Προς το περιεχόμενο

The voice of Greece : Αρετη Κοσμιδου '' η φωνη'' 16 ετων.


pericles

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και τελικά θα καταντήσει να τραγουδάει ό,τι της γράψει ο Φοίβος και ο Θεοφάνους.  ;D 8)

 

Πολυ πιθανον. Πανω σ'αυτο που λες...

 

Μεχρι πριν λιγο καιρο ημουν στο στουντιο με τον 2ο νικητη του αντιστοιχου show στη χωρα που μενω (δεν εχω ακουσει τον πρωτο, δεν ξερω αν ειναι καλυτερος αλλα anyway).

 

Ειχε υπογραψει απ'τη αρχη του show οτι το major label εχει το δικαιωμα να κανει τα 2 ή 3 (δε θυμαμαι) πρωτα αλμπουμς μετα το show. Tωρα πιο ειναι το "προβλημα"?

 

Ο εν λογω τυπος εχει μια μπαντα που παιζουν ροκ και σχεδον τελειωσαν το αλμπουμ τους λιγο πριν τα τελικα αποτελεσματα ΑΛΛΑ δε μπορουν να το κυκλοφορησουν σε κανενα label αν δε δωσει το ΟΚ το major. Φυσικα το major δεν δινει δεκαρα για το αλμπουμ και προτιμα να κυκλοφορησει κατι με "love songs" ή τετοιου στυλ τραγουδια anyway.

 

Τωρα ολα αυτα που λεω ειναι οπως μου το εξηγησαν τα παιδια απ'τη μπαντα και ο ιδιος.  

 

Αυτος ειναι και ενας απο τους πολλους λογους που ειμαι αντιθετoς με αυτα τα shows.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 79
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Να την χέσω αυτή την βιομηχανία.

 

Μια απο τα ιδια επι χιλια....

Επισης να τα χεσω ολα αυτα τα τηλεοπτικα αποβλητα που σκοπο εχουν να ενισχυσουν το ηδη υπαρχον σκυλολοι με νεο αιμα...

Μακρια κι αλαργα απο μενα.  ??? >:(

Γιώργος, μόνο με μηδέν λιπαρά please

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Παρακολουθωντας το the voice επαθα πλακα ακουγοντας την πιτσιρικα με την ιδιαιτερη φωνη .

Αν ολα πανε καλα το κοριτσι θα ειναι αν οχι η νικητρια στους τελικους σιγουρα.

Η καλη μερα απο το πρωι φαινεται !!Μια σπανιας χροιας φωνη με εξαιρετη προφορα ....βελουδο !!!!!!!!!!!

Απολαυστε την ...καλη επιτυχια Αρετη !!!

 

Δέν παρακολουθω την εκπομπη,

τωρα το ειδα και επαθα πλάκα με την μικρη!

Μου θυμισε λιγο Johnette Napolitano στο πιο παιδικο ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλως ή κακως οτι εχει να κανει με την μουσικη σχετιζεται με την προβολη και το promotion. Πλεον ομως που εχει αλλαξει η μουσικη βιομηχανια εχουν αλλαξει και οροι του παιχνιδιου.

 

Ας γενικευσουμε το παραδειγμα του the voice, εστω οτι εχουμε εναν οποιοδηποτε μουσικο που θελει να ζησει απο αυτό, ειναι το ονειρο του κλπ κλπ

 

Ενα talent show ειναι πολυ καλη προβολη, εδω σας λεω οτι αποδεδειγμενα η συμμετοχη και μονο στο the voice σου εξασφαλιζει 10.000 κλικς στο youtube. Για υπολογιστε ποσο promotion θα θελατε για να τα πετυχετε αυτα αν ειχατε καποιο βιντεο στο youtube με σκοπο να προωθησετε τον εαυτο σας ή την μπαντα σας!

 

Εχει αλλαξει η πραγματικοτητα και αν θελεις να κανεις κατι παραπανω χρειάζεσαι το μεγιστο της προβολης που μπορεις να παρεις. Ειτε μεσω τετοιων talent show ειτε μεσω αλλων διόδων, οπως social media, youtube etc

 

Εξάλλου νομίζω οτι καπως έτσι δεν βρήκαν και οι Nile τον Κολλια? μεσω καποιον βιντεο του στο youtube.

 

Υγ: Φανταστειτε ενα αμερικανικο talent show κιθαριστών με κριτες κανα vai, petrucci hendrix!(ενταξει το παρακανα με τον Hendrix  ;D ) ποσοι θα δηλωναν συμμετοχη και καθε βδομαδα θα υπαρχε τρελο debate σε ολα τα μουσικα/κιθαριστικα forums και ποση προβολη θα επαιρναν οι συμμετεχοντες κιθαριστες για την καριερα τους! Ενταξει το παραπανω μεταφερετε το στο Ελλαντα με τα ποπ/σκυλαδικα...και εχετε το the voice. All in all ειναι μια καλη κινηση γιαυτους που θελουν να ασχοληθουν με αυτον τον χωρο!

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την επιλογή του τραγουδιού που ερμήνευσαν ντουέτο οι κοπελιές, κανείς δεν είπε τίποτα ::)  Ψάξαν πολύ (οι παραγωγοι?) για να κατασταλάξουν στο "I was made for loving you" των Kiss?  Και μάλιστα σε τέτοια version, αργή γλυκανάλατη μπαλάντα. :P  Το είπαν που το είπαν, ας έβγαιναν τουλάχιστον βαμένες (Kiss like)! ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τελικά θα καταντήσει να τραγουδάει ό,τι της γράψει ο Φοίβος και ο Θεοφάνους.  ;D 8)

 

Καλα κατσε να μπορεσει να τα τραγουδησει... ;)

 

Αυτη για να πει ακομα και το "Τηλεφωνησε μου" θελει 1 χρονο μαθηματα....(δεν νομιζω να εχει πει ποτε λαϊκο τραγουδι)

 

Κατα τα αλλα καλο ειναι αυτο το σωου,το καλυτερο που εχω δει στην Ελλαδα και οντως εχουν παει αξιολογες φωνες....& μια χαρα ειναι και οι κριτες,ειδικα η Βανδη και ο Μιχαλης.  

 

 

το κακο ειναι οτι βλεπω το...ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΟ παραλληλα και δυστυχως......ποναει η συγκριση (οχι μονο της ...Αγκιλερα  ;D με τη Βανδη  ;D ;D ;D αλλα και του επιπεδου των διαγωνιζομενων οι οποιοι στο Αμερικανικο βρισκονται καπου στην...στρατοσφαιρα...το ενα ΤΕΡΑΣ μετα το αλλο σκαει μυτη....)  

 

επισης μου κανει μεγαλη εντυπωση που στο αμερικανικο κανεις διαγωνιζομενος δεν εχει πει ουτε ΕΝΑ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ.... ;D ;D ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισης μου κανει μεγαλη εντυπωση που στο αμερικανικο κανεις διαγωνιζομενος δεν εχει πει ουτε ΕΝΑ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ.... ;D ;D ;D

 

Χρυσοστομε !!!!

 

Ετοιμος ημουν να το πω αλλα λεω ασε μην προκαλεσω καναν πολεμο  ;D

Ειλικρινα θλιβομαι οταν σε τετοιες "ελληνικες" εκπομπες δεν βρισκεται ΚΑΝΕΙΣ διαγωνιζομενος να πει ενα ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΛΑΙΚΟ τραγουδι.... λες και θα τον πουνε ΨΩΡΙΑΡΗ...

Γιώργος, μόνο με μηδέν λιπαρά please

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειλικρινα θλιβομαι οταν σε τετοιες "ελληνικες" εκπομπες δεν βρισκεται ΚΑΝΕΙΣ διαγωνιζομενος να πει ενα ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΛΑΙΚΟ τραγουδι.... λες και θα τον πουνε ΨΩΡΙΑΡΗ...

 

;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το είπα και γω πριν για τα ελληνικά αλλά βγήκε ο όντιο και μου λέει άντε ρε γελοίε χωριάτη σόου του σταρ είναι όχι φωνή της Ελλάδας και τέτοια δεν έδωσα συνέχεια περίεργες μέρες νεύρα στον δρόμο κόρνα βγαίνει ο άλλος από το αμάξι βρίζει καυγάς.

 

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου