Προς το περιεχόμενο

Γνωμες για Blackstar HT Dual


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια,

 

Ενδιαφερομαι για το εν λογω πεταλι,δεν το εχω ακουσει (προφανως) και δυστυχως δεν εχω τη δυνατοτητα να το ακουσω οποτε θα ημουν πολυ ευγνωμων αν θα μπορουσε να μου πει καποιος κατοχος  του ή  καποιος ο που το εχει δοκιμασει καποιες γνωμες

 

Ευχαριστω προκαταβολικα  :)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω εδώ και 2-3 χρόνια και δεν έχω κανένα παραπονο ως τώρα.(αν και τον τελευταίο καιρό δεν το πολυχρησιμοποιώ γιατί προτιμώ άλλους τύπους παραμόρφωσης )

Το ISF knob επιδρά πολύ όμορφα στον χαρακτήρα του ήχου ( βέβαια το προβλημά μου είναι πάντα οτι στο καθαρό προτιμώ το isf δεξια ενώ στα βρώμικα αριστερα ).

Πιστεύω οτι τα αξίζει τα λεφτά του.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ και ο Γειασουμάιστερ το δοκιμάσαμε κάτι χρόνια πριν σε ένα πολύ αριστοκρατικό ;D κιθαρομάγαζο του εξωτερικού. Η δοκιμή είχε γίνει με μια στρατ, μάλλον κάποια από τις Classic Series, και με μια πολύ ωραία Duesenberg, μάλλον μια 49er, πάνω σε έναν Blues Junior. Μας φάνηκε πολύ καλό, με ωραία απόκριση, λεπτομερή και γλυκό ήχο, ευέλικτο και με άριστη ποιότητα κατασκευής. Γενικά είναι πετάλι που πολύς κόσμος το παραβλέπει (γενικώς όλα τα Blackstar, ειδικά πχ. τα λαμπάτα boost, delay και reverb της για τα οποία δεν ακούγεται κιχ) και είναι κρίμα.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω εδω και ένα μήνα περίπου και το πετάλι τα σπάει. Είναι πολύ ευέλικτο στη δημιουργία διαφορετικών ήχων (από tubescreamer like ισα να αρπάζει ήχους μέχρι μαρσαλοειδή crunch και σαντανικα lead ή mesa recto like chug) με πολύ μεγάλo εύρος χρησιμοποιήσιμου gain και πολύ καλό definition στους ήχους.Το μοναδικό μείον του έιναι ότι το clean κανάλι δεν είναι footswitchable (αν και καθαρίζει εύκολα χρησιμοποιώντας το volume της κιθάρας) και ότι δεν έχει διπλό ISF (το οποίο δουλεύει εξαιρετικά).  Εξαιρετικό + το ότι έχει και emulated out και γράφει πολύ καλά και direct αν και με λίγο ασθενικό σήμα.

Γενικά είναι καταπληκτικό. Είναι και θα είναι για πολύ καιρό το βασικό μου πετάλι , το πολύ πολύ να πάρω άλλο ένα στο μέλλον ωστε να έχω δυο Mesa like ήχους και δύο Marshall like crunch.

Για τα 190 ευρά που κοστίζει στο Μουσικόραμα που λογικά θα μπορείς και να το δοκιμάσεις δεν πιστεύω ότι μπορείς να βρεις καλύτερο και πιο ευέλικτο πετάλι.

http://www.musicorama.gr/eshop/product_info.php?products_id=7876

Cigarettes and Whiskey ... call my shaking hand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ'αρχη εχυαριστω για τις απαντησεις σας παιδια. Λοιπον επειδη προσφατα παιζω σε μια band με αρκετα  live και α περισσοτερα ειναι σε αλλες πολεις και δεν μπορω να κουβαλαω ενισχυτη μαζι μου ψαχνω ενα πεταλι  που να με καλυπτει . Αυτο που μου φαινεται ενδιαφερον ειναι οτι ειναι διπλο  αρα εχει περισσοτερες επιλογες. Σκεφτομαι και το msd της Telegun  αν και δεν ειναι λαμπατο και δεν ειναι διπλο ομως εχω ακουσει οτι ειναι πολυ καλο και ευελικτο.

 

Πιστευετε οτι το Blackstar ειναι η καλυτερη επιλογη σε αυτα τα λεφτα? Μπορει ναμε καλυψει σε αυτο που ζηταω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω ποιο θα αγορασεις τελικα και δε μπορω να σου πω για το blackstar (το οποιο οντως πρεπει να ειναι αρκετα ευελικτο λογω επιλογων) αλλα καλα θα κανεις να εχεις υποψιν σου πολυ σοβαρα και το συγκεκριμενο http://cgi.ebay.com/EMMA-PY-1-PisdiYAUwot-Metal-Distortion-NEW-0-INTL-S-H-/380325049835?pt=Guitar_Accessories&hash=item588d23b5eb

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου