Προς το περιεχόμενο

In a manner of speaking [cover]


Nikolas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

[soundcloud]

[/soundcloud]

 

Έλα και δε σας έχω συνηθίσει σε διασκευές! ^_^

 

Με την Άννα γνωριζόμαστε εδώ και λίγα χρόνια, αλλά ουδέποτα κάναμε τίποτα, μέχρι που έδειξε ένα βίντεο του εαυτού της να παίζει το συγκεκριμένο κομμάτι με πιάνο (και η ίδια στα φωνητικά). Μου άρεσε πολύ, το θυμήθηκα και "της" έκανα αυτήν την διασκευή.

 

Προσωπικά μου αρέσει αρκετά και δεν είναι για κάτι παραπάνω (εμπορικά μιλάω)...

 

Περιμένω σχόλια!

 

Νικόλας (& Άννα αν και δεν είναι μέλος εδώ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[soundcloud]

[/soundcloud]

 

Έλα και δε σας έχω συνηθίσει σε διασκευές! ^_^

 

Με την Άννα γνωριζόμαστε εδώ και λίγα χρόνια, αλλά ουδέποτα κάναμε τίποτα, μέχρι που έδειξε ένα βίντεο του εαυτού της να παίζει το συγκεκριμένο κομμάτι με πιάνο (και η ίδια στα φωνητικά). Μου άρεσε πολύ, το θυμήθηκα και "της" έκανα αυτήν την διασκευή.

 

Προσωπικά μου αρέσει αρκετά και δεν είναι για κάτι παραπάνω (εμπορικά μιλάω)...

 

Περιμένω σχόλια!

 

Νικόλας (& Άννα αν και δεν είναι μέλος εδώ).

 

Πολύ ωραία απόδοση φωνητικά κ Καθηγητά!!!

 

Στο πιανο να πω την αληθεια (προκατειλημμένος λογω της κλάσης σου :-) ) περιμενα κανα αρπιστικο ξεσπασμα ετσι να ψαρωσουμε λιγο, αλλα το κρατησες σε νορμαλ συνοδευτικα επιπεδα, καθόλου βεβαια μεμπτο γιατι ειναι ωραια η αποδοση και η ενορχήστρωση, μινιμαλ αλλα ουσιαστική και "προσοδοφόρα" για να δεσποσει η αποδοση της ερμηνευτριας.

 

Βρισκω την ένταση της τελικης μιξης λιγο χαμηλη, αλλα αυτο δεν ειναι προβλημα, απλα ανεβασα volume αρκετα βεβαια

 

Και οταν ανεβαζει ενταση η τραγουδιστρια την βρισκω λιγο μπροστα σε σχεση με τη μουσικη σε καποια σημεια.

 

Αυτα τα ολιγα, 

Καλο χειμώνα και παντα δημιουργικος :-)

 

 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Η αρχική βερσιόν ήταν μόνο με το πιάνο και η Άννα τραγούδισε πάνω σε αυτό, οπότε η φωνή της ήταν ακόμη πιο "έξαλη" σε πολλά σημεία και έπρεπε να την πάω κάτω (αν και έβαλα ολίγον compression).

 

Την ενορχήστρωση τη βλέπω εντάξει για αυτό που είναι. Με τίποτα δε θα ήθελα να την παραγεμίσω (και ήδη ακούγεται γεμάτη νομίζω)...

 

Στο πιάνο επίσης δεν ήθελα να βάλω πολλά πολλά. Μόνο και μόνο επειδή μπορώ, δε σημαίνει ότι πρέπει! :P

 

Thanks! ^_^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου