Προς το περιεχόμενο

Πληροφοριες για Boss ce-2 και Boss dm-100


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επεσαν στα χερια μου το ce-2 και το dm-100 μετα απο ψαξιμο σε παλιο εξοπλισμο ενος φιλου. Για το ce-2 εχω διαβασει μερικα πραγματα οπως: black label, green label, black screw, silver screw κλπ, αλλα δεν καταλαβα και πολλα πραγματα. Το σιγουρο ειναι οτι το δικο μου ειναι made in japan. Για το dm-100 δεν μπορεσα να βρω σχεδον καμια σοβαρη πληροφορια. Ειναι επισης mij. Θα το εκτιμουσα αν καποιος μου εδινε καποιες πληροφοριες και για τα δυο. Δηλαδη να μου εξηγουσε τι ακριβως ειναι τα black label, green label κλπ..., ποτε περιπου ειναι κατασκευασμενα, την ποιοτητα τους και ισως μια εκτιμηση της τιμης τους. Παραθετω μερικες φωτογραφιες. Ευχαριστω.

Image0059.thumb.jpg.6a3352a86a3af7dfc9a3b6450d51fe8e.jpg

Image0061.thumb.jpg.66c34fdf9dd2ce752b6ee57c07427e4f.jpg

Image0062.thumb.jpg.96ed23a36853f7a61b63eb98a6a95970.jpg

Image0063.thumb.jpg.fa02af54303dcee43d3f4f59705917d0.jpg

Image0064.thumb.jpg.f07ee33d7deddcade12147b34b0dbf75.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Τα labels έχουν να κάνουν με κάποιες περιόδους παραγωγής.

Τι ακριβώς θέλεις να μάθεις;

Ποιά είναι τα serial number των μηχανημάτων;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα labels έχουν να κάνουν με κάποιες περιόδους παραγωγής.

Τι ακριβώς θέλεις να μάθεις;

Ποιά είναι τα serial number των μηχανημάτων;

 

Ευχαριστω για την απαντηση. Το s.n. του ce-2 ειναι 627000. Του dm-100 δεν μπορω να βρω που αναγραφεται. Θα το κοιταξω καλυτερα και αν το βρω θα ξαναποσταρω. Οπως αναφερω και πιο πανω, θα ηθελα γενικες πληροφοριες οπως περιπου ποτε εχουν κατασκευαστει, αν θεωρουνται κατα καποιο τροπο συλλεκτικα, αν αξιζουν κατι, αν θεωρουνται ''καλα''. Οχι οτι προκειται να τα πουλησω, αφου δεν ειναι καν δικα μου, αλλα ενος φιλου(οπως αναφερω στο πρωτο ποστ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Το συγκεκριμένο CE-2 είναι κατασκευής τέλη 1985 αρχές 1986. Λογικά πρέπει να είναι Japan.

Το DM-100 είναι επίσης Japan.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το συγκεκριμένο CE-2 είναι κατασκευής τέλη 1985 αρχές 1986. Λογικά πρέπει να είναι Japan.

Το DM-100 είναι επίσης Japan.

Οτι ειναι japan το ξερω, καθως το λεει και στα πεταλια.(το αναφερω και στο πρωτο post). Για τη χρονολογια δεν ειχα ιδεα. Ευχαριστω πολυ για την πληροφορια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου