Προς το περιεχόμενο

DIY pedal και ελεγχος αεροδρομιου


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαιρετω το φορουμ. Σημερα πεταω απο Αγγλια για Ελλαδα εχοντας μαζι μου 3 πεταλακια που εφτιαξα μονος μου. Ειμαι σε μεγαλο δίλλημα μιας και δεν μπορω να αποφασισω πως να κουβαλησω τα DIY πεταλακια μου γιατι μοιαζουν αρκετα υποπτα και δεν περιμενω τους εργαζομενους στον έλεγχο να ξερουν απο εφφε κιθαρας. Να τα παρω πανω μου ή να τα βαλω στην checked βαλιτσα; Φοβαμαι οτι εαν δειχνουν υποπτα μπορει να κινησουν την περιεργια της βαλιτσας και να περασει απο κόσκινο και ίσως να μην μου φτασει στον τελικο προορισμό. Αυτο που με κανει να ανησυχω περισσότερο είναι οτι πεταω με ανταπόκριση στη Ζυριχη οποτε θα περασω από έλεγχο εις διπλούν.... Τι λέτε να κάνω; Είχατε ποτε καμια τετοια εμπειρια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ θα τα έπαιρνα μαζί μόνο και μόνο για το τζερτζελε  :D

 

όλο και κάποιος θα βρεθεί που να έχει μια ιδέα για το τι είναι αυτό το παράξενο κουτάκι .(νομίζω)

 

πάνω σου χειρότερα είναι νομίζω

www.facebook.com/kostas.antonakopoulos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ θα τα έπαιρνα μαζί μόνο και μόνο για το τζερτζελε  :D

 

όλο και κάποιος θα βρεθεί που να έχει μια ιδέα για το τι είναι αυτό το παράξενο κουτάκι .(νομίζω)

 

To θεμα ειναι οτι εαν προκειται να κανεις με Αγγλους σε θεματα αφαλειας και κανονισμών δεν χωραει "τζερτζελες". Με αλλα λογια σε αυτα τα θεματα εναι "stubborn as a mule" και αν μια στο εκατομμυριο πει "οχι" τα πεταλακια δεν θα περασουν ο κοσμος να χαλασει.... ??? ??? ??? ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν απο χρόνια είχα πετάξει με "Custom Electronics" και αυτό που έκανα ήταν να πάω στο αεροδρόμιο 2 ώρες νωρίτερα και να ζητήσω να περάσω απο έλεγχο "κάποια" ηλεκτρονικά που είχα μαζί μου.

Φρόντισα εν το μεταξύ να έχω μαζί μου ένα φτηνό κατσαβίδι, που μετά τους το έκανα δώρο ;D και πήγαμε σε ένα μικρό δωμάτιο του Tenkel με 2 αστυνομικούς και ένα τύπο με περίεργη στολή.

Τους έδιξα τα κουτάκια, τα άνοιξα, πήραν κάτι σαν δείγμα με μία λαβίδα και ένα βαμβάκι απο όλα τα σημεία μέσα και έξω, περίμενα κανένα τέταρτο και μετά όλα ΟΚ!

Μου τα έβαλαν σε μία δικιά τους σακούλα και τα παρέδωσαν σε μία αεροσυνοδό η οποία μου τα έδωσε την ώρα που κατέβαινα απ'το αεροπλάνο.

 

Πιστεύω οτι θα γίνει το ίδιο και μ'εσένα.

Το μόνο σίγουρο είναι οτι θα πρέπει να πας -σίγουρα- (λόγο εορτών) 2 ώρες πριν στο αεροδρόμιο και να ζητήσεις τη διαδικασία ελέγχου ηλεκτρονικών συσκευών.

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για τις απαντησεις. Βασικα σκεφτομαι να ρωτησω στην εισοδο του security control πριν κανω check in και να δω τι θα μου πουν.... Ο θεος βοηθος και ελπιζω τα πεταλια μου να μην μεινουν εκει..... >:( >:( >:(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Εχω καταλήξει στο συμπέρασμα ότι όσο πιο πολύ το συζητάς τόσο πιο πολύ καθυστερείς στα αεροδρόμια.

Καθώς τα απλά DIY κυκλώματα δεν είναι στη λίστα με τα απαγορευμένα φορτία στις χειραποσκευές δεν έχουν δικαίωμα να σε ταλαιπωρήσουν. Θα τα δουν, θα τα περάσουν απο το ακτινογραφικό, μπορεί και να σου κάνουν και καμιά ερώτηση και αυτό ήταν.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

harilatron δικιο εχεις, και το λογικο ειναι αυτο. Απλα επειδη πολλες φορες εχω συναντησει Αγγλους να κολλανε χωρις λογικη, προβληματιστηκα...

 

 

Βγάλε τις μπαταρίες και να το δώσεις με τις αποσκευές.

 

Ναι αυτο ηταν το πρωτο που σκεφτηκα...Χωρις μπαταρια δεν λειτουργει ουτε πυροκροτητης  ;D

 

Αποχωρω σε λιγο και θας ενημερωσω αυριο, εαν δεν με κρατησουν σε καμια αντιτρομοκρατικη ;D ;D :P :P :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Αποχωρω σε λιγο και θας ενημερωσω αυριο, εαν δεν με κρατησουν σε καμια αντιτρομοκρατικη ;D ;D :P :P :P

 

Μην ανησυχείς. Άμα είναι θα το μάθουμε  ;D

Καλό ταξίδι και καλές γιορτές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου