Προς το περιεχόμενο

Ασκησεις ενδυναμωσης αριστερου χεριου για traditional grip


pericles

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια καλημερα ανεβαζω 3 ασκησεις για το αριστερο χερι /αντιχειρα οι οποιεσ βοηθανε σε δυναμωμα του χεριου και του αντιχειρα  ειδικα.Ελπιζω οι συμμετεχοντες να το καταλαβουν απο τα σκιτσα που εφτιαξα (ειμαι και σκιτσογραφος ) μιας και ετσι μου αρεσει να εκφραζομαι .

Τυχον ερωτησεις ευπροσδεκτες και επεται συνεχεια .

6931392_.thumb.jpg.d099741a9398034c8fdb7c8b5c45093d.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

EΠΙΤΙΜΕ...εχεις αρχισει και χαλας...

Μες την τεχνολογια σε βρισκω...εχτες Mp3...σημερα pdf....!!!! ;D ;D ;D ;D

Αναβαθμιστικαμε ????

Περα απο την πλακα ..ωραιο μαθημα για traditional grip παιχτες

thx Περικλη!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O ΣΤΟΧΟΣ μου ειναι να γινω απο επιτιμος ..ομοτιμος Κυριε Βαγγελη .Γι'αυτο και θα ανεβασω κι'αλλα κολπα αν το ενδιαφερον που θα προκυψει ειναι αρκετο.ΒΕΒΑΙΑ εγω ειμαι λιγοτερο καταρτισμενος σε θεματα που εσυ εχεις σπουδασει (και ειναι απολυτα φυσικο αυτο η νεα γενια να ειναι καλυτερη απο την παλια γιατι αν συνεβαινε το αντιθετο κατι στραβο θα ειχαμε κανει.)

Περα απο το χιουμορ αυτα τα σκιτσα τα εφτιαξα σημερα και εχω και αλλα να φτιαξω πανω στο ιδιο θεμα.Οσο αφορα την τεχνολογια σε λιγο θα μαθω και ''στενογραφια '' λογω οικονομικης στενοτητας κλπ.,κλπ. Αντε τωρα να κατεβω στο εργαστηριο για ενα rhodes service.Καλο απογευμα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιο σκιτσο απο οτι φαινεται εχεις κρυφα ταλεντα. ;D ;D ;D

Σκοπος της ασκησης ειναι να μην κουνιεται καθολου η παλαμη?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nομιζω οτι αυτα τα δυο κλιπ ειναι οτι καλυτερο{και επεξηγηματικο} εχω δει σχετικα με τα grips Και Fingers control.

Μαζι με το υπαρχον thread του Περικλη ελπιζω πολλοι φιλοι να αποκτησουν ολες τις βασικες ασκησεις ειτε για Traditional ειτε για matched grip.

 

στο πρωτο βιντεο η ασκηση που δινει στο 4.05 ειναι τρομερη..

dave weckl back to basics

Dave Weckl - Moeller Technique

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιο σκιτσο απο οτι φαινεται εχεις κρυφα ταλεντα. ;D ;D ;D

Σκοπος της ασκησης ειναι να μην κουνιεται καθολου η παλαμη?

 

Σκοπος της ασκησης ειναι να γυμνασουμε το αριστερο μας κομματι κομματι και κυριωσ τον ΑΝΤΙΧΕΙΡΑ (αφου αυτος κραταει την μπακετα ''στη φωλια της''.Η παλαμη πρεπει να ειναι καθετη ως προς το εδαφος ,το χερι τεντωμενο (αυτα για το σκιτσο Α ) .Επομενο βημα αυτο με το ελευθερο αλλα ζυγισμενο κτυπημα στο ταμπουρο (οπου η μπακετα αναπηδα ) σκιτσο Β .

το Γ σκιτσο ειναι αυτο το συνεχες κτυπημα που δειχνει και ο Weckl .

Ελπιζω να ειμαι κατανοητος αν συνδυασετε τα σκιτσα με αυτα που δειχνει ο weckl  πιστευω οτι θα εχετε μεγαλη προοδο στο συγκεκριμενο θεμα.Καλη εξασκηση .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτιμε,  μπραβο σου για το χρησιμο θεμα που ξεκινησες. Τα σκιτσα σου είναι κατατοπιστικα και επεξηγηματικα.

Να ξερεις οτι υπαρχει ενδιαφερον για το θεμα των ασκησεων που μοιραζεσαι εδώ και να συνεχισεις να σκιτσαρεις.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτιμε,  μπραβο σου για το χρησιμο θεμα που ξεκινησες. Τα σκιτσα σου είναι κατατοπιστικα και επεξηγηματικα.

Να ξερεις οτι υπαρχει ενδιαφερον για το θεμα των ασκησεων που μοιραζεσαι εδώ και να συνεχισεις να σκιτσαρεις.

 

 

ΑΧ December μας εφαγαν τα youtube ,pc,MAC .Kαμερες κλπ.Ηιteck κολπα πανε οι παραδοσιακοι σκιτσογραφοι (σαν τους τσαγκαρηδες αραιωνουν) Αλλα δεν το βαζω κατω ολεσ οι ασκησεις ενδυναμωσης που θυμαμαι θα σκιτσαρισθουν και θα ανεβουν στο drums & Percussion .Ευχαριστω για την ανταποκριση .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου