Προς το περιεχόμενο

Hush 'n Rush - ''Let it fly''


freerock1974

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αλλο ενα κομματι απο το πρωτο μας αλμπουμ στα πλαισια της ιντερνετικης προωθησης... :)

Να ενημερωσω επι τη ευκαιρια οτι περιμενουμε εντος εβδομαδος καινουριες κοπιες μιας και η πρωτη φουρνια εξαντληθηκε.

Το αλμπουμ δεν κυκλοφορει απο εταιρεια,οποιος ενδιαφερεται να το προμηθευτει,μου στελνει πμ.

 

Kηπ ον Ρωκυγκ!

 

http://www.youtube.com/watch?v=KhrYcpWByRg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πρόσεξε καλά!

Μ' αυτά που κάνεις μπερδεύεις τον κόσμο και κάνεις κακό στην καριέρα σου.

Είχα παραγγείλει κάτι λελούδια και δύο φιάλαι πέρδικα να 'ουμ, και τώρα άλλαξα την παραγγελία σε μπύρες και Jack.

 

Πέρα από την πλάκα, έχεις την μοναδική ικανότητα, όχι μόνο να γίνεσαι αυτό που "υποδύεσαι" (ο ηθοποιός και ο τραγουδιστής έχουν ως όργανο-μέσο έκφρασης μόνο το ίδιο τους το σώμα), αλλά να το ζεις κιόλας.

 

Μου άρεσε τρελά το κομμάτι.

 

Όπως μου άρεσε και το ότι σ' αυτά τα κομμάτια με την μπάντα το σκίζετε στα τούτια (και μάλιστα με πολύ ωραίες ιδέες και υλοποίηση), καθ' ότι όλοι είσαστε μουσικάρες.

 

Σας πάει το ύφος funk-hard rock.

Και πολύ μαλιστα.

 

Μπράβο ρε παιδιά, και μέσα από την καρδιά μου, μακάρι να τυπώνετε κόπιες μέχρι το 2020.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο ρε παιδιά, ακούγοντας το κομμάτι με ακουστικά ένιωσα αυτο το blues / rock rush που χα να νιώσω χρόνια σχεδόν, ενδεικτικό όταν ακούς πρώτη φορά κομματάρα :)

 

Θα μας ξανακανετε μπλουζοροκάδες μου φαίνεται :)

 

 

 

Μπράβο ρε παιδιά, και μέσα από την καρδιά μου, μακάρι να τυπώνετε κόπιες μέχρι το 2020.

 

Αυτό! Πρέπει να οργανώσετε μια τουρ να σας μάθει και η πιτσιρικαρία πάντως!

 

ΥΓ: ένα έξτρα μπράβο για την παραγωγή, ρισπέκτ!!

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόσεξε καλά!

Μ' αυτά που κάνεις μπερδεύεις τον κόσμο και κάνεις κακό στην καριέρα σου.

Είχα παραγγείλει κάτι λελούδια και δύο φιάλαι πέρδικα να 'ουμ, και τώρα άλλαξα την παραγγελία σε μπύρες και Jack.

 

 

Σας πάει το ύφος funk-hard rock.

Οτι παραγγελνεις καλο ειναι...Να κανει καταναλωση το μαγαζι γιατι τ αφεντικο ολο ''Δε βγαινω'' μας λεει... :D

 

Tελικα τετοια μιξη ειδων βγηκε.Καλη φαινεται... ;)

 

Σ ευχαριστουμε απο καρδιας για το σχολιο AuditoryDriving!

Nα σαι καλά!

 

ΥΓ: ένα έξτρα μπράβο για την παραγωγή, ρισπέκτ!!

:)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο φίλε, καταπληκτικό το κομμάτι με απίστευτο hook!

 

Εύχομαι τα καλύτερα γιατί το έχετε το συγκεκριμένο στυλ και αξίζετε και με το παραπάνω  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο φίλε, καταπληκτικό το κομμάτι με απίστευτο hook!

 

Εύχομαι τα καλύτερα γιατί το έχετε το συγκεκριμένο στυλ και αξίζετε και με το παραπάνω  ;)

Σ ευχαριστουμε πολυ για το σχολιο αδερφε!

Να σαι καλα! :)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σου πω την αμαρτία μου ρε Σταύρο, αν κάτι μου λείπει σ' αυτό το project, είναι (ναι είμαι γύφτος, αλλά γουστάρω τι να κάνουμε) πιο πολλά και μεγαλύτερα σόλο κιθάρα.

 

Βέβαια ήταν προφανέστατα επιλογή σας, και έτσι εγώ .....  :-X :-X

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σου πω την αμαρτία μου ρε Σταύρο, αν κάτι μου λείπει σ' αυτό το project, είναι (ναι είμαι γύφτος, αλλά γουστάρω τι να κάνουμε) πιο πολλά και μεγαλύτερα σόλο κιθάρα.

 

Βέβαια ήταν προφανέστατα επιλογή σας, και έτσι εγώ .....  :-X :-X

Ναι,ηταν επιλογη μας και παραδοξως...των κιθαριστων... :-X

 

Εσυ,εγω,ο παλαιοχορδιτης,ο wannabe ε κιταρ βιρτουοζο...το γουσταρουμε...Γιατι ειμαστε ακομα..''εφηβοι''.. 8)

Θελαμε ομως να ξεφυγουμε απο την εφηβικη ''παγιδα'' του ''χωσε μπαρμπα'',να ακουνε τα κομματια και ανθρωποι που το σολο ειναι μια...αδιαφορη παρενθεση.(ειναι η πλειοψηφια..).

Και βεβαια,οτι εχω να πω σολιστικως το χω πει,ο Παναγιωτης παιζει πανομοιοτυπα,δεν υπηρχε λογος...

 

Αυτο που θα μπορουσε να γινει θα ηταν ενα ορχηστρικο κομματι με πολυ σολο αλλα...δεν εγινε γιατι πολυ απλα,προσωπικα παιζω οτι μου κατεβει και ειμαι ανικανος να αποστηθισω αυτο που επαιξα,εκτος απ τα σταθερα ριφς-ιντρος των κομματιων.

Αρα μιλαμε για τζαμαρισμα..

Η δουλεια αυτη δεν ειναι πειραματισμος.Ειναι καταγραφη μουσικων ιδεων που υλοποιηθηκαν με στοχο την ακροαση τους απο ενα ευρυτερο φασμα ανθρωπων,αν υπαρχει φασμα γι αυτο το ειδος...

 

Τα σολος σ αυτο το προτζεκτ ηθελα(ως παραγωγος μη χεσω)

να ειναι ενα παραθυρο που ανοιγει,βλεπεις τη θεα και κλεινει προτου τη βαρεθεις.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα σολος σ αυτο το προτζεκτ ηθελα(ως παραγωγος μη χεσω)

να ειναι ενα παραθυρο που ανοιγει,βλεπεις τη θεα και κλεινει προτου τη βαρεθεις.

Σύμφωνοι σε όλα, απλά το θέμα είναι να προλάβεις να δεις κάτι απ' το παράθυρο πριν κλείσει. ;)

Έτσι κι αλλιώς τα σόλο σου (και του Παναγιώτη απ' ότι έχω ακούσει ως τώρα) είναι μέρος του κομματιού, όχι τσόντα, την έχετε αυτή την ικανότητα.

Μ' αυτό το πνεύμα το είπα.

 

Αυτό έλειπε ρε φίλε, να αποστηθίζεις σόλο.

Εγώ ούτε τα θέματα των κομματιών μου δεν ξέρω!

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kι ομως,απ'οσα εχω ακουσει δε μου λειπουν σολα.

Iσως γιατι εχουν πολλα τουτια και ριφφς οποτε δε φαινεται να λειπει κατι,μην πω οτι με περισσοτερη κιθαρα ισως να παραγεμιζε το πραγμα.

Tα πολλα σολα τα γουσταρουν οι δεινοσαυροι και οι τζαζμπανιστες.

Και γενικως αν η τουρτα ειναι καλη,δεν πειραζει το κερασακι να ειναι μικρο.

Ωραιο κομματι με καλη διαρκεια,δυομισαρι που κοβει.

Ομορφα "σκαβει"το μπασσο και επισης σε ολα οσα εχω ακουσει ως τωρα τα τυμπανα σκοτωνουν.

Να ενημερωσω επι τη ευκαιρια οτι περιμενουμε εντος εβδομαδος καινουριες κοπιες μιας και η πρωτη φουρνια εξαντληθηκε.

Αντε και χιλιοστη εκδοση!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου