Προς το περιεχόμενο

Θέλω εκτυπωτή.Βοηθήστε με στην επιλογή αν μπορείτε......


trigga

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειααααα,θέλω ένα εκτυπωτάκι για να βγάζω κανα κομμάτι ή ασκηση και να την έχω σε χαρτί.Επίσης σαν δάσκαλος πρέπει να εκτυπώνω διάφορα πραματάκια για τα παιδάκια μου.

 

Τί μου προτείνεται να κάνω?Έχω ένα σκάνερ canon Lide 25 Canoscan 48Bit εδώ και 2 μήνες.Να το αφήσω και να πάρω ένα πολυμηχάνημα απ την αρχή ή να πάρω σχέτο εκτυπωτη αφού υπάρχει το σκάνερ ήδη?

 

Η αδερφή μου έχει πάρει απο το media markt μια προσφορά που υπήρχε με τον EPSON STYLUS DX4450 kαι είναι ευχαριστημένη.Μήπως να πάρω και γώ αυτό να τελειώνω?

 

Σκέφτομαι και τα οικονομικά αλλά δεν έχω ιδέα για πόσο καιρό 8α κρατήσει αν είναι τελείως ξεφτίλα σε χρήματα.Γενικά συμφέρει ακριβός και για ποιούς λόγους?

Επίσης στην περίπτωση μου που δεν 8α το χρησιμοποιώ και υπερβολικά να σκεφτώ τον laser τύπο?

Ποιά μάρκα αντικειμενικά είναι πιο αξιόπιστη στην αγορά?Ποιανής τα μελάνια είναι πιο καλά-ανθεκτικά-οικονομικά?Όλα τα μελάνια ξαναγεμίζουν?Τι προβλήματα υπάρχουν με μελάνια "μαιμού" ξαναγεμισμένα??

 

Ελπίζω να μην σας κουράζω :P τουλάχιστον δείξτε έλεος.Είμαι ένας απεγνωσμένος άν8ρωπος που ζητά ένα χέρι βοήθειας απο τον συνάν8ρωπο.Ο έχων 2 sergio tacini(ή όπως γράφεται) δίνει και το ένα σε μένα.Και γώ μετά του εκτυπώνω τη στρουμφίτα για να τη ζωγραφίσει.Δώρο οι carioca έ μην ξεχνιόμαστε εγώ εκτιμάω την βοήθεια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω έναν καινούριο hp (πολυμηχάνημα, wifi, δε θυμάμαι ποιο όμως) και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Έναν lexmark που δοκίμασα ήταν απαίσιος. Μη δώσεις και υπερβολικά πολλά λεφτά πάντως, δεν αξίζει. Πάρε κάτι σε μέτρια τιμή. Αν θες να βγάζεις και φωτοτυπίες (λογικό, ως δάσκαλος) εγώ θα σου πρότεινα να πάρεις ένα πολυμηχάνημα ώστε να το κάνεις αυτό εύκολα...... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεγονός είναι ένα φίλε μου.Αν μπορείς να πάρεις laser και να αποφύγεις τους inkjet.Τους τελευταίους τους πουλάνε σε τιμές σχεδόν τζάμπα.Οταν όμως έρθει η ώρα για μελάνια,τότε βλέπεις με έκπληξη ότι π.χ. ο εκτυπωτής που αγόρασες 40 ευρώ,θέλει 70 σε....καινούρια μελάνια.Το θεωρώ μεγάλη μπινιά εκ μέρους των κατασκευαστών,δεδομένου ότι με μέτρια χρήση εγώ θέλω μελάνια κάθε μια εβδομάδα,άντε δέκα ημέρες το πολύ.Πριν αγοράσεις,κάνε μια βόλτα στο δίκτυο να δείς ποιά μοντέλα δέχονται reset στις αναμελανωμένες κεφαλές,αλλιώς θα βρίζεις και δίκιο δεν θα βρείς...

Μα καθόλου δεν αγαπάς τους ανθρώπους ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δώστε λίγο παράνω φώς ρε σεις........Μοντέλο στον HP θέλω για να δώ τι παίζει ή ένα σάιτ να διαβάσω κάτι τεσπα.Επίσης μέχρι πόσα ευρώ να κινηθώ για να είναι στο μέτριο????

 

Το reset στις αναμελανωμένες κεφαλές τί είναι και πού-πώς γίνεται και γιατί γίνεται????

Για τις μαιμού μελάνες τι λέτε?Υπάρχει πρόβλημα κάπου?Απο τιμή είναι σχετικά συμφαίρουσες......σε σχέση με τις Original.

 

Ενας έγχρωμος laser πάει 300 αργύρια dimicupo και είναι υπέραρκετα νομίζω.

 

Καταρχήν να τονίσω οτι οι κόπιες δεν θα γίνονται στο δικό μου μηχάνημα αλλά στου σχολείου.Εγώ το πρωτότυπο θα σχεδιάζω σπίτι και μετά φωτοτυπίες στο σχολείο.Δε συμφαίρει στο σπίτι.

 

Κάτω απο αυτές τις συνθήκες πλέον τι μπορείτε να προτείνετε???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με μέτρια χρήση εγώ θέλω μελάνια κάθε μια εβδομάδα,άντε δέκα ημέρες το πολύ

 

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Ε όχι κι έτσι!!! Εγώ τύπωσα ήδη καμιά 30ρια φωτογραφίες, και κάμποσες σελίδες κείμενο και είναι ακόμα γεμάτα!! Όχι και με μέτρια χρήση μελάνια κάθε βδμάδα, εκτός δηλαδή αν εννοείς βδομάδα συνεχούς εκτύπωσης, 7 μέρες x 24 ώρες x 60 λεπτά κλπ. ;D ;D Γενικώς υπολόγιζε μελάνια κάθε 6μηνο με ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΗ χρήση (όχι εκτύπωση βιβλίου κάθε βδομάδα) ::) ::) ::) ::) Αλήθεια, όταν κάνεις βαρβάτη χρήση τα αλλάζεις δηλαδή κάθε μέρα;

 

 

 

 

για λεπτομέρειες θα κοιτάξω και θα σου πω trigga ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Triggako τρελό καυτό αγόρι, μια είναι η σοφή συμβουλή μου:

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΗΜΑΤΑ.

Τέλος.

 

Χίλιες φορές να πάρεις π.χ. ένα φτηνό lexmark της σειράς z600 (που είναι σκύλος μαύρος ταμ-ταμ-ταμ) παρά κάτι σε πολυμιξερ-hp.

 

Γενικά, περίπου τα 3/4 των εκτυπωτών που μου έρχονται για επισκευή είναι (drum roll) hp. Και ειδικά τα πολυμίξερομηχανήματα τους.

I can actually hear difference between neck joints.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου εύχομαι να σου χαλάσει πρίν λήξει η εγγύηση Μενέλαε, γιατί μετά πολύ απλά πάει για πέταμα από το παράθυρο (windows vista) (οκ, εξαρτάται και από την βλάβη),

I can actually hear difference between neck joints.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kωστή ρε συ αυτό το drum machine τι στον Αγλεωρα είναι?Πώς καταλαβαίνω οτι ο εκτυπωτής δεν θα το έχει?

 

Πρότεινε με κανα συνολάκι εποχής να σενιαριστώ......τι με λές για νταμπούρλα και τριχωτά σκυλιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Drum (τυμπανο) εχουν μονο οι laser εκτυπωτες.Αν το θες μονο για κειμενα και οχι για χρωμα κλπ παρε ενα φτηνο inkjet  hp/epson/canon.Κανε μια βολτα στο καταστημα που ειπες σημειωσε καπου το μοντελο που γουσταρεις και ρωτα σε ενα refil store αν τα μελανια του ξαναγεμιζουν.Αποτε εκτυπωνεις εκει τα προσχεδια και στο σχολειο γινετε η παραγωγη.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου