Προς το περιεχόμενο

Αγορά ενισχυτή για ηλεκτροακουστική,ηλεκτρική,βοήθεια..


dimicupo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαιρετώ,ελπίζω να μήν βάζω το θέμα σε λάθος θέση,μπαίνω αμμέσως στο ψητό.Λοιπόν προς το παρόν έχω μια κλασσική υποφερτή alhambra,μια ηλεκρική αίσχος maya ταυράκι 25 χρόνων,και μία ηλεκτροακουστική yamaha 12χορδη που προσωπικά με ικανοποιεί.Θέλω ένα ενισχυτή πού αν μη τι άλλο δεν ικανοποιεί και τις τρείς καταστάσεις,τουλάχιστον την ηλεκτρική και την 12ρα.Τον θέλω για προβίτσα σπίτι και με μικρόφωνο,και άν παιζει να έχω και κάποια effects.Εχω μπερδευτεί με σκέτη κεφαλή ή κόμπακτ,υβριδικούς και χίλια τριβόλια που έχουν βγέι...Θα διαθέσω το πολύ ένα χιλιάρικο,με ενδιαφέρουν οι γνώμες και η εμπειρία σας.Τα γούστα μου είνα απο bach,eagles,bread,america,supertramp,blablabla.....και ο πιο βρωμικος ήχος που γουστάρω είναι στο στυλ του .....Santana,αντε του van halen.Είμαι ηλεκτρονικός,παλία έφτιαχνα διάφορα,τώρα λόγω ...γηρατειών βαριέμαι.Γνωρίζω ότι πρωταρχικά υπεύθυνα είναι τα όργανα και μετά η ενίσχυση,αλλα....πετάλια,rack effects,ένα σοβαρό μικρό ενισχυτάκι που να κάνει λίγο απ'όλα καλούτσικα υπάρχει ? Ευχαριστώ και συγγνώμη για το μέγεθος του θέματος.

 

Δημήτρης

Μα καθόλου δεν αγαπάς τους ανθρώπους ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλώς ήρθες στο noiz :wink:

 

Λοιπόν εμένα η προτασή μου θα ήταν κάτι τέτοιο

 

http://www.fender.com/products/search.php?partno=2213100010

 

Γύρω στα 800 Ευρώ.

Έχει και κάποια απαραίτητα εφε, πιστεύω ότι είναι ότι πρέπει. :wink:

 

Βέβαια περιορίζεσαι στην ενίσχυση ακουστικών οργάνων μόνο, αλλά φαντάζομαι ότι αυτό σε ενδιαφέρει κατα 99%.

 

Αν θές κάτι καλύτερο σε λάμπα:

http://www.rivera.com/sed55-combo.php

 

Eίναι περίπου στα 1200 Ευρώ, αλλά έχει 1 κανάλι για ακουστικές και 1 για ηλεκρικές κιθάρες. :D

 

Ελπίζω να βοήθησα :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου