Προς το περιεχόμενο

σιτες


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα, θα θελα να ακουσω καποιες αποψεις για το αν αξιζουν οι σιτες στα ηλεκτρονικα τυμπανα(στην μποτα με ενδιαφερει κυριως) εχω βρει κατι παρεμφερες στο Drumstore http://www.drumstore.gr/productsdesc.php?id=142 αλλα ρωτησα ενα παιδι που δουλευε εκει και μου πε πως ειναι τσαμπα λεφτα και δεν αξιζουν.τα χει δοκιμασει κανεις?περιμενω αποψεις(ας σημειωθει πως δεν την παλευω αλλο με τη λαστιχενια μποτα των td-4k που εχω την kd-8).ευχαριστω εκ των προτερων

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εξαρτάται...τα παιδια στο drumstore εχουν δίκιο αλλά δε παίζουν διπέταλο στα 180+ bpm για να νιώσουν το ''ζόρι'' του λαστιχενιου pad. Αξίζει στη περίπτωση που παίζεις γρήγορες ταχύτητες 100%.

 

Γενικά τα mesh heads δε μου αρέσουν, εχουν ψευδοεπαναφορά και με αυτό εννοω οτι ναι μεν η αισθηση σε ενα λαστιχενιο και ενα mesh pad δεν εχουν καμια σχεση - το λαστιχένιο ειναι καπως ''επώδυνο'' για τα χέρια και τα πόδια και απο την αλλη το mesh pad δεν ειναι επώδυνο αλλα εχει πολύ πιο εντονο bounce από ενα κανονικό δερμα - Από εκει και πέρα εχει να κάνει ο λόγος που το χρησιμοποιείς!

 

Στο recording προτιμώ να κάνω λιγο edit στα τυμπανα στις ψηλές ταχύτητες από το να δώσω 270-300€ για ενα mesh kick pad ωστε να τα γράψω απευθείας καρφί. Από την αλλη αν ειχα την οικονομικη δυνατότητα θα επαιρνα ενα mesh pad για τη μπότα.

 

Πάνω δεξια εχει ένα ''ψαχτηρι'' πατα εκει mesh heads και θα βρεις αρκετες απαντησεις

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου