Προς το περιεχόμενο

Jack & Danny ST Rock RW BK Black


Προτεινόμενες αναρτήσεις

https://www.musicstore.de/en_GR/EUR/Jack-Danny-ST-Rock-RW-BK-Black/art-GIT0014734-000

 

 

Το λοιπόν, έχουμε και λέμε.

Προέκυψε να κάνω μια παραγγελία για ένα προτζεκτάκι . Τελικώς το προτζεκτάκι κατέληξε να γίνει και να καταστρέψω μια ήδη ταλαίπωρη και χιλιοσκισμένη κιθάρα.

Ως εκ τούτου όταν παρέλαβα την εν λόγω κιθάρα δεν ήξερα τι να κάνω. Για να είμαι ξεκάθαρος είχα σκοπό να κρατήσω ξύλα και μερικά ανταλλακτικά ΚΑΙ ΘΑ ΤΗΝ ΑΠΟΣΥΝΑΡΜΟΛΟΓΟΥΣΑ αμέσως από την παραλαβή της.

Φίλος που έπιασε το όργανο πριν από εμένα είπε το αμίμητο : Πως τα καταφέρνεις και παραγγέλνουμε τα ίδια και τα δικά σου όργανα ακούγονται καλύτερα; Δεν τον πήρα στα σοβαρά , όμως ισχύει. Το συγκεκριμένο ακούγεται καλά. Όχι υπέροχα , όχι ανεπανάληπτα όχι ανυπέρβλητα. Στις θέσεις 2&4 του επιλογέα  κάνεις ωραία γούστα . Οι μαγνήτες staggered κάνουν καλά την δουλειά τους και το όργανο λαλάει.

 

Τι πρόβλημα υπάρχει όμως.

 

Ότι υπάρχει σε μέταλλο είναι λαμαρίνα εύκαμπτη και κακής ποιότητας. Μέχρι και οι βίδες του pickguard.  :o

 

Ως εκ τούτου χρήζουν αντικατάστασης τα :

Κλειδιά

Γέφυρα

Nut

 

Ιδέες και προτάσεις παρακαλώ.

 

 

Για την οικονομία του θέματος, ας μη γίνουν αντιπαραθέσεις Κινέζες vs Αμερικάνες vs Μεξικάνες vs Τζαπανέζες.

Όπως επίσης γνωρίζω ότι το τελικό κόστος θα φτάσει την τιμή μιας Classic Player , ίσως !!! Αλλά μια ψευτοστράτ δεν έχω φτιάξει ακόμα. Όλο με διπλοπήνιους πάω και μπλέκω  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου