Προς το περιεχόμενο

Διάγραμμα για μαγνήτες SH-4 και SSL-5


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΦΤΙΑΧΝΩ ΤΙΣ ΣΥΝΔΕΣΕΙΣ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΧΑΜΠΑΚΕΡ(SH-4) ΚΑΙ ΕΝΑΝ ΣΙΝΓΚΛ(SSL-5) ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΩ ΤΟ ΚΑΤΑΛΗΛΟ ΔΙΑΓΡΑΜΜΑ  ΧΡΗΣΗΜΟΠΟΙΩ ΕΝΑ ΒΟΛΙΟΥΜ ΕΝΑ ΤΟΝΕ ΚΑΙ ΕΝΑ ΤΡΙΘΕΣΙΟ ΕΠΙΛΟΓΕΑ, ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΤΑΛΛΗΛΟ ΔΙΑΓΡΑΜΜΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΜΠΗΚΑ ΣΤΟΝ ΝΤΑΝΚΑΝ ΚΑΙ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟ

http://www.seymourduncan.com/support/wiring-diagrams/schematics.php?schematic=HSS_1v_1t_5w

ΚΑΙ ΒΑΖΩ ΤΗΝ ΚΙΘΑΡΑ ΣΤΟΝ ΕΝΥΣΧΗΤΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΚΟΥΩ ΒΖΖΖΖΖΖΖΖΖ ΛΟΓΙΚΟ ΜΑΛΟΝ ΔΥΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΕΝΤΑΘΕΣΙΟ ΕΠΙΛΟΓΕΑ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ χΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ?http://www.seymourduncan.com/support/wiring-diagrams/schematics.php?schematic=3ws_trans

Μια μερα θα βρω κατι εξυπνο να γραψω εδω κατω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ακολουθείς το schematic που παράθεσες παραβλέποντας τη συνδεσμολογία του διακόπτη.

Κατόπιν συνδέεις το διακόπτη σύμφωνα με το σχέδιο "3-way blade switch", το οποίο και περιλαμβάνετε στο δεύτερο link που επίσης επισύναψες.

 

 

Υγ. Εαν έγραφες μια πιο συγκεκριμένη επικεφαλίδα, θα βοηθούσες και άλλους μελλοντικά να βρούν το θέμα μέσω αναζήτησης. Εαν χρησιμοποιούσες τα κεφαλαία μονάχα όπου χρειάζονται, θα βοηθούσες και άλλους να απαντήσουν άμεσα στο ερώτημά σου και να είναι και πιο ευανάγνωστο.

 

 

Άκου να δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ ΠΑΡΑ ΜΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ. ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΕΑΝ ΣΕ ΜΙΑ ΘΕΣΗ ΤΟΥ ΔΙΑΚΟΠΤΗ (ΜΟΝΟ ΜΙΑ) EXEI ΓΛΥΣΤΡΗΣΕΙ ΛΙΓΟ ΚΑΛΑΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΑΚΟΥΜΠΑ ΤΟ ΜΕΤΑΛΙΚΟ ΚΟΥΤΙ ΤΟΥ ΔΙΑΚΟΠΤΗ?

Μια μερα θα βρω κατι εξυπνο να γραψω εδω κατω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tον sk-4 να τον κανεις split οταν παιζει με τον ssl-5 εγω που εχω κανει split τον tb-5 και παιζει με τον ssl-5 ειναι παρα πολυ καλος.Στην αρχη που δεν ειχα split τον tb-5 ειχα απογοητευτει ηταν πολυ μπουκωμενος ο ηχος............αλλα τωρα ειναι ταμαμ.ΑΚουσε με δεν θα χασεις ;)

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tον sk-4 να τον κανεις split οταν παιζει με τον ssl-5 εγω που εχω κανει split τον tb-5 και παιζει με τον ssl-5 ειναι παρα πολυ καλος.Στην αρχη που δεν ειχα split τον tb-5 ειχα απογοητευτει ηταν πολυ μπουκωμενος ο ηχος............αλλα τωρα ειναι ταμαμ.ΑΚουσε με δεν θα χασεις
ευχαριστω  αλλα για την ωρα θελω να παιξω... το ενα ποτενσιομετρο ειναι pull-push οποτε κατι θα γινει στο μελον

Ακολουθείς το schematic που παράθεσες παραβλέποντας τη συνδεσμολογία του διακόπτη.

Κατόπιν συνδέεις το διακόπτη σύμφωνα με το σχέδιο "3-way blade switch", το οποίο και περιλαμβάνετε στο δεύτερο link που επίσης επισύναψες.

 

δοκιμασα το σχεδιαγραμμα για τον τριθεσιο ολα λειτοθργουν βολιουμ,τονε θεσεισ κτλ

αλλα ο μονοσ σσλ-5 δεν εχει την ιδια ενταση με τον χαμπακερ ειναι επειδη εχει μειωμενο αουτπουτ? δεν ξερω  γιατη πρωτη φορα συνδεω μονοσ μου μονο μαγνητη.γυρο απο τον μαγνητη δεν εχω πικγκαρντ αλλα την κορνιζα ενοσ χαμπακερ και τον εχω περιπου σε αποσταση απο τησ χορδεσ οσω και στην les paul μου γι αυτο μου φενεται περιεργη η ενταση.........

Μια μερα θα βρω κατι εξυπνο να γραψω εδω κατω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

αλλα ο μονοσ σσλ-5 δεν εχει την ιδια ενταση με τον χαμπακερ ειναι επειδη εχει μειωμενο αουτπουτ? δεν ξερω  γιατη πρωτη φορα συνδεω μονοσ μου μονο μαγνητη.γυρο απο τον μαγνητη δεν εχω πικγκαρντ αλλα την κορνιζα ενοσ χαμπακερ και τον εχω περιπου σε αποσταση απο τησ χορδεσ οσω και στην les paul μου γι αυτο μου φενεται περιεργη η ενταση.........

ολοι οι μονοι ...οι κανονικοι μονοι ακομα και εαν εχουν μεγαλο output δεν προκειται να ακουστον σε ενταση -ογκο οπως ο διπλος,οποτε ειναι φυσιολογικο!

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου