Προς το περιεχόμενο

Service και ανταλλακτικά...πληρώνουμε και μεταφορικά;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!

Απευθύνθηκα σε επίσημο service αντιπροσωπείας.

Το όργανο μετά από πτώση, έχει σπάσει το αριστερό πλαϊνό πλαστικό και έχει και φθορές το πίσω μέρος, που δυστυχώς είναι ενιαίο από τις θύρες του οργάνου ώς το clavier.

Ακόμα δεν έχω πάρει απαντήσεις για το κόστος των ανταλλακτικών.

Πήρα όμως την απάντηση αυτή:

'' Αν τα θέλετε άμεσα, έρχονται από Κίνα με 800 ευρώ. Αλλιώς περιμένετε να έρθουν με την παραγγελία της εταιρίας, σε 4 μήνες και θα πληρώσετε 100 ευρώ για τα μεταφορικά.''

 

Και ερωτώ:

Στο επίσημο σέρβις, πληρώνω και τα μεταφορικά των ανταλλακτικών;

Θα πληρώσω εργατοώρα (εργασία πείτε το), να πληρώσω τα ανταλλακτικά.

Και τα μεταφορικά;

 

 

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 77
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

 

Πήρα όμως την απάντηση αυτή:

'' Αν τα θέλετε άμεσα, έρχονται από Κίνα με 800 ευρώ. Αλλιώς περιμένετε να έρθουν με την παραγγελία της εταιρίας, σε 4 μήνες και θα πληρώσετε 100 ευρώ για τα μεταφορικά.''

 

 

 

Στο ΕΛΛΑΔΙΣΤΑΝ ζεις δεν το εχεις καταλαβει? οτι να ναι

αστο ρε Κωστα μαυρα χαλια,οχι οτι δεν υπαρχουν ανθρωποι που κανουν σωστα την δουλεια τους αλλα εδω ο καθενας κανει και οτι θελει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν τα θέλετε άμεσα, έρχονται από Κίνα με 800 ευρώ. Αλλιώς περιμένετε να έρθουν με την παραγγελία της εταιρίας, σε 4 μήνες και θα πληρώσετε 100 ευρώ για τα μεταφορικά.

Δηλαδη, αυτα τα 800 ειναι τα...μεταφορικα, για αμεση αποστολη απο Κινα? Ενω αν περιμενεις να ερθουν με την παραγγελια της εταιρειας σε 4 μηνες θα πληρωσεις "μονο" 100 μεταφορικα?

Και οι δυο περιπτωσεις μονο για ανεκδοτο κανουν.... ::)

 

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απάντηση επίσημου τεχνικού.

Από τις 9 ψάχνει να μου βρει τιμές των 2 panels.

Για τα μεταφορικά μου απάντησε άμεσα.

 

Pricelist δεν έχουνε;.......

Service Manual;.......

 

 

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι δεν είναι ανέκδοτο απαραίτητα γιατί το μαγαζί εννοεί ότι θα έρθουν τα ανταλλακτικά με μαζική παραγγελία της εταιρείας και όχι μόνα τους, εξ ου και το χαμηλότερο κόστος.

 

είναι κάτι αντίστοιχο με το thomann..πως μαζευόμαστε και κάνουμε μαζική παραγγελία ώστε μετά από κάποιο ποσό δεν έχει μεταφορικά ενώ αν πάρεις σκέτες χορδές θα σου πει ένα Χ ποσό? κάτι αντίστοιχο.

 

ΕΡΩΤΗΣΗ: το προϊόν το έσπασες μόνος σου?? κατάλαβα σωστά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη, αυτα τα 800 ειναι τα...μεταφορικα, για αμεση αποστολη απο Κινα? Ενω αν περιμενεις να ερθουν με την παραγγελια της εταιρειας σε 4 μηνες θα πληρωσεις "μονο" 100 μεταφορικα?

Και οι δυο περιπτωσεις μονο για ανεκδοτο κανουν.... ::)

 

 

θα σας βγαλω απο το αδιεξοδο:

καποτε ειχα ερθει σε αυτη την φαση με μηχανη.με πεταξε σκυλος και το αποτελεσμα ηταν η μηχανη να χτυπησει και να κανει crak το πλαισιο της.

Η αντιπροσωπεια μας εφερε το πλαισιο απο Ιαπωνια σε εναμιση με 2 μηνες για τον λογο οτι οι ελληνικες αντιπροσωπειες φερνουν ποιο φθηνα για αυτες με καραβι παρα με αεροπλανο!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΡΩΤΗΣΗ: το προϊόν το έσπασες μόνος σου?? κατάλαβα σωστά?

Η μεταφορική το έσπασε και μου καλύπτει την ζημιά.

Αλλά δεν παίζει και τόσο σημασία.

 

Σημασία ουσιαστική είναι ότι η αντιπροσωπεία αγοράζει χονδρική  π.χ. 10 ευρώ το εν λόγω ανταλλακτικό και το πουλάει 30 ευρώ συν την εργασία.

Δουλειά της είναι να το φέρει αν δεν το έχει.

Βέβαια επειδή δεν είναι ανταλλακτικό ευρείας κατανάλωσης ( αόριστος χαρακτηρισμός μιας και στην δική μου εταιρία έχουμε επάρκεια ανταλλακτικών 98% και αν κάτι δεν το έχουμε σε 5 εργάσιμες το έχουμε εδώ), δεν περιμένω αύριο Τρίτη να μου το επιδιορθώσουν.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άν αυτή είναι η διαδικασία, να πώ και συγγνώμη για το θέμα που άνοιξα.

Αλλά νομίζω πως δεν υπάρχει καν διαδικασία.

 

Δεν μπορεί να κάνουν 5 ώρες να σου πουν 2 τιμές.

Τιμοκατάλογος και service manual η κατασκευάστρια εταιρία δίνει.

 

Έλεος !

 

Έχει κι αλλού μουσικομάγαζα.

Να τα αγοράσω στην τελική.

 

 

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανήκουστο αυτο που ζητησαν. Ελπίζω να μην ειναι καποιο καινουριο στανταρ αυτο, να πληρώνουμε δηλαδή και τα μεταφορικά. Με τα 800 ευρω φυσικα, ακόμα γελάω. Λες και τόσα τους ελειπαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου