Προς το περιεχόμενο

Ποια δεκαετία θα ήθελες να επαναληφθεί;



Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

'80s... John Norum,Randy Rhoads,Yngwie Malmsteen,Jason Becker,Marty Friedman...Θα ήθελα πάρα πολύ να τους δω στα νιάτα τους,ειδικά τον Jason που δυστυχώς δε μπόρεσε να ξεδιπλώσει όλο του το φανταστικό ταλέντο! :-\

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ημουνα αναμεσα σε δεκαετια 70 για τα απιστευτα ροκ γκρουπ και αναμεσα στην δεκαετια 80 λογω της μεταλ σκηνης.....τι να διαλεξω? ???...τελικα με κερδισε η μεταλ δεκαετια με μεγαλη δυσκολια.... 8) 8) 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

60s φυσικα και να ειμαι νεος και ΠΛΟΥΣΙΟΣ και στο ΛΟΝΔΙΝΟ.

 

Και 20s και να ειμαι νεος και πλουσιος και στο Βερολινο δε θα με χαλαγε... ;D

 

 

α....για μουσικη μιλατε τοση ωρα...? ;D

 

ΑΥΤΗ η δεκαετια ειναι η καλυτερη μια και ακουμε και ολες τις προηγουμενες μαζεμενες σε ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ κυκλοφορει.... ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

80s για τις ρεφρεναρες,

γιατι η μουσικη ηταν διασκεδαστικη,

για να γελαω με την κιτσαρια,

για το χεβυ μεταλ.

Για να μην εχω ιδεα για το τι ερχεται.

 

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μουσικά: 70s. Space rock, Sabbath, εμφάνιση πιο ακραίων εκφράσεων στο rock κλπ. Ειδικά αν έμενα Αγγλία, τότε 70s full.

Γενικώς: 80s. Αφισοκόλληση και διορισμός στη ΔΕΗ, άρα σίγουρος μισθός, άρα καμία ανάγκη ελεύθερου επαγγέλματος, άρα ελεύθερος χρόνος, άρα... ποιος ξέρει τι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεκαετία 70 .Οι Stones βγάζουν τις καλύτερες δουλειές τους ,country rock με Gram parsons, Neil Young,Dylan ktl. Αρχίζει το προτοπανκ ρέυμα με Stooges ,New York dolls.Σιγουρά θα΄θελα να'μαι  Νέα Υορκη στις  CBGB's επόχες.Μεγάλες μπάντες, Zeppelin  Sabbath κτλ.Στα τέλη της δεκαετίας με το πανκ στην Αγγλία το new wave τους Joy division κτλ.Ωραία Χρονιά.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα ειναι ενα αντιστοιχο του αυτοπροσδιοριστειτε, πιστευω μαλιστα οτι μπορει να πει αρκετα ακομα πραγματα  για τα μελη του φορουμ… αν το επαιρναν ποιο σοβαρα και μας ελεγαν τις προτιμησεις τους αντι να ψαχνουν παντου offtopic παλιους συντροφους πασοκατζιδες και περασμενα μεγαλεια… ποιο ευκολα επιστεφει η grunge στο παγκοσμιο mainstream με ελληνικο στιχο... παρα το δημοσιο τον 80’s, οτι φαγαμε φαγαμε κυριοι, πειτε οτι δεν το ανοιξα εγω το θεμα  ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

80s για τις ρεφρεναρες,

γιατι η μουσικη ηταν διασκεδαστικη,

για να γελαω με την κιτσαρια,

για το χεβυ μεταλ.

Για να μην εχω ιδεα για το τι ερχεται.

 

 

 

 

 

 

 

Είσαι δυνατός, μα ξεχνάς την Βίνα Ασίκη. Εγώ ποτέ.

 

319137529_640.jpg

I can actually hear difference between neck joints.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου