Προς το περιεχόμενο
  • Νέες Αγγελίες
  • νεο Guitar Solo Instrumental

    Καλησπέρα σε όλους! Ως συνήθως, ανεβάζω πρώτα εδώ για να ακούσω γνώμες για το κομμάτι και την παραγωγή πριν ανέβει σε όλες τις πλατφόρμες και γίνω ρεζίλι! Το έχω ακούσει αναγκαστικά τόσες πολλές φορές που ούτε ξέρω πια αν μου αρέσει η εάν η παραγωγή είναι "σωστή".   Κι επειδή φτιάxνω τραγουδάκια μια φορά το χρόνο πάνω-κάτω, έχω πολλά μαζεμένα και βγαίνουν όλα έξι λεπτά :)   Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την ακρόαση και αναμένω τις κριτικές σας, θετικές ή αρνητικές!

    JimmyKonsta
    JimmyKonsta
    Music 1

    Να Μετράς Πιο Αργά - roberto30

    Να Μετράς Πιο Αργά   (Verse 1) Σ' αυτής της γης το οικόπεδο τι ζόρι εγώ τραβάω; Σ' αυτόν τον χωματόδρομο πως έμαθα να ζω.   Τι βλέπεις φίλη μοίρα μου; Τα λόγια μου σα χάνω Και τ' αδειο τωρα μου μυαλό στα πόδια σου πετώ    (Chorus) Να μετράς πιο αργά τη ζωή που θα φεύγει απ' το στρώμα μακριά. Μη τη διώχνεις ξανά. Στο ίδιο στρώμα και εγώ   να μετρώ πια αργά. Η ζωή μου - ζωή σου με τα μάτια κλειστά. Ένα νέο σκαλί. Α

    roberto30
    roberto30
    Music 11

    Dimsonic - Logic lock

    Το παρακάτω είναι πριν 4 χρόνια.   Στη φάση ανασυγκρότησης έπεσε σχετικο remaster

    dimsonic
    dimsonic
    Music 11
  • Προτάσεις

  • Tangerine Dream - Athens

    https://artxpress.gr/mousiki/synavlies/item/4697-synavlia-ton-tangerine-dream-stin-aithousa-tis-lyrikis-skinis-stayros-niarxos/

    trolley
    trolley
    Νέα

    UMG & TikTok

    Μετά από μία ανοιχτή επιστολή χθες στις 30/01/2024, η UMG (Universal Music Group) αποσύρει όλο τον κατάλογο τραγουδιών της από το TikTok. Όπως αναφέρει το δημοσίευμα, UMG και TikTok δεν κατάφεραν να συμφωνήσουν ώστε να αποδεχτεί ή UMG συμφωνία μικρότερης αξίας από την προηγούμενη συμφωνία που είχε. Έτσι ολόκληρος ο κατάλογος τραγουδιών της UMG θα αφαιρεθεί από το TikTok μετά την λήξη της τρέχουσας σύμβασης που λήγει στις 31/01/2024.     Πηγή: Universal Music   Εδώ η

    Μανώλης Χναράκης
    Μανώλης Χναράκης
    Νέα 28

    Νέα σειρά ηλεκτρικών κιθάρων Pacifica της Yamaha

    Δεν είμαι κιθαρίστας,  ωστόσο εαν ασχολούμουν ποτέ, οι καλές κριτικές θα έβαζαν τις κιθάρες της σειράς αυτής στα υπόψιν μου για αγορά. Η yamaha κυκλοφορεί νέα σειρά , οπότε παραθέτω αυτήν την είδηση ωστε να δημιουργηθεί μία συζήτηση απο τους έμπειρους και γνώστες :-)       https://uk.yamaha.com/en/products/musical_instruments/guitars_basses/el_guitars/pacifica/index.html#product-tabs

    Στάθης Π.
    Στάθης Π.
    Νέα 2
  • Νέα Βίντεο

  • Τελευταίες ανανεώσεις ροής

    1. 1

      νεο Guitar Solo Instrumental

    2. 1
    3. 2

    4. 11

      Να Μετράς Πιο Αργά - roberto30

    5. 11

      Να Μετράς Πιο Αργά - roberto30

    6. 11

      Να Μετράς Πιο Αργά - roberto30

    7. 11

      Να Μετράς Πιο Αργά - roberto30

    8. 11

      Να Μετράς Πιο Αργά - roberto30

    9. 11

      Να Μετράς Πιο Αργά - roberto30

    10. 11

      Να Μετράς Πιο Αργά - roberto30

    11. 11

      Να Μετράς Πιο Αργά - roberto30

    12. 11

      Να Μετράς Πιο Αργά - roberto30

    13. 11

      Να Μετράς Πιο Αργά - roberto30

    14. 11

      Να Μετράς Πιο Αργά - roberto30

    15. 11

      Dimsonic - Logic lock

  • Απαντήσεις στο forum

    • Και πάμε λίγο και στο Αστικό σκέλος, αφού κλείσαμε με το ποινικό. `Αρθρο 1076 ΑΚ Κινητό πράγμα γίνεται αδέσποτο, αν ο κύριος εγκαταλείψει τη νομή του με σκοπό να παραιτηθεί από την κυριότητα.   Δεν είναι απλές αυτες οι περιπτώσεις....νομικά.   Διότι ένας τρόπος απόκτησης κυριότητας είναι και με κατάληψη αδεσπότου. Δηλαδή κτήση κινητού πράγματος που δεν ανήκει σε κανέναν. Ή με εύρεση απολωλότος (υπό προϋποθέσεις) . Δηλαδή βρέθηκε κάτι στο δρόμο.
    • Επίσης. Το να σπάσεις το headstock (ναι ξέρω ότι κάνει πλάκα) είναι υπεξαίρεση επισης.  Η καταστροφή του αντικειμένου είναι δικαίωμα μόνον του κυρίου του πράγματος , και αν προβεί κάποιος άλλος σε αυτή (μιλάμε για αδέσποτο αντικειμενο- που έχει φύγει από την σφαίρα κατοχής του ιδιοκτήτη ) είναι παράνομη ιδιοποίηση- υπεξαίρεση (αλλιώς, αν το πράγμα είναι στην σφαίρα κατοχής του ιδιοκτήτη,  πρόκειται για φθορά ξένης ιδιοκτησίας).
    • Καταρχάς , με βάση λοιπόν το ιστορικό που περιγράφεται , δεν μιλάμε για κλοπή. Νομικά μιλάμε για υπεξαίρεση. Παλιότερα υπήρχε και το αδίκημα του 376ΠΚ "Παρασιώπηση εύρεσης" ως αυτοτελές , που ήταν προστάδιο της υπεξαίρεσης και οδηγούσε σε αυτή , το οποίο καταργήθηκε. Η υπεξαίρεση (στην τιμή της κιθάρας που μιλάμε) είναι πλημμέλημα. Τα πλημμελήματα παραγράφονται μετά 5ετία (ποινικό σκέλος). Αστικές αξιώσεις (αν βρισκόταν ο δράστης της υπεξαίρεσης) ; Υπό προϋποθέσεις ναι, αλλά θέλει ανάλυση εκτενή (στο επόμενο συνέδριο 🤪) .  
    • Σε ένα τόπο που το φυσικό είναι κάποιος απλώς να τη βουτήξει, θα έκανες την διαφορά αφήνοντας ένα σημείωμα. Κάποιος εδώ στο φόρουμ είχε γράψει ότι κάπου στην κεντρική Ευρώπη έχουν τα κοτέτσια ανοιχτά με παγκάρι και μπαίνεις, παίρνεις όσα αυγά θέλεις και ρίχνεις τα λεφτά στο παγκάρι μόνος σου ανεπίβλεπτος... Λοιπόν αν ακουμπούσες την κιθάρα στον τοίχο ενός τέτοιου κοτετσιού για ένα βράδυ σίγουρα θα την έβρισκες εκεί. Οι διαφορά στην κοινωνία μας με την κεντρική Ευρώπη ίσως να μην είναι το ήθος αλλά η οικονομική επιφάνεια του μέσου πολίτη, δεν ξέρω ακριβώς γιατί εδώ δεν θα μπορούσαμε να έχουμε τέτοια κοτέτσια αλλά είμαι σίγουρος ότι αυτή η ειδοποιός διαφορά είναι η αιτία για πολλά δεινά σε αυτή τη χώρα
    • Aν βγαίνετε συχνά έξω από το σπίτι με τις κιθάρες σας ή άλλα όργανα δεν είναι κακό να κρύψετε ένα mini gps tracker μέσα. Σιγά το κόστος
    • Ακριβώς διότι οι άνθρωποι σκεπτόμαστε διαφορετικά, υπάρχει ο νόμος. Εσύ π.χ. μπορεί μία μέρα να σκεφτείς ότι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα να έλθεις να μου ρίξεις μία φάπα. Άλλος μπορεί να σκεφτεί ότι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα να μπει από το παράθυρο στο σπίτι μου για να μου πει ότι είμαι ο μεγαλύτερος ηγέτης όλων των εποχών.   Και τα δύο, είναι παράνομα.  
    • Το ολοκαίνουργιο τραγούδι των Σουηδών "Blues PIlls" από τη νέα τους δισκογραφική δουλειά, η οποία θα κυκλοφορήσει τον Αύγουστο.    
    • Εγώ αν ήταν Gibson LP , θα την κρατούσα .  
  • Νέα Θέματα

  • Clubs

  • Μόλις συνδέθηκαν

    • ECC803s

      ECC803s 24

      Μέλος
      Εντάχθηκε:
      Τελευταία φορά ενεργός:
    • cos_dr

      cos_dr 2.493

      Μέλος
      Εντάχθηκε:
      Τελευταία φορά ενεργός:
    • Jazzjoker

      Jazzjoker 1.709

      Μέλος
      Εντάχθηκε:
      Τελευταία φορά ενεργός:
    • LK

      LK 1.791

      Moderator
      Εντάχθηκε:
      Τελευταία φορά ενεργός:
    • SpyrosCh

      SpyrosCh 28

      Μέλος
      Εντάχθηκε:
      Τελευταία φορά ενεργός:
    • zappa

      zappa 13

      Μέλος
      Εντάχθηκε:
      Τελευταία φορά ενεργός:
  • Νέα μέλη

    • ΜΑΝΩΛΗΣ ΚΑΖΑΜΙΑΣ

      ΜΑΝΩΛΗΣ ΚΑΖΑΜΙΑΣ 0

      Νέος
      Εντάχθηκε:
      Τελευταία φορά ενεργός:
    • Μαύρος

      Μαύρος 0

      Νέος
      Εντάχθηκε:
      Τελευταία φορά ενεργός:
    • yllikume

      yllikume 0

      Νέος
      Εντάχθηκε:
      Τελευταία φορά ενεργός:
    • dimaco4

      dimaco4 0

      Νέος
      Εντάχθηκε:
      Τελευταία φορά ενεργός:
    • ZionoiZ

      ZionoiZ 0

      Νέος
      Εντάχθηκε:
      Τελευταία φορά ενεργός:
    • Χατζουδησ Λακης

      Χατζουδησ Λακης 0

      Νέος
      Εντάχθηκε:
      Τελευταία φορά ενεργός:
    • PETROS NIKIFORAKIS

      PETROS NIKIFORAKIS 0

      Νέος
      Εντάχθηκε:
      Τελευταία φορά ενεργός:
    • Stel Kouk

      Stel Kouk 0

      Νέος
      Εντάχθηκε:
      Τελευταία φορά ενεργός:
  • Tell a friend

    Love Noiz | Μουσική Τεχνολογία? Tell a friend!
  • Στατιστικά φόρουμ

    • Συνολικά θέματα
      62,5k
    • Συνολικές αναρτήσεις
      1m
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου