτο/)

www.mariolaz.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(Χωρίς καμιά διάθεση χλευασμού, απλά αδιανόητο μου φαίνεται να μην μπορεί κάποιος να γράψει ελληνικά, έστω και σε πληκτρολόγιο. Και στο κάτω- κάτω, καλύτερα ελληνικά με ορθογραφικά λάθη παρά greeklish)

Φίλε pascal, φτιάξαμε πρόσφατα στην εταιρία που εργάζομαι ένα site που ζητούσε τη συμμετοχή του κόσμου (στέλνεις μια ιστορία, κερδίζεις κάτι κλπ).

Αν έβλεπες τα γραπτά που είδαν τα μάτια μας, καθόλου αδιανόητη δεν θα σου φαινόταν η αδυναμία του κόσμου να γράψει στοιχειωδώς σωστά στη μητρική του γλώσσα...

 

Υ.Γ. Καταπληκτικό το site Ηλία, well done! ;)

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε  δεν είπα οτι δεν ξέρω ελληνικά!! Απλά μέχρι πρώτεινος για να γράψω μια λέξη ελληνική στο πισί περνούσαν τρία χρόνια!! μπο μπο!!

 

Λες και τα 9 χρόνια της υποχρεωτικής εκπαίδευσης δεν είναι αρκετά...

(Χωρίς καμιά διάθεση χλευασμού, απλά αδιανόητο μου φαίνεται να μην μπορεί κάποιος να γράψει ελληνικά, έστω και σε πληκτρολόγιο. Και στο κάτω- κάτω, καλύτερα ελληνικά με ορθογραφικά λάθη παρά greeklish)

 

Είναι καθαρα θέμα συνήθειας ώστε να γράφεις με μια ικανοποιητική ταχύτητα.. τα 9 χρόνια σχολείου τι σχέση έχουν?!!? Μας κάναν μάθημα πως να γράφουμε σε υπολογιστή?!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου