Προς το περιεχόμενο

Ξεχωριστή κατηγορία: DIY


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συμφωνω κι εγω....μια και το DIY ειναι κατι που πανω κατω ολοι μας κανουμε αλλος περισσοτερο και αλλος λιγοτερο......

 

Σωστα!

 

Κι αν το καλοσκευτεις, εστω μια οποιαδηποτε "μοντα" να κανεις στην κιθαρα σου θεωρειται DIY γιατι δεν πληρωνεις καποιον να στο κανει...  πω πω επιχειρημαααα.....     ;D

 

 

DIY ενοτητα, τωρα!  ;D  ;D  ;D

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το DIY κι αν ενδείκνυται για εποικοδομητικές, αλληλεπιδραστικές και ΧΡΗΣΙΜΕΣ συζητήσεις. Γνώμη μου είναι ότι επιβάλλεται να ενταχθεί κάπως, μπας και αναβαθμιστεί λίγο το επίπεδο του φόρουμ...

It's a shame stupidity isn't painful.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το DIY κι αν ενδείκνυται για εποικοδομητικές, αλληλεπιδραστικές και ΧΡΗΣΙΜΕΣ συζητήσεις. Γνώμη μου είναι ότι επιβάλλεται να ενταχθεί κάπως, μπας και αναβαθμιστεί λίγο το επίπεδο του φόρουμ...

 

Βρε το επιπεδο καλο ειναι, αλλα καμια φορα ξεφευγουν τα threads λιγακι...  :)

 

 

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Καλό σαν σκέψη, αν και εμπεριέχει το ρίσκο του κατακερματισμού της πληροφορίας και των "φτωχών" πινάκων.

 

(Να δείτε μια DIY  strat που ετοιμάζω.........  :) :) :) :)  :-X )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε το επιπεδο καλο ειναι, αλλα καμια φορα ξεφευγουν τα threads λιγακι...  :)

 

 

ναι βρε παιδί μου, καμία αντίρρηση, αλλά άλλο να ασχολείσαι με πηνία, πυκνωτές και αντιστάσεις και άλλο να αναρωτιέσαι, 3 κιλά bends, μου 'πεσε λίγο παραπάνω, είναι καλά, να το αφήσω? :P

 

 

It's a shame stupidity isn't painful.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό σαν σκέψη, αν και εμπεριέχει το ρίσκο του κατακερματισμού της πληροφορίας και των "φτωχών" πινάκων.

 

(Να δείτε μια DIY  strat που ετοιμάζω.........  :) :) :) :)  :-X )

 

 

Απο την αλλη ειναι το σωστο μερος για αληθινα DIY κατασκευες του χωρου.

 

Θυμαμαι οταν πρωτοπαρακολουθησα το noiz ηθελα να βαλω καπου οδηγιες και φωτος απο ενα DIY 4 guitar stand για κιθαρες απο PVC μαυρους σκληρους λεπτους σωληνες καλυμενους απο μονωτικο (το ειχα βρει στο εξωτερικο και το ειχα τροποποιησει σε διαστασεις) και δεν ηξερα σε ποια κατηγορια να το βαλω.

 

Δεν το τολμησα (και ευτυχως δηλαδη). Μετα εμαθα οτι ο thomann πουλαγε το σιδερενιο (και πολυ πιο σταθερο) αντιστοιχο προιον σε συγκρισιμα λεφτα με τα υλικα του δικου μου...

 

Αλλα δε θα ηταν ωραιο να ειχα παρει και αλλους στο λαιμο μου  ;D (for the record το εχω ακομα και δουλευει)

 

Ειναι χρησιμη κατηγορια το DIY αλλα δεν ξερω αν θα γεμισει ομως... Πονταρω στο homemade ξεβαμα, τριψιμο, λουστραρισμα, χρηση πιστολιων, φινιρισματα, buffing... Δεν εμπιπτει πολυ περισσοτερο στο DIY παρα στο Κιθαρες, Μπασα και Ενισχυτες? Και φαινεται να εχει αρκετο ρευμα.

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ με όλους παιδιά.

 

Αλλά η ιδέα μιας ξεχωριστής κατηγορίας ξεκινησε καθώς οι περισσότεροι από εμάς ίσως δεν χρησιμοποιούν την ορολογία DIY στον τίτλο του thread, παρά: π.χ. καινούργια, fuzz box, signal spliter, δηλ. αυτες καθ'αυτές τις κατασκευες κτλ, που δεν παραθέτουν άμεσα στην ιδιοκατασκευή, και δυσκολεύουν στην αναζήτηση αναμεσα στα 100αδες θέματα.

 

Τώρα σαν DIY εγώ θεωρώ πληροφορίες που έχουν να κάνουν με κατασκευές που είναι γενικότερα υλοποιήσιμες, και δεν θεωρώ πως χρειάζονται περαιτέρω κατακερμάτιση.

 

 

 

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

DIY είναι όλες οι κατηγορίες στο Music Technology forum.

 

Αυτό που προτίνετε είναι "Κατασκευές".

Αν αναλάβει να σταχιολογήση κάποιος ότι δεν είναι ήδη "καρφιτσωμένο", θα βρούμε κάπως να τα ξεχωρίσουμε από τα υπόλοιπα.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου