Προς το περιεχόμενο

Mesa boogie mini rec + cab


Wrath

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα και απο μενα...

 

Ενδιαφερομαι για τον εν λογω ενισχυτη...ειπα να ανοιξω καινουργιο θεμα με δεδομενο οτι εχει περασει αρκετος καιρος απο τοτε που ανοικτηκε το τελευταιο...φανταζομαι/ελπιζω να τον εχει δοκιμασει/αγορασει καποιος ωστε να εχει μια εμπεριστατωμενη αποψη.

 

-Η μουσικη που προοριζεται ειναι περισσοτετο το μεταλ (ολα τα ειδη)...αλλα και για blues και κλασσικ...αλλα οχι τοσο hard rock.

 

-Επειδη το πλανο μου ειναι να ξοδεψω μεχρι 1300/400€ ( τοσο εκανε καινουργιος) ..σκεφτομουν να τον αγορασω μεταχειρισμενο...μαζι με μια καμπινα 1χ12 η 2χ12....συν reverb (tc h.i.f. mini),chorus (t.c. corona mini) και το maxon od808 πεταλι

 

-Ο ενισχυτης λογιζεται με δεδομενη την αξιοπιστια του boogie ως μια επενδυση για το σπιτι αρχικα...αλλα στο κοντινο μελλον και για live...με μικροφωνο φυσικα...

 

Αυτα που με προβληματιζουν ειναι τα εξης:

-Σιγουρα θα εχει διαφορα απ το μεγαλο του αδελφο...αλλα θα ειναι τουλαχιστον rectifier.. ο ηχος??

 

-τα 25 βαττ σε συνδιασμο με el84...εχουν αρκετο low end.. η θα πρεπει να παιζω με τα μπασα στο τερμα??

 

-Σιγουρα για το ηχητικο αποτελεσμα παιζει ρολο η καμπινα..οπου εδω ερχεται ο επομενοα προβληματισμος...

Αξιζει η υπερβαση για μια καμπινα 2χς12 η εστω 1χ12 οπως ειναι η Engl v30 η καποια αλλη?? Η να παω στην κλασσικη φθηνη επιλογη hb 2x12 με  τα ιδια ηχεια?? Μια 4χ12 παντως που δοκιμασα marshall jcm2000 tsl...με το αντιστοιχο tsl κεφαλι 60 βαττ....δεν μπορω να πω οτι τρελαθηκα...(για αυτο αποφασισα να γυρισω σε m.b. γιατι παλια κοιτουσε προς jvm μερια..)

 

-Επισης για την καμπινα...ο ενισχυτης απ οτι εχω δει στο πισω μερος εχει εξοδο 8 και 4 Ω...αρα ψαχνω καμπινα που να παιζει 4Ω mono?? Γιατι κοιταξα και την match m.boogie mini rec cab και ειναι στα 8Ω.

 

Ευχαριστω προκαταβολικα...περιμενω με αγωνια τις προτασεις/reviews/ γνωμες σας... :)

 

Υ.γ. φυσικα αν εχει καποιος προταση και για τα πεταλια...εννοειται καλοδεχουμενη...απλα διαλεξα αυτα ειεπιδη κυριως ειναι οικονομικα...και το maxon... σταθερη αξια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω παίξει με κανένα από τα μικρά κεφάλια, υπάρχουν πολλά σε διάφορες τιμές. Υποθέτω πως το mini rec είναι από τα ακριβότερα.

Η Victory έχει βγάλει κανα δυο μικρά κεφάλια τα οποία ειναι αρκετά φθηνότερα και υποτίθεται πολύ ποιοτικά.

Το kraken είναι 50 βατ, βγαίνει είτε με el34 είτε με 6l6 και το RD1 είναι νομίζω 30 βατ.

Ετσι σου μένουν περισσότερα για την καμπίνα που θες (μια κλειστή 2χ12 είναι ότι πρέπει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου