Προς το περιεχόμενο

Ενοχλητικός spammer μέσω smartnoiz


estpany

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω βάλει κάποιες αγγελίες στο smart noiz ανταλλακτικών για πώληση.

 

Κάποιος τύπος ονόματι stelios tarlas από Κρήτη, που τό'χει συνήθειο φαίνεται να εκμεταλλεύεται το site των αγγελιών ψάχνοντας πελάτες, μου έστειλε ένα μακροσκελές email διαφημίζοντας την πραμάτεια του για να "ανταλλάξω" ή να αγοράσω απ'αυτόν.

 

Μου έχει ξαναστείλει παλιότερα, επομένως βλέποντας πια πως αρχίζει να μου γίνεται ενόχληση.. του απάντησα όσο  ευγενικά γινόταν : 

 

"ΝΑ ΜΗΝ μου στείλεις πάλι email. Οχι ξανά."

 

Ο τύπος μετά από ώρες είδε το μήνυμα και μου έστειλε το ακόλουθο :

 

- AN EXEΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΚΑΙ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΝ, ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ - - ΤΡΑΒΑΝΕ ΖΟΡΙ ...!

- ΥΠΑΡΧΕΙ Ο ΕΥΚΟΛΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΜΕ ΜΠΟΚΑΡΕΙΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ!

- ΜΟΝΟ ΕΣΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΕΓΩ!

- ΑΝ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΕΙΜΑΙ ΠΡΟΘΥΜΟΣ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΩ!

 

Λέγοντας μου δηλαδή πως ...αυτός έχει δικαίωμα τα στέλνει spam όπου γουστάρει, παρ'ότι κατηγορηματικά του το αρνήθηκα, και πως εγώ πρέπει να κάνω κάτι από την μεριά μου για να τον σταματήσω, εννοώντας βέβαια να τον σταμπάρω ως spam.

 

Την ίδια ώρα βέβαια, σε περίπτωση που τον έχω-έχετε ήδη χαρακτηρίσει spammer, για καλό και για κακό μου είχε στείλει και άλλο μήνυμα μέσω αυτόματης ειδοποίησης smartnoiz.gr  που γράφει :

 

" ΚΑΛΗΜΕΡΑ! ΕΧΕΙΣ ΣΤΟ EMAIL ΣΟΥ ΜΙΑ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΑΠΟ [email protected] . ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΕΧΕΙ ΕΡΘΕΙ ΣΤΑ ΑΝΕΠΙΘΥΜΗΤΑ... ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΤΣΕΚΑΡΕ ΤΗΝ! "

 

Δηλαδή, και στα ανεπιθύμητα να τον έχεις τον κύριο (όπως ο ίδιος με προέτρεψε) , σου στέλνει μήνυμα πάλι μέσω noiz για να τον ψάξεις και στα spam  :) :) :)

 

Μετά από αυτό.. τα πήρα και φέρθηκα λίγο χειρότερα. Αναρωτήθηκα μέχρι που θα στάσει τελικά για να κάνει μαζί μου business, και του έστειλα το ακόλουθο :

 

" Εισαι Και κόπανος τελικά .

 

Συνεχίζεις τώρα να θέλεις να κάνεις buisiness μαζί μου ? "

 

Εκανα καλά ?

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πριν 1-2 χρόνια αγόρασα μέσω smart.noiz.gr από τον κο Ταρλα, κάτι δεν έχει σημασία . Ήταν ευγενικός, αυτό που αγόρασα ήταν αυτό που περίμενα και στην κατάσταση που μου περιέγραψε (δηλ. άριστο) και το έστειλε άμεσα. Ουδέποτε με ενόχλησε ξανά. Φιλικά, Νικος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλοί έχουν αγοράσει από τον ίδιο εδώ στο noiz...

Το θέμα μου είναι όμως πολύ συγκεκριμένο και έκανα τόσο κόπο  :) να το εξιστορήσω πιό πάνω με ακρίβεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν βλέπω κάποιο πρόβλημα.

όταν δημοσιοποιείς αυτό που προσφέρεις, μπορεί οποιοσδήποτε (εγώ πχ) να ενδιαφερθώ και να στείλω mail.

Μπορεί να ξαναενδιαφερθώ και ξανά και ξανά.

 

Από τη στιγμή που βάζεις εδώ, μπορει να μαζέψεις πολύ mail.

 

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου