Προς το περιεχόμενο

Συμβουλες για νυχια


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Tι γινεται παιδες?

 

Λοιπον ειμαι κατα βαση ακουστικος και ηλεκτρικος κιθαριστας αλλα γουσταρω να παιζω και με δακτυλα που και που.

Tο θεμα ειναι οτι δεν εχω σκληρα νυχια και ολο μου σπανε τα ρημαδια ;D

Θελω να ηχογραφησω μια καινουρια συνθεση μου που απαιτει δαχτυλισμους αλλα με το δερμα των δαχτυλων δεν κανω τιποτα ;D

Kαποιος καποτε μου προτεινε να κολλησω κομματια απο μπαλακι του πινγκ πονγκ! αλλα δεν το τολμησα.

 

Yπαρχουν αλλες εναλλακτικες?

(Mην μου πειτε να πινω περισσοτερο ασβεστιο και τετοια, ετσι? ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα πιο δυνατά ειναι τα ψευτικα αλλά δε λέει καθόλου !

 

σκληρυντικό (μανώ δλδ) τα κάνει πιο σκληρα. όμως μακροπρόθεσμα δεν αναπνέει το νύχι και μαλλον ειναι χειροτερα. Για λίγες μέρες όμως έχει αποτέλεσμα.

 

γνωστό υγρό (σαν μανώ, δεν φαίνεται καθόλου όμως) που θρέφει τα νύχια είναι το mavala. αυτό χρησιμοποιούσα κάποια εποχή, δεν βλεπεις άμεσα διαφορά πάντως.

 

επίσης υπάρχουν και πιο hard core λύσεις με κάτι υγρά από απο ebay που σου κανουν το νυχι τσιμεντο (π.χ. www.tailormadenails.co.uk). αν θες περισσοτερες λεπτομερειες πες μου

 

γενικα παντως δε χρειαζεται τοσο μακρυ νυχι οσο καποιοι νομιζουν. απλα θελει λιγο προσοχη η φροντιδα του νυχιου με λιμαρισμα καθε τοσο ώστε η φθορα των χορδών να μην επεκτείνεται. τελος, μπορεις να διαβαζεις το κομματι που θες να ηχογραφησεις κολλωντας ενα μικρο κομματι χαρτοταινια (ή κατι παρομοιο) που να προστατευει τα νυχια από άσκοπη φθορα.

 

τωρα το νοιζ εχει και συμβουλες για νυχια εκτος απο μαλλια !  :D

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω χρησιμοποιώ λεμονι

 

Συνταγή: :P :P

Κόψε ενα λεμονι στην μεση και χωσε τα νυχια του ενος στο ενα και τα αλλα στο αλλο

 

 

Φυσική λυση  ;)

I got some, if you need it...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

και προσεξε λιγο την τεχνικη σου: συχνα τα νυχια σπανε γιατι παιζεις με περισσοτερη δυναμη απο οτι χρειαζεται

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και προσεξε λιγο την τεχνικη σου: συχνα τα νυχια σπανε γιατι παιζεις με περισσοτερη δυναμη απο οτι χρειαζεται

 

Δεν εχει να κανει με αυτο, πιστεψε με

 

Eυχαριστω παντως για τις απαντησεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαποιος καποτε μου προτεινε να κολλησω κομματια απο μπαλακι του πινγκ πονγκ! αλλα δεν το τολμησα.

 

πολυ καλα σου ειπε,αυτο κανουν ολοι οι country players  ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου