Προς το περιεχόμενο

Το καλύτερο άλμπουμ Metal


anastasis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 230
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

και ας αρχισω εγω βαζωντας το bleeding - cannibal corpse .πειτε με ταγο , σκατοκαφρο η οπως θελεται παντως αυτο το cd δεν πιανεται :twisted:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά αυτή η νοοτροπία "ας δούμε ποιος την έχει μακρύτερη" είναι ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ στον ροκά του σήμερα προκειμένου να μπορεί να επιβιώνει ψυχολογικά.

 

Με τη μουσική την ίδια να είναι νεκρωμένη και ανόητη, με τους θεούς του παρελθόντος να έχουν αποχωρήσει, με την ασυμβατότητα της ροκάδικης νοοτροπίας σε σχέση με οτιδήποτε καθημερινό, το μόνο δεκανίκι που μένει είναι να την βγάζουμε έξω και να αρπάζουμε τα υποδεκάμετρα.

 

Είναι κρίμα να το λες, αλλά τέτοιες συζητήσεις δεν θα υπήρχαν ποτέ στον κόσμο της τζαζ ή της κλασσικής μουσικής (έχετε ακούσει ποτέ κανένα να ρωτάει "ποιος είναι ο μεγαλύτερος τζαζ δίσκος όλων των εποχών;").

 

Εγώ πάντως προτείνω σε όλους όσους έχουν τέτοιες απορίες, να αρχίσουν ΑΜΕΣΑ να ακούνε Έλλη Κοκκίνου και άλλα σκυλάδικα, ώστε να διαπιστώσουν ότι αυτό που ψάχνουν στο ξένο ρεπερτόριο υπάρχει άφθονο και στο ελληνικό.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταρχας αφθονο κατα τη γνωμη μου δεν υπαρχει... χωρις αυτο να ειναι κακο... γιατι στη metal σε αντιθεση με την ελλη κοκκινου σιντι βγαινει καθε δυο κατα μεσο ορο χρονια ενω στασκυλαδικα δυο το χρονο...(απο τον ιδιο καλυτεχνη) τωρα επισης και στη jazz πιστευω οτι υπαρχουν ξεχοριστα album που αυτο περιμενω να γραφτει σε αυτη τη συζητηση... γιατι δεν μπορουμε να εχουμε μεσα στο μυαλο μας ακουσμενο το ιδιο πχ τα σιντι st.anger kai master of puppets... kai tςra sxetika me το θεμα των cannibal kata th γνωμη μου δε θα τεριαζαν στοιχοι που ανεφερες εσυ ... γιατι οι στοιχοι των cannibal συνοδευουν μια τοσο δυναμικη και τεχνικη μουσικη.... poyu ths teriazoyn oi analogoi stoixoi.... και θελω να σε ρωτησω αν οντως εχεις κατσει να ακουσεις αυτη τη μουσικη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποιο ειναι το καλυτερο η αγαπημενο σας αlbum??? καλυτερα ομως ο καθενας να γραψει μονο ενα...

 

Μπορείς να ξεχωρίσεις ένα μόνο άλμπουμ; Αυτή τη στιγμή μου έρχονται τουλάχιστον 10...

 

Wow!: ζωγράφισες :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι στη metal σε αντιθεση με την ελλη κοκκινου σιντι βγαινει καθε δυο κατα μεσο ορο χρονια ενω στασκυλαδικα δυο το χρονο...(απο τον ιδιο καλυτεχνη)

 

Καλά αυτό δε λέει τίποτα. Αν κάτι σου αρέσει σου αρέσει, κι ας βγαίνουν 300 το χρόνο, όχι 2. Οι Beatles (και οι περισσότεροι εκείνη την εποχή) πετάγανε και 2-3 LP το χρόνο (ok, ήταν μικρότερα για να είμαστε τίμιοι, αλλά βγάζανε και ένα κάρο singlάκια), αλλά και πάλι είναι κορυφαίες δουλειές κατά τη γνώμη μου, και οι Scorpions κάποτε βγάζανε ένα ΓΑΜΑΤΟ δίσκο το χρόνο, και τώρα βγάζουνε μια μαλακία τη δεκαετία. :lol:

 

Α, btw, δε βγάζει η Κοκκίνου 2 το χρόνο. Νομίζω το δεύτερό της βγήκε 1.5 χρόνο μετά το πρώτο :oops: (δεν ξέρω ΓΙΑΤΙ το ξέρω αυτό όμως :lol:)

 

Στο θέμα τώρα, όντως, είναι κομματάκι δύσκολο να διαλέξει κανείς ΕΝΑ δίσκο. Πορώνεσαι άσχημα με ένα album και μετά από 2 βδομάδες θυμάσαι ένα άλλο και αλλάζεις γνώμη ;) Πού να βρεις ΕΝΑ, διαχρονικά :) Θα ήταν μεγάλη ήττα να μένεις τόοοοοσο σταθερός σε κάτι τέτοιο.... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά αυτή η νοοτροπία "ας δούμε ποιος την έχει μακρύτερη" είναι ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ στον ροκά του σήμερα προκειμένου να μπορεί να επιβιώνει ψυχολογικά.

 

Με τη μουσική την ίδια να είναι νεκρωμένη και ανόητη' date=' με τους θεούς του παρελθόντος να έχουν αποχωρήσει, με την ασυμβατότητα της ροκάδικης νοοτροπίας σε σχέση με οτιδήποτε καθημερινό, το μόνο δεκανίκι που μένει είναι να την βγάζουμε έξω και να αρπάζουμε τα υποδεκάμετρα.

 

Είναι κρίμα να το λες, αλλά τέτοιες συζητήσεις δεν θα υπήρχαν ποτέ στον κόσμο της τζαζ ή της κλασσικής μουσικής (έχετε ακούσει ποτέ κανένα να ρωτάει "ποιος είναι ο μεγαλύτερος τζαζ δίσκος όλων των εποχών;").

 

Εγώ πάντως προτείνω σε όλους όσους έχουν τέτοιες απορίες, να αρχίσουν ΑΜΕΣΑ να ακούνε Έλλη Κοκκίνου και άλλα σκυλάδικα, ώστε να διαπιστώσουν ότι αυτό που ψάχνουν στο ξένο ρεπερτόριο υπάρχει άφθονο και στο ελληνικό.[/quote']

monos sou to skefthkes olo auto???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά αυτή η νοοτροπία "ας δούμε ποιος την έχει μακρύτερη" είναι ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ στον ροκά του σήμερα προκειμένου να μπορεί να επιβιώνει ψυχολογικά.

 

Με τη μουσική την ίδια να είναι νεκρωμένη και ανόητη' date=' με τους θεούς του παρελθόντος να έχουν αποχωρήσει, με την ασυμβατότητα της ροκάδικης νοοτροπίας σε σχέση με οτιδήποτε καθημερινό, το μόνο δεκανίκι που μένει είναι να την βγάζουμε έξω και να αρπάζουμε τα υποδεκάμετρα.

 

Είναι κρίμα να το λες, αλλά τέτοιες συζητήσεις δεν θα υπήρχαν ποτέ στον κόσμο της τζαζ ή της κλασσικής μουσικής (έχετε ακούσει ποτέ κανένα να ρωτάει "ποιος είναι ο μεγαλύτερος τζαζ δίσκος όλων των εποχών;").

 

Εγώ πάντως προτείνω σε όλους όσους έχουν τέτοιες απορίες, να αρχίσουν ΑΜΕΣΑ να ακούνε Έλλη Κοκκίνου και άλλα σκυλάδικα, ώστε να διαπιστώσουν ότι αυτό που ψάχνουν στο ξένο ρεπερτόριο υπάρχει άφθονο και στο ελληνικό.[/quote']

 

μάλλον δεν είσαι μεταλάς φίλε μου αλλά τα λες καλύτερα και από μεταλά έχουμε πήξει σε ανούσιες συζητήσεις και συγκρίσεις και όχι μόνο εδώ μέσα αυτό είναι το λιγότερο μια ζωή θυμάμαι κάτι ανούσιες συγκρίσεις του στίλ ποιοι είναι καλύτεροί οι maiden ή οι metallica οι metallica ή οι megadeth δηλαδή μπερδεύουμε τη βούρτσα με τη λούτσα και αντί να χτενιζόμαστε πάμε για μπάνιο

 

επίσης πιστεύω ότι σε κάθε "metal" περιοδικό υπάρχουν κάτι τέτοια γκάλοπ κουλά με συγκρίσεις που λένε "metal είναι ας τα συγκρίνουμε" και ανάμεσα στους black sabbath και τους cryptic slaughter σου βγάζει θεούς τούς system of a down :lol: :lol: :lol:

ΕΙΜΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μάλλον δεν είσαι μεταλάς φίλε μου αλλά τα λες καλύτερα και από μεταλά έχουμε πήξει σε ανούσιες συζητήσεις και συγκρίσεις και όχι μόνο εδώ μέσα αυτό είναι το λιγότερο μια ζωή θυμάμαι κάτι ανούσιες συγκρίσεις του στίλ ποιοι είναι καλύτεροί οι maiden ή οι metallica οι metallica ή οι megadeth δηλαδή μπερδεύουμε τη βούρτσα με τη λούτσα και αντί να χτενιζόμαστε πάμε για μπάνιο

 

επίσης πιστεύω ότι σε κάθε "metal" περιοδικό υπάρχουν κάτι τέτοια γκάλοπ κουλά με συγκρίσεις που λένε "metal είναι ας τα συγκρίνουμε" και ανάμεσα στους black sabbath και τους cryptic slaughter σου βγάζει θεούς τούς system of a down :lol: :lol: :lol:

 

δε διαφωνω με οσα λες... αλλα απλα ειπα αν θελει καποιος να αναφερει το αγαπημενο του σιντι ... αυτο δλδ που δε το βαριεται ποτε και φτιαχνεται οποτε το ακουει... και ερχεται ο καθενασ και μου γραφει τη π_π@ του.... :evil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου