Προς το περιεχόμενο

Αλλαγή ηχείου σε Fender blues deluxe


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν είναι και μάπα αλλά όχι και το καλύτερο μεγάφωνο. Υποτίθεται ότι είναι Eminence. Με ένα "σοβαρό" Eminence , Jensen, Weber σίγουρα θα έχεις καλύτερα αποτελέσματα. Ανάλογα πόσα θες να διαθέσεις και τι ήχο θέλεις.  :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και απο βάτ τι μπορείς να βάλεις σε ενα 40 αρη?.Θέλω να έχει και λίγο breakup.Aν βάλω δηλαδή ένα 100 βατ θα έχω?Αυτό θέλω να πώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά, ναι, θα έχεις breakup.

 

Αν τον θεωρείς αρκετά καθαρό, μπορείς να δοκιμάσεις και 6V6 τελικές!  ;)

Μόνο μην ξεχάσεις ότι o ενισχυτής θα θέλει και rebias.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tι γνώμη έχετε για το Eminence Wizard? To έχει κανένας? ΤΑ Αμερικάνικα είναι καλύτερα απο τα red coated της Εminence? Eπίσεις σκέφτομαι και για το vintage 30.Θα ταιριάζει όμως ο ήχος του σε fender?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω ακούσει το Wizard από κοντά. Με βάση όμως αυτό που ακούω στο πλήρες και χρήσιμότατο συγκριτικό της εταιρείας, μ' αρέσει πολύ.

 

Είναι απ'τα πιό πολυφορεμένα της κόκκινης σειράς που νομίζω ότι έχει τη μεγαλύτερη ζήτηση στα μέρη μας, και έχει wattage που του επιτρέπει να σταθεί χωρίς σκοτούρες σε 1x12 εφαρμογές και με 20 - 30 W να το οδηγούν.

 

Τα κόκκινα και τα μπλε της Eminence δεν αντιπροσωπεύουν "καλή" και "κακή" σειρά, είναι απλά διαφορετικού ηχητικού προσανατολισμού ("αγγλικού" και "αμερικάνικου" αντίστοιχα).

eftaxordh karfi se pentium 2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον έχεις τον ενισχυτή ή θα το πάρεις? αν όχι τον έχεις δοκιμάσει? Το λέω γιατί τον βρίσκω εξαιρετικά δυνατό ενισχυτή και το μεγάφωνο του δεν ειναι και τόσο μάπα για τα γούστα μου.

 

Και επειδή στις αγγελίες γράφεις ότι έχεις θέμα με την μέση σου, δεν είναι και τόσο ελαφρύς. :-\

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπροστά στον Super Reverb είναι πούπουλο. ;D20 κιλα είναι ο deluxe.Oχι αύριο τον περιμένω.Δεν τον πήρα ακόμη.Απλώς σε διάφορα forums διάβασα για το ηχείο.Βέβαια ας έρθει με το καλό και βλέπουμε.Μπορεί να μου αρέσει κι όλας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άκουσέ τον και στο σπίτι σου και σε κανένα live και βλέπεις. Πολλοι στα fora αρχίζουν τις μόντες χωρις να υπάρχει λόγος πολλές φορές...

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου