Προς το περιεχόμενο

Ακουστικος ηχος (φυσικος) των e-drums


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ο φίλος έχει φτιάξει ρέπλικα αυτού http://www.drum-tec.de/ddt-digital-drum-truss-tom-10-p-467.html

 

και το έχει κάνει και πολύ καλά απότι βλέπω...

 

 

προσωπικά θα εβλεπα αυτο το DiY Trigger Project ως ευκαιρία για μεροκάματο  :)

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Κατι αντιστοιχο με του Πετρου ειναι και το δικο μου με τη μονη διαφορα οτι χρησιμοποιω και a to e πιατα  ;)

 

 

 

Hampis...Την gretsch catalina σου τρίγκαρες?????

Προσοχη τα φαλτσοκοψίματα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hampis...Την gretsch catalina σου τρίγκαρες?????

Προσοχη τα φαλτσοκοψίματα....

 

Εχω 2 Gretsch,αυτη ειναι η catalina ash που τριγκαρα.Το ξερεις οτι παντα ηθελα real size και στα ηλεκτρονικα  ;)

φαλτσοκοψιματα ? ??? δεν εχω πειραξει τιποτα, εχω βαλει roland triggers

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

exo mia yamaha dtx press 4 special kalo set arketa kalo alla den mporo na kano kai polla pragmata apano sto kaoutsouk diladi euixa pardidles doubles k.tl kai skedtomai na vgalo to snare to tp 100 kai na valo dtx pad  apo ta kainoiurgia kai opos eida sto video kanei perisoteres anapidiseis i bageta kai isos mporo na kano perisotera aksizei na agoiraso ena dtx pad i na valo ena snare mesh head tis roland??? :) :)     

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

απο τι βλεπω στους δυο πρωτους ''κατασκευαστες'' χρησιμοποιουν triggers της roland με module επισης της roland ! δεν γινετε να συνδιασουμε triggers και  module διαφορετικων εταιρειων??? ασ πουμε να βαλουμε http://www.thomann.de/gr/ddrum_triggerset.htm με εναν module της roland! απ οτι καταλαβαινω μαλλον δεν θα εχουν αψογη συνεργασια και καπου θα χανεται το πραγμα! το ιδιο επισης θα ρωτουσα και για τα πιατινια! δηλαδη αν γινετε να συνδιασουμε διαφορετικες εταιρειεσ! ευχαριστω.... ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, γίνεται να συνδιάσεις προϊόντα άλλων εταιριών αλλά υπάρχει σοβαρό ενδεχόμενο να μην αποδίδουν στο βέλτιστο ή και να υπάρχουν δυσλειτουργίες. Πριν απο οποιαδήποτε αγορά πρέπει να το σιγουρέψεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου