Προς το περιεχόμενο

Ξεκολησε το "nut" (πανω καβαλαρης) της ηλεκτροακουστικης


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας ρε παιδια ... Εχω ενα προβληματακι με την ηλεκτροακουστικη μου κιθαρα , μαρκα ibanez ew series , και θελω αν ξερει κανεις να μου πει τι γινεται σε αυτη την περιπτωση..

Κατασκευη της στη Θεσσαλονικη σε καποιο μαγαζι ισως ?? Φοβαμαι να βαλω logo κολλα η κατι τετοιο .....

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

τι εννοεις ξεκολλησε? τα nut δεν ειναι κολλημενα, συγκρατουνται απο την ταση των χορδων. οταν αλλαζεις χορδες ας πουμε μπορεις να το βγαλεις. μηπως εννοεις οτι εσπασε? οταν κουρδιζεις δεν μενει στην θεση του?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαινετε σαν να ηταν κολημενο με κολλα το πλαστικο αυτο .....εδω και δυο χρονια δεν κουνιοταν σε καθε αλλαγη χορδων , και τωρα ξαφνικα βγενει .

Εχω παρατηρησει επισης οτι υπηρχε κολλα κατω απο το πλαστικο (nut) ,οποτε πρεπει να ηταν κολλημενο !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην αγχώνεσαι δεν είναι κάτι τρομερό.

Φοβαμαι να βαλω logo κολλα η κατι τετοιο .....

Κακώς.

τι εννοεις ξεκολλησε? τα nut δεν ειναι κολλημενα, συγκρατουνται απο την ταση των χορδων.

Nop! Πάντα έχει κόλλα έστω και λίγη.

 

Anyway, καθάρισε λίγο το nut από κάτω να φύγει όσο γίνετε η παλιά κολλά (με προσοχή, μη φας το nut) με ένα γυαλόχαρτο.

Κάνε το ίδιο και στο στο nut slot (και πάλι με προσοχή, μη φας το ξύλο).

Βάλε δύο σταγόνες Gel Logo στιγμής και επανατοποθέτησε το nut εκεί που ήταν με λίγη πίεση.

Σε δέκα λεπτά είσαι έτοιμος για χορδές. 

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το nut είναι κοκκάλινο...

Με UHU υπάρχει περίπτωση αργότερα να ξαναξεκολλήσει μήπως?

 

Ναι. Αν δεν έχει χορδές η κιθάρα και φάει καμμιά κλωτσιά, μπορεί να ξεκολλήσει πάλι.

 

Αγχώνεσαι αδίκως. Βάλε μια ήπια κόλλα (ΟΧΙ ΚΥΑΝΟΑΚΡΥΛΙΚΗ Η ΕΠΟΞΙΚΗ!) και θα είσαι μια χαρά. Εξάλλου, ΚΑΠΟΙΑ στιγμή στη ζωή της κιθάρας σου ΠΡΕΠΕΙ να ξεκολλήσει το nut για να αντικατασταθεί.

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου