Προς το περιεχόμενο

Hush 'n Rush - Another life


freerock1974

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σχόλια ευπρόσδεκτα,παρατηρήσεις επιθυμητές,επιτρέπεται το πτύειν... :D  ;D

 

http://www.youtube.com/watch?v=K33h-Jveev4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 40
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

::)

 

Λοιπόν να στη πω την αμαρτία μου...

 

Το κομμάτι με τράβαγε μια προς Αγγλία (Zeppelin), μια προς τα κατάβαθα του Νότου (Skynard).

 

Αφού ξεπέρασα το δίλημμα σε ποια πλευρά του Ατλαντικού γέρνει, κατέληξα στο κάτωθι:

 

It's only Rock & Roll and I like it  8)

 

Μπράβο σου και μπράβο στα παιδιά.

 

ΥΓ: To riff «κουνάει» ωραιότατα.  

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θενκς Τερρυ!

Να σου πω τη δικια μου αμαρτια,το κομματι οδευε(κατεμε)προς τον καδο μη ανακυκλωσης,αλλα μετα απο τη γνωμη των  υπολοιπων  να  μην το  πεταξουμε,ενεδωσα... :)

 

Αρχισα και  να το συνηθιζω... :D

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

::)

 

Λοιπόν να στη πω την αμαρτία μου...

 

Είσαι ασταθής, μη μιλείς, θα ομιλήσω ηγώ λαίμαι

 

 

 

Αφού ξεπέρασα το δίλημμα σε ποια πλευρά του Ατλαντικού γέρνει, κατέληξα στο κάτωθι:

 

It's only Rock & Roll and I like it  8)

  BUT λαίμαι ασταθή χαρακτήρα

 

 

Γενικώς μιλώντας και καθότι θάμαι στα 80 χλμ ακτίνα από τάυτο υποδέλειπιδο υποκείμενο, τι να κάμνω, θα αναγκαστώ να δγλιέπσω και με Πατρινούς-μπλιαχ χαμουτζίδες-αλλά πάραυτά και δώσε κείνα, κάτι λιανά κατέχει και από μπουθάρα και απου φουνάρα λαίμαι.

Θα τονε σύρω εις τα Παράγκας στούνδιος, τον ανόητο νότιο. Θα του τάξουμε χάντρες, σαν αυτές που μοίραζαν οι κονκισταδόρες λαίμαι .

 

ΥΓ τα Παράγκας αναβαθμίζονται ταχαίως και αθορύβως, μέχρι τέλους, ακόμα και ο προαγωγός θα παρακαλάει να γράφει σε ταύτα λαίμαι.

Με σήμα την ερυθρελάτη. Καλύτερα μιας ώρας, ελεύθερη ζωή, παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικώς μιλώντας και καθότι θάμαι στα 80 χλμ ακτίνα από τάυτο υποδέλειπιδο υποκείμενο, τι να κάμνω, θα αναγκαστώ να δγλιέπσω και με Πατρινούς-μπλιαχ χαμουτζίδες-αλλά πάραυτά και δώσε κείνα, κάτι λιανά κατέχει και από μπουθάρα και απου φουνάρα λαίμαι.

Θα τονε σύρω εις τα Παράγκας στούνδιος, τον ανόητο νότιο. Θα του τάξουμε χάντρες, σαν αυτές που μοίραζαν οι κονκισταδόρες λαίμαι .

 

ΥΓ τα Παράγκας αναβαθμίζονται ταχαίως και αθορύβως, μέχρι τέλους, ακόμα και ο προαγωγός θα παρακαλάει να γράφει σε ταύτα λαίμαι.

Με σήμα την ερυθρελάτη. Καλύτερα μιας ώρας, ελεύθερη ζωή, παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή

 

Φυλως,για να μεταφρασω την ορεσιβια διαλεχτος' αναγκαχτηκα να παρω σιμα,κιθαρα απο παλισαυρο και να τη βαραω να  δω  αμα βγαζ την ιδια νοτα απ την κορφη ως τα νυχια.

Ως γνησιος Ινκα θελω μπιχλιμπιδια να δονουνται καλα να τα βαλω για ΝΑΤ,μπας και  παρω και καμια συνταξη αφου ποθανω.

Αντεληβης ε? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σταύρο πολύ ωραίο κομμάτι! Αμαρτία θα ήταν να το πετάξετε. ;)

 

Ήταν πολύ groovy, ωραίοι ήχοι και όπως πάντα φωνάρα. Είστε πολύ δεμένοι σαν μπάντα πάντως και αυτό φαίνεται από την ενέργεια που βγάζουν τα κομμάτια σας.

 

Χίλια μπράβο! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φτου σου ρε     

Ωωωω!Ευχαριστω! :D

 

Σταύρο πολύ ωραίο κομμάτι! Αμαρτία θα ήταν να το πετάξετε. ;)

Σ ευχαριστουμε και παλι Δημητρη!

Χαιρομαι που το κομματι εγκρίνεται.. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε στείλε το στον κάδο.

Μαζί με τα άλλα!

Και μετά στείλε μου τον κάδο.

Να τον έχω μόνο εγώ, να δεις τι έχει να γίνει.

Θα βγάλουμε φράγκα όλοι. ;D ;D ;D ;D

 

Πολύ ωραίο κομμάτι, αλλά η αλήθεια είναι πώς νομίζω ότι κάτι λείπει, μια τσαχπινιά, ένα τούτι, μια αλλαγή, μια γέφυρα, κάτι απρόσμενο πάντως.

 

Ίσως ένα ακουστικό μέρος με slide στην μελωδία που να δυναμώνει στην συνέχεια, ίσως ...

 

Πάντως έχει στους στίχους τον τίτλο του album, οπότε ... το κρατάτε!

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου