Προς το περιεχόμενο

Καταστήματα ήχου στην Θεσσαλονίκη?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια!

 

Θελω να κανω καποιες αγορες αυτην την περιοδο και δεν γνωριζω απο μαγαζια που να εχουν γενικα μικτες, ακουστικα, ηχεια κλπ...

Μενω Θεσσαλονικη και μεχρι τωρα γνωριζα 1 μονο μαγαζι στην Ναυαρινου πολυ μικρο σε

μεγεθος και ποικιλια το οποιο ειχε ενας γερακος (παρεπειπτοντως, απιστευτα πριχτης) και το οποιο εχει κλεισει απο οτι ειδα...

Περα απο αυτο δεν ξερω καποιο αλλο. Υπαρχουν θα μου πειτε και τα online μαγαζια τα οποια ομως λογω ηλικιας (ειμαι 19 και δεν παιζουν πιστωτικες κλπα) και οικονομικων δεν βολευουν.

Help! :)

 

 

Ευχαριστω προκαταβολικα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...ειμαι 19 και δεν παιζουν πιστωτικες...

Παιζουν ομως προπληρωμενες! ;D

Θα σου προτεινα λοιπον να βγαλεις (ή να σου βγαλουν οι γονεις σου) μια προπληρωμενη VISA καρτα.

Με αυτη μπορεις να αγοραζεις απο οπουδηποτε στην Ελλαδα και στο εξωτερικο οπως θα εκανες με μια πιστωτικη.

Η διαφορα της σε σχεση με μια πιστωτικη ειναι οτι, αν δεν βαλεις λεφτα μεσα, δεν μπορεις να αγορασεις τιποτα.

 

Εχεις καποιο ποσο και θες να κανεις καποιες αγορες? Απλα βαλτα στην καρτα και αγορασε οτι θες απο απειρα eshops στην Ελλαδα και στο εξωτερικο.

Η προπληρωμενη καρτα δεν σου κοστιζει τιποτα, δεν πληρωνεις τιποτα στην τραπεζα καθε μηνα, ξεχνας τοκους κλπ που εχει μια πιστωτικη.

 

Το μονο εξοδο της προπληρωμενης καρτας ειναι ενα πολυ μικρο ποσο που η τραπεζα κραταει καθε φορα που τη "φορτιζεις" με λεφτα. Το οποιο ποσο δεν ξεπερναει το 1 ευρω.

Απλα πραγματα. Ουτε να χρεωνεσαι ουτε τοκους ουτε τιποτα. Οταν εχεις ρευστο απλα την γεμιζεις με το ποσο που θες.

 

Το μονο μειονεκτημα της ειναι οτι δεν μπορεις να αγορασεις κατι με δοσεις.

Σκεψου το, συνηθως μπορεις να τη βγαλεις σε ενα καταστημα τραπεζας μεσα σε μερικα λεπτα και να τη χρησιμοποιησεις την ιδια μερα. 8)

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τις prepaid που μου λετε εχω μια ερωτηση...

Αγοραζω εγω κατι το οποιο και 50 ευρω... (υποθετικα μιλαμε)

Δηλωνω την καρτα που θα πληρωσω, αφαιρειται το ποσο και γινεται η παραγγελεια...

Απο εκει και μετα εγω εχω καποιο αλλο εξοδο?

Π.χ. εαν ερθει με καποια εταιρεια η ταχυδρομειο ή οτιδηποτε εγω πληρωνω κατι αλλο?

Αυτο δεν ξερω εγω και ειναι ενας λογος που δεν τις ειχα ψαξει και πολυ αυτες τις καρτες!

 

Ευχαριστω!  :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο εκει και μετα εγω εχω καποιο αλλο εξοδο?

Π.χ. εαν ερθει με καποια εταιρεια η ταχυδρομειο ή οτιδηποτε εγω πληρωνω κατι αλλο?

Τα εξοδα αποστολης (shipping) δεν ειναι θεμα της καρτας αλλα του eshop που αγοραζεις.

Αν υπαρχουν εξοδα αποστολης, αυτα προστιθενται στην τελικη τιμη που πληρωνεις.

 

Τα εξοδα της prepaid καρτας σου ειπα ποια ειναι:

ενα πολυ μικρο ποσο που αφαιρειται απο το ποσο που καθε φορα την "φορτιζεις".

Και για να γινω πιο συγκεκριμενος, στη δικια μου prepaid Κυπρου μου κρατανε 1 ευρω οποτε βαζω λεφτα μεσα.

Thats all. 8)

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α! οτι κρατουντε τα εξοδα αποστολης απο την καρτα δεν το ηξερα!

Με βολευει ακομα περισσοτερο!  :D

Ευχαριστω πολυ παιδια για την βοηθεια!

Και καλες αγορες να εχουμε!

 

Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου