Προς το περιεχόμενο

Παραδοσιακοί ήχοι για fantom Χ ??


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  Καλησπέρα στην παρέα.

Αν και παρακολουθώ καιρό το site, αγγελίες και forum, σαν επισκέπτης, αποφάσισα να απευθυνθώ τώρα κι εγώ στη συντροφιά σας αναζητώντας κάποια απάντηση για το θέμα που με απασχολεί. Έχω ένα Fantom X6 και ψάχνω για δείγματα ήχων από παραδοσιακά όργανα. Εάν κανείς έχει κάτι υπόψη του θα το εκτιμούσα εάν μου έστελνε κάποιες πληροφορίες πάνω σε αυτό. Ευχαριστώ, φιλικά Άκης .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείς samples από παραδοσιακά όργανα ethnic ή κάτι πιο συγκεκριμένο όπως ήχους σκυλάδικα βιολιά κτλ για ελληνικό ρεπερτόριο?

 

Σε ενδιαφέρουν μόνο ήχοι samples η και σε format για Fantom X? γιατί απ όσο ξέρω υπάρχει η SRX 09 Word Collection Expansion Board ίσως σε κάλυπτε εν μέρει τουλάχιστο το Fantom παιρνει 4xSRX. Πόση μνήμη έχεις επάνω την factory ή έχεις βάλει extra dimm?

 

Υπάρχει και η Free Roland Fantom Kontakt Library (1GB of Classic Sounds) αλλά δεν ξέρω τι έχει μέσα... (googλαρέ το)

 

Αν θες γίνει λίγο πιο συγκεκριμένος τι όργανα θες και σε τι format (τύπο πχ wave και bitrate 16/24 κτλ)

 

ένα πολύ χρήσιμο σάιτ για Roλάντάκηδες ίσως βρεις κάτι εκεί θέλει ψάξιμο ανα κατηγορία News - Roland+Clan

33 1/3333cos301/2sqrt564,0909{fx-dty/sqrtz}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Σταύρο καλησπέρα,

ευχαριστώ για την απόκριση. Αυτό που ψάχνω είναι ήχοι παραδοσιακών οργάνων: σαντούρι, ούτι, σάζι, κανονάκι, μπαγλαμά, λαούτο κ.λ.π. δεν με ενδιαφέρει το format, αρκεί να είναι καλοί οι ήχοι. Την κάρτα 09 (world collection) την έχω ακούσει από τα demos που κυκλοφορούν στο διαδίκτυο. Εντάξει έχει κάποιους καλούς αλλά για 3-4 ήχους να πληρώσω τόσα δεν συμφέρει. Έχω full ram και 1g cf. Όσο για τη library θα googlάρω και θα δω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου