Προς το περιεχόμενο

Ελληνικο ροκ


aposperitis7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ποια συγκροτηματα,κατα την γνωμη σας,εχουν παιξει ροκ(οτι κι'αν σημαινει αυτο για τον καθενα)στην Ελλαδα?Μιας και το ξεκινησα,ψηφιζω πρωτος...Σωκρατες και Τρυπες,για μενα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 253
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ΚΑΝΕΙΣ...."ροκ" & "Ελλαδα" μεσα στην ιδια προταση ειναι σχημα οξυμωρον.... :)

 

 

τωρα αν εννοεις ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΗΛΕΚΤΡΙΚΗ ΜΟΥΣΙΚΗ ΕΝΝΟΙΟΤΕ ΜΕ...ΠΑΡΑΜΟΡΦΩΣΗ τοτε.....αρκετοι.... :)

(καλυτεροι ολων κατα την ταπεινη μου γνωμη τα ΔΙΑΦΑΝΑ ΚΡΙΝΑ & η ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΚΥΡΜΙΖΗ...)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως κατα την ταπεινή μου γνώμη ροκ στην ελλάδα δεν υπάρχει. Αυτο ξεκινάει απο την λαικο-σκυλοποπ-με ποιοτηκά κατακάθι στίχο που έχει κατακλύσει όλα τα μυαλά των ελλήνων και φυσικά οτιδήποτε χώσει λίγη παραμόρφωση παραπάνω ειναι καταδικασμένο να μην πουλήσει ουτε εναν δίσκο. Για αυτό και θα βρείτε πολύ ροκ αντιεμπορικό όπως www.myspace.com/supernovagr ,www.myspace.com/tugito (χοχοχο) και μπολικα άλλα. απο κει και πέρα οι supernova επιτέλους κάνουν την αρχή και υπογραψανε στην sony, ίσως η πρώτη φορά που υπογράφει στην ελλάδα μπάντα με τέτοιο ήχο. Τέλος για να μην ξεφεύγω κι απο το θέμα γιατι ξέφυγα οι μπάντες που αξίζουν ειναι οι Μωρά στην φωτιά, μαυρη μαγιονέζα και Ερεβος. Αυτά και μόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΚΥΡΜΙΖΗ

 

Που εχει χαθει αυτη......

 

Ναι ρε παιδι μου, τετοια ταλενταρα μακαρι να "αναδηθει" ξανα!

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη, ρε παίδες, κι εγώ είμαι της άποψης ότι δεν υπάρχει ελληνικό ροκ.

 

Αλλά δεν θα έπρεπε μήπως να εξαιρεθεί ο Παύλος Σιδηρόπουλος;

Τι είναι, δηλαδή, "λαικο-σκυλοποπ"; :-\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Socrates ρε παιδιά...!

 

Συγκρότημα αντίστοιχο (ή και ανώτερο σε κάποιες περιπτώσεις) πολλών άλλων γνωστών του εξωτερικού..

 

Τί είχε να ζηλέψει..;

 

Απλά συνδυασμός ατυχίας και λάθος επιλογών δεν το έκαναν γνωστό σε παγκόσμια κλίμακα..

 

Γνώμη μου είναι ότι ο John Spathas, έχει μελετηθεί (και μελετάται) από κιθαρίστες παγκόσμιας κλάσης, για το πρωτόγνωρο παίξιμό του. Δεν θα επεκταθώ γιατί ενδεχομένως όσοι δεν τον έχουν ακούσει,  τους φαίνεται πολύ παράξενο αυτό που λέω!

The lunatic is on the grass..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου