Προς το περιεχόμενο

Μαγνήτες σε fender deluxe stratocaster


Foudou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά χαρά.

Κατέχω μία fender american deluxe stratocaster του ΄06 .Πρόσφατα μου χάλασε ο neck μαγνήτης και βασικά θα ήθελα να με πληροφορήσετε τι  μαγνήτες φοράει η κιθάρα(έχει 3 single coil) για να τον ανταλλάξω με ίδιο.

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόσφατα μου χάλασε ο neck μαγνήτης

Πως το συμπέρανες αυτό? Ρωτάω γιατί παίζει να έχει φύγει καμιά κόλληση και ο μαγνήτης να είναι μια χαρά. Μη μπεις σε τζάμπα έξοδα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως το συμπέρανες αυτό? Ρωτάω γιατί παίζει να έχει φύγει καμιά κόλληση και ο μαγνήτης να είναι μια χαρά. Μη μπεις σε τζάμπα έξοδα

 

Την πήγα σε τεχνικό και  μου ΄πε ότι θέλει άλλαγμα.

Το πρόβλημα πάντως είναι ότι ο neck δε παίζει καθόλου(με μερικές φάπες παίρνει μπρος για πολύ λιγο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγαινέ την στον Nick Silver (https://www.silverpickups.com),  εξαιρετικός τεχνικός και πολύ καλό παιδί, σίγουρα θα σε κατατοπίσει για το τί φταίει και τί μπορεί να γίνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι μαγνητες σπανιοτατα χαλανε. Ειτε απο κομμενο wire (συνηθως θελει ανθρωπινο χερι, ειτε απο πεθαμενο magnet bar κατι εξαιρετικα απιθανο). Στο 99.99% των περιπτωσεων ειναι καποια κολληση στο wiring που εχει προβλημα και φτιαχνεται ευκολα και με μηδενικο κοστος, Ελεγξε τις κολλησεις.

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Αν δεν τον πείραξες εσύ κι έτσι ώστε να  είναι μη αναστρέψιμο (κομμένα καλώδια δηλαδή) έχεις πέσει σε ''καλαμπόρτζη'' για αυτό ρώτα και αλλού..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου