Προς το περιεχόμενο

Τρόποι να κλείσεις live στην Αθηνα!


blearyeyed

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΑΝ αυτα πο προτεινει ο Νικολας στο πρωτο του ποστ, τα εκαναν εστω και τα μισα απο τα συγκροτηματα που κανουν (η θελουν να κανουν) live τοτε η μουσικη live σκηνη θα ηταν ΠΟΛΥ καλυτερη.

Που εμεις παλια, που παραμονη της συναυλιας, βγαιναμε με αλευροκολες και καναμε αφισοκολληση, ΜΕΤΑ την τελευταια προβα

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 39
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ήταν άκυρη η απάντηση του Νικόλα ... Φαίνεται ήμαστε όλοι βλάκες. Αν ήταν πιο συγκεκριμένη η ερώτηση του φίλου δεν θα γινόταν όλο αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω γιατι νομιζα οτι ο Soni-z κανει πλακα???

Παντως θυμηθηκα και το Underground στη Θεμιστοκλεους που φιλοξενει σκληρα συγκροτηματα & ιασως πετυχεις να κλεισεις λαιβ. Θα γλυτωσεις & την χρονοχρεωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ξαναδιαβάστε την για μένα εντελώς ειρωνική και εντελώς άκυρη απάντηση του Νικόλα:

 

Σκέφτομαι πολλές ωραίες απαντήσεις, αλλά μια μικρή ανάγνωση δείχνει ΠΟΛΥ εύκολα ποιος είναι είρωνας και άκυρος.  ;) ΠΟΤΕ μην υποτιμάς την νοημοσύνη του 98% του Νόιζ. Τώρα για το υπόλοιπο 2% δεν χολοσκάμε... :)

 

Μιλώ πολύ σοβαρά.

 

Μέχρι και τα 16χρονα ξέρουν ότι πρέπει να έχουν ένα demo και τα βλέπω καθημερινά με το γκρουπάκι τους να ξημεροβραδιάζονται σε στούντιο κάνοντας το demo τους.

Όσο για το αν τα νέα μέλη του noiz δεν έχουν καταλάβει ακόμα τί είναι το noiz, αυτό μπορεί να οφείλεται και στο ότι το noiz είναι γεμάτο από άκυρες απαντήσεις σαν και αυτή του Νικόλα. Μη με αναγκάσεις να αραδιάσω εδώ μια ολόκληρη ανθολογία από άκυρα posts. Ξέρεις πολύ καλά τί εννοώ.

 

Όχι, τίποτα δεν εξυπακούεται και τίποτα δεν θεωρείται δεδομένο. Αν κάποιοι έξυπνοι τα θεωρούν ευκόλως εννοούμενα, σε διαβεβαιώ ότι ΔΕΝ είναι μιας και η πλειοψηφία εφαρμόζει το γνωστό σύστημα "γιούργια στον ταβλά με τα κουλούρια". Ξαναδιαβάστε τον Playloud, έχει δίκιο. Η απάντηση του Νικόλα ήταν θαυμάσια, και αν είσαι παντογνώστης δεν έχεις και λόγο να βρίσκεσαι εδώ, έτσι δεν είναι;  ;)

 

Όλη η απάντηση του Νικόλα ήταν άκυρη, χωρίς καμιά ουσία. Έχω την αίσθηση ότι ο Νικόλας γράφει απλά για να γράφει και να αυξάνει τον αριθμό των μηνυμάτων του.

 

Eιλικρινά τώρα πιστεύεις ότι δεν μπορούμε να κρίνουμε μόνοι μας την αξία αυτών που γράφεις;  :o ::) ;D ;D ;D ;D :D Θα έκανα μια έκκληση για ψυχραιμία αλλά δεν πιστεύω ότι αξίζει τον κόπο...

 

 

Πίσω στο θέμα: αν δούμε τον τίτλο, ο συνφορουμίτης ζητάει τρόπους να κλείσει λάιβ και όχι ονόματα και "κονέ"...

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παδιά θα πω εγώ κάτι και ελπίζω να σταματήσουμε εδώ,έκανα λάθος που έγραψα "ψάχνουμε τρόπους" και όχι ψάχνω "myspace" η τηλ,και δεν θεωρώ ότι είναι λάθος να ζητήσεις "myspace" κάποιου διοργανωτή (γνώμη μου).

 

Ο Νικόλας είπε πολύ σωστά πράγματα,ο τρόπος του όμως δεν ήταν και ο καλύτερος.Πιστεύω το λύσαμε το θέμα,πραγματικά....αντί να λύσουμε ένα θέμα,δημιουργούμε αλλα..

I like my coffee black,just like my metal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΝ αυτα πο προτεινει ο Νικολας στο πρωτο του ποστ, τα εκαναν εστω και τα μισα απο τα συγκροτηματα που κανουν (η θελουν να κανουν) live τοτε η μουσικη live σκηνη θα ηταν ΠΟΛΥ καλυτερη.

Που εμεις παλια, που παραμονη της συναυλιας, βγαιναμε με αλευροκολες και καναμε αφισοκολληση, ΜΕΤΑ την τελευταια προβα

 

+2112

 

 

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Παδιά θα πω εγώ κάτι και ελπίζω να σταματήσουμε εδώ,έκανα λάθος που έγραψα "ψάχνουμε τρόπους" και όχι ψάχνω "myspace" η τηλ,και δεν θεωρώ ότι είναι λάθος να ζητήσεις "myspace" κάποιου διοργανωτή (γνώμη μου).

Ok.

 

Η αλήθεια είναι ότι απο χτες κάθομαι και σκέφτομαι και λέω ότι στο Λονδίνο, υπήρχαν booking agents (γιατί αυτό ψάχνεις, αν δεν κάνω λάθος). Έψαχνα για σόλο πιάνο και υπήρχαν αρκετοί πρίν απο 2-3 χρόνια (στο Λονδίνο). Δε μου φάινεται εντελώς παράλογο να υπάρχει κάποιος/οι και εδω πέρα.

 

EDIT: http://www.facebook.com/pages/CHRISTOS-HATZINASIOS/15578938874

Ο Χρήστος Χατζινάσιος (δεν τον ξέρω), έχει booking agent την Μαρια Καπίρη...

http://www.facebook.com/pages/c54a668c/98055420564

John Sideris (δεν νομίζω να είναι συγγενής μου), φαίνεται επίσης να είναι κάτι τέτοιο. Και υπάρχει και τηλ στο λίνκ.

http://www.starfuckerstar.com/gr/links/grproductive.html

και άλλα πολλά λινκς.

http://www.facebook.com/pages/Andriana-Babali/13717626650

Η Μπαμπίλη έχει booking agent την ΜΕΝΤΑ (τώρα τι είναι αυτό, λίγο ακόμη google και είσαι εκεί...)

 

Τώρα σοβαρά, το έκανα σε 5 λεπτά.

 

Έβαλα στο google

"Booking Agents Αθηνα", "Booking Agents Music αθηνα", "Booking agents Music Greece".

 

Σίγουρα με λίγο ψάξιμο ακόμη θα τπάρχουν και άλλοι.

 

Τώρα, φαντάζομαι ότι αυτά που είπα στην αρχή, περι σκατομαρκαδόρου κλπ, πάλι θα ισχύουν... Τουλάχιστον στην Αγγλία δεν ρίχναν μάτι πάνω σου (για πιάνο, πάντα), αν δεν είχες κάποια κάρτα, καλό website κλπ κλπ.

 

Ο Νικόλας είπε πολύ σωστά πράγματα,ο τρόπος του όμως δεν ήταν και ο καλύτερος.Πιστεύω το λύσαμε το θέμα,πραγματικά....αντί να λύσουμε ένα θέμα,δημιουργούμε αλλα...
Για την πλάκα, σορρυ.  :-[ Αυτοσαρκάστικα, αλλά όκ, καταλαβαίνω ότι μπορεί να πείραξε. Για το υπόλοιπο, απλά μία σειρά πραγμάτων ήταν (λίγο υπεροπτικά; Ξέρω κι εγώ;).

 

Τέλος πάντων, τέλος καλό, όλα καλά.

 

Αφού έχω ξοδέψει και τόσο χρόνο εδώ, κι ελπίζω ότι τώρα απάντησα πλήρως την ερώτηση/εις να ζητήσω κι εγώ ο αγαπητός blearyeyed, αφού έρθει σε επαφή και κανονίσει, κλπ, να σφυρίξει και λίγες γνώσεις προς τα εδώ, να μας δώσει τις γνώσεις του(ς) και τις εμπειρίες του(ς). Τόσος κόπος έγινε τελικά, ας μην πάει στράφη με προσωπικά σχόλια το thread.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξ αρχής η απάντηση του Nikolas ηταν σαφής και κατατοπιστική!100%

Λίγο χιούμορ δεν βλάπτει στην εποχή που ζούμε και ο κάθε άνθρωπος εχει το δίκο του τρόπο να το εκφράσει,αρκεί και ο αποδέκτης να εχει την καλή θέληση να το αναγνωρίσει!!

Nikolas σε ευχαριστούμε για τις πολύτιμες πληροφορίες που μας έδωσες.(ανιδιοτέλεια) ;)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξ αρχής η απάντηση του Nikolas ηταν σαφής και κατατοπιστική!100%

Λίγο χιούμορ δεν βλάπτει στην εποχή που ζούμε και ο κάθε άνθρωπος εχει το δίκο του τρόπο να το εκφράσει,αρκεί και ο αποδέκτης να εχει την καλή θέληση να το αναγνωρίσει!!

Nikolas σε ευχαριστούμε για τις πολύτιμες πληροφορίες που μας έδωσες.(ανιδιοτέλεια) ;)

 

 

+1000000000000000000000

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου