Προς το περιεχόμενο

Αγγελίες - Απελπισία...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κατευθείαν στο θέμα....Μα είναι με τα καλά τους?

Κανονίζεις κάτι και μετά το ΞΕκανονίζεις χωρίς να έγινε τίποτα?

Αφού,φυσικά,αρχίζεις και παζαρεύεις και μάλιστα προτείνεις και ανταλλαγές κοκ ....

Και στο τέλος κάνεις ότι σε βολεύει?Και με τέτοιο ύφος που να μην μπορείς να του πεις τίποτα?

Έτσι μου έρχεται να μην ξανασχοληθώ...Κρίμα γιατί μου άρεσε το σύστημα των αγγελιών...

Και το θέμα το άνοιξα όχι για να μοιραστούμε εμπειρίες,είμαι σίγουρος πως έχετε μπόλικες....Απλά γιατί δεν ξέρω σε ποιον μπορώ να απευθυνθώ και πιστεύω πως πολλοί εδώ μέσα το έχετε παρατηρήσει...Το πως μπορείς σε Ανύποπτο χρόνο,να στραβωθείς ψυχολογικά(στην καλύτερη),μέχρι και να..."μπεις μέσα"(στην χειρότερη)... :-\ :-\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Κατευθείαν στο θέμα....Μα είναι με τα καλά τους?

Κανονίζεις κάτι και μετά το ΞΕκανονίζεις χωρίς να έγινε τίποτα?

Αφού,φυσικά,αρχίζεις και παζαρεύεις και μάλιστα προτείνεις και ανταλλαγές κοκ ....

Και στο τέλος κάνεις ότι σε βολεύει?Και με τέτοιο ύφος που να μην μπορείς να του πεις τίποτα?

Έτσι μου έρχεται να μην ξανασχοληθώ...Κρίμα γιατί μου άρεσε το σύστημα των αγγελιών...

Και το θέμα το άνοιξα όχι για να μοιραστούμε εμπειρίες,είμαι σίγουρος πως έχετε μπόλικες....Απλά γιατί δεν ξέρω σε ποιον μπορώ να απευθυνθώ και πιστεύω πως πολλοί εδώ μέσα το έχετε παρατηρήσει...Το πως μπορείς σε Ανύποπτο χρόνο,να στραβωθείς ψυχολογικά(στην καλύτερη),μέχρι και να..."μπεις μέσα"(στην χειρότερη)... :-\ :-\

Μα γι'αυτο υπάρχει και η αξιολόγηση.  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα γι'αυτο υπάρχει και η αξιολόγηση.  ;)

Το θέμα είναι πως αν μπλεχτείς με την αξιολόγηση από ότι έχω δει θα σου ανταποδοθεί κατά κάποιον τρόπο αρνητική....................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι πως αν μπλεχτείς με την αξιολόγηση από ότι έχω δει θα σου ανταποδοθεί κατά κάποιον τρόπο αρνητική....................

Τότε, μπορείς να απευθυνθείς σε κάποιον moderator.

Βέβαια, αν δεν καταλάβω δόλο, ούτε και εγώ θα μπω στη διαδικασία της αρνητικής αξιολόγησης, γιατί, όπως και οτιδήποτε στη ζωή, απλά μπορεί να στραβώσει.

Δεν αφήνω την ψυχολογία μου να επηρεάζεται από τέτοια πράγματα (έχω και σοβαρότερα πράγματα, για να ασχοληθώ, όπως πιστεύω και ο καθένας και η ενασχόληση με τη μουσική είναι απλά ένα hobby  :))

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες, αυτό είναι το ρίσκο που παίρνετε εξ' αρχής στις συναλλαγές μέσω αγγελιών. Μην ξεχνάτε βέβαια, ότι και καταστήματα μπορούν να επικαλεστούν λάθος (που κάλλιστα μπορεί να συμβαίνει) για να σας πουν ότι τελικά το τάδε αντικείμενο δεν βρίσκεται σε stock (αφού έχετε ήδη πληρώσει, πουλήσει τον εξοπλισμό σας κλπ).

 

Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω τι περιμένετε να κάνει το noiz πέρα από το σύστημα αξιολόγησης. Εαν δεν σας κάνει κόπο εξηγήστε μας τι προτείνετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω τι περιμένετε να κάνει το noiz πέρα από το σύστημα αξιολόγησης. Εαν δεν σας κάνει κόπο εξηγήστε μας τι προτείνετε.

Πέραν των σωστών που είπε ο προλαλήσας, προσωπικά δεν έχω καταλάβει αν το παρόν thread είναι απλώς μια κατάθεση ψυχής που κάνει ο Reborn μετά από μια αγοραπωλησία που στράβωσε ή αν όντως έχει σκοπό να προτείνει κάποιες κινήσεις ώστε να βελτιωθεί ο τομέας των Αγγελιών.

 

Please elaborate, ευχαριστώ! :)

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πω ένα περιστατικό που μου έτυχε πριν ένα μήνα ακριβώς από αγγελίες noiz.

 

Κλείνω ένα όργανο από αγγελία με τα μεταφορικά δικά μου με αντικαταβολή. Την άλλη μέρα μου το ακυρώνει λέγοντας ότι βρήκε άλλο αγοραστή πιο κοντά και με τα λεφτά στο χέρι.... ε τι να πω τουμπεκί... Την ίδια ημέρα βλέπω το ίδιο όργανο πάλι σε αγγελία από τον άλλο αγοραστή με τις ίδιες φωτο κτλ παίρνω τηλ μου λέει είναι αυτό που έδινε ο άλλος αλλά το ανέλαβα εγώ να το προωθήσω και να μου το βάλει στο κτελ να του στείλω τα λεφτά στη τράπεζα γιατί με αντικαταβολή τα παίρνεις μετά από ένα μήνα.

 

Τελικά το πούλησε και αυτός και εγώ βρήκα από άλλον.

 

Συμπεράσματα δικά σας...

33 1/3333cos301/2sqrt564,0909{fx-dty/sqrtz}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας μην είμαστε τόσο ελαστικοί στο θέμα των αγγελιών απλά...Μπορεί κάποιος να φτιάξει πχ ψεύτικο λογαριασμό και να κάνει ότι του κατέβει χωρίς να "λερώσει" το προφίλ του στο forum...Θα μπορούσαμε να υποβάλλουμε κυρώσεις σε τυχών παραβάσεις,ακόμη και όταν οι συμφωνίες κλείνουν να γίνονται Δημόσια (πως πχ υπήρχε το Άμεση Αγορά στο παλιό σύστημα?κάτι τέτοιο...)Να γνωρίζει ο αρμόδιος Moderator των αγγελιών τι γίνεται,πότε γίνεται και αν γίνεται.Προς θεού,να μην παρακολουθεί τα πάντα καθημερινά,απλά αυτά να καταγράφονται και όταν υπάρξει πρόβλημα να πάρει μέρος..Αρκετοί γνωστοί εδώ μέσα,δεν βάζουν αρνητικές αξιολογήσεις,γιατί κάλλιστα θα αρπαχτεί και ο άλλος αγοραστής-πωλητής και θα σου βάλει και αυτός...!Έτσι θα πρότεινα ανοιχτά μία βελτίωση,μακάρι εφικτή,για τις αγγελίες ...!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα

 

Προσωπικα δεν βλεπω κατι που μπορει να γινει για να βελτιωθουν οι συναλλαγες αυτες...Ειναι καθαρα θεμα του καθενος, ετσι πιστευω τουλαχιστον, και μενα μου εχει τυχη να κανονισω να αγορασω κατι και τελικα να μου πει ο αλλος οτι ξερεις βρηκα να το δωσω αλλου...

Αλλη μια φορα ειχα δωσει μια κιθαρα μεσω των αγγελιων και την επομενη μερα την ειδα να φιγουραρει με μεγαλυτερη τιμη και σαν καινουργια...Τι θα επρεπαι να κανω δηλαδη σε αυτην την περιπτωση??? απλα το καταπια τελικα...

EXPECT THE UNEXPECTED...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατευθείαν στο θέμα....Μα είναι με τα καλά τους?

Κανονίζεις κάτι και μετά το ΞΕκανονίζεις χωρίς να έγινε τίποτα?

Αφού,φυσικά,αρχίζεις και παζαρεύεις και μάλιστα προτείνεις και ανταλλαγές κοκ ....

Και στο τέλος κάνεις ότι σε βολεύει?Και με τέτοιο ύφος που να μην μπορείς να του πεις τίποτα?

Έτσι μου έρχεται να μην ξανασχοληθώ...Κρίμα γιατί μου άρεσε το σύστημα των αγγελιών...

Και το θέμα το άνοιξα όχι για να μοιραστούμε εμπειρίες,είμαι σίγουρος πως έχετε μπόλικες....Απλά γιατί δεν ξέρω σε ποιον μπορώ να απευθυνθώ και πιστεύω πως πολλοί εδώ μέσα το έχετε παρατηρήσει...Το πως μπορείς σε Ανύποπτο χρόνο,να στραβωθείς ψυχολογικά(στην καλύτερη),μέχρι και να..."μπεις μέσα"(στην χειρότερη)... :-\ :-\

 

Κοιτα και μενα μου ετυχε αναλογη εμπειρια να εχουμε συμφωνησει τα παντα να πηγαινω με τα λεφτα στο χερι και στη διαδρομη ο τυπος να στελνει μυνημα οτι το μετανοιωσε...το θεμα ειναι ομως...οτι το site δεν ειναι ebay...οι ενδιαφερομενοι προβαινουν σε αγορες με δικη τους ευθυνη...δεν εχει δηλαδη φτιαχτει για αγοραπωλησιες....οσο και αν ηθελα να τον βρισω τον τυπο...αφου μπηκα στη διαδικασια μεσω αυτου εδω του site να κανω αγορα...ημουν υποψιασμενος...τι να γινει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου