Προς το περιεχόμενο

διακοπες σε ευρωπη και αμερικη..ποτε??προτασεις?


takis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ποια μερη εχετε επισκεφτει ή εχετε ακουσει οτι αξιζει να επισκεφτειτε σε συγκεκριμενες ...εποχες;

πχ εχω ακουσει αν θυμαμαι καλα οτι τα χριστουγεννα στην Νεα Υορκη ειναι ολα τα λεφτα..ή ακομα το ιδιο και στο λονδινο...

αλλα παραδειγματα ξερει καποιος;

 

ευχαριστω εκ των προτερων... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 61
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Γενικα κατα τη γνωμη μου ΟΠΟΤΕ ΜΠΟΡΕΙΣ κοπανα την για να παιρνεις καμμια ανασα πολιτισμου & να ξεφευγεις απο την καφριλα & καγκουρια της Ελλαδας ως τουριστας.. :lol:

 

Εχοντας ζησει αρκετα χρονια στη Νεα Υορκη ΣΑΦΩΣ η καλυτερη εποχη ειναι η ΑΝΟΙΞΗ (αποφυγε εντελως το καλοκαιρι ειναι κολαση ζεστης & υγρασιας)

 

Στην Καλιφορνια ολο το χρονο ο καιρος ειναι super (με εξαιρεση τα καλοκαιρινα πρωϊνα στο Σαν Φραντζισκο οπου το δαγκωνεις κανονικα)

 

Μη πας ISTANBUL χειμωνα θα το μετανοιωσεις πικρα,το κρυο ειναι απλα ΑΠΕΡΙΓΡΑΠΤΟ...

 

Στο ΒΕΡΟΛΙΝΟ ολες οι εποχες ειναι εκπληκτικες (αλλα και παλι το καλοκαιρι ειναι ΠΟΛΥ ζεστο & με πολυ υγρασια) αλλα σιγουρα τα Χριστουγεννα ειναι φανταστικα.

 

Το Λονδινο ειναι η πλεον ενδιαφερουσα πολη του κοσμου οποτε οτι εποχη και να πας καλα θα ειναι...

 

Αποφυγε την Απω Ανατολη τους δικους μας καλοκαιρινους μηνες μια και ειναι η εποχη των μουσωνων και επισης bear in mind οτι οι εποχες ειναι ΑΝΤΙΣΤΡΟΦΕΣ στο βορειο & στο νοτιο ημισφαιριο...

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λονδίνο το καλοκαίρι είναι όλα τα λεφτά! Έχει την ιδανική θερμοκρασία αρκεί να πετύχεις σταθερό καιρό (πρέπει να είσαι λίιιιγο τυχερός)!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρίσι ξερά :lol:

Χωρίς πλάκα είναι πάρα πολύ ωραία.Όμορφα στολισμένη η πόλη,μουσικές στους δρόμους,ωραίος κόσμος.

 

Βέβαια αυτά συμβαίνουν και στην Αθήνα (που όντως μου αρέσει στις γιορτές),οπότε δεν έχω επιχειρήματα :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

thanks νικο! :D

 

τιποτα προς..ιταλια,γαλλια,ισπανια κτλ.. μερια;εχω ακουσει πολλα καλα για ρωμη,μονακο,παρισι,νικαια...

 

υ.γ.αν και δεν εχει σημασια εχω παει: (θα ηταν καλη φαση να πει ο καθενας που εχει παει και τι προτεινει)

 

1)βενετια

2)μοναχο

3)μασσαλια

4)βραζιλια στο ριο ντε τζανειρο

5)κουβειτ

6)σλοβακια στην μπρατισλαβα

7)μαδριτη

8 )βαρκελωνη

9)ρουμανια στο βουκουρεστι

10)ουγγαρια στην βουδαπεστη

11)γαλλια στο λα ρουσελ

12)σερβια στο βελιγραδι 2-3 φορες παλιο και νεο και στο χωριο μαινταπεκ,

13)μαυροβουνιο στο κοτορ και χερτζεκ νοβι,

14)αυστρια

15)μοσχα

16)σλοβενια στο μαριμπορ

17)ιταλια στην μπρεσια

και κανα αλλα 2-3 μερη που δεν τα θυμαμαι τωρα...

να ναι καλα το πολο!!! :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ...

 

Ειμαι απο τους πολυ τυχερους και εχω γυρισει με αμαξι ολες σχεδον τις ΗΠΑ απλα το ΑΠΟΛΥΤΟ ταξιδι...

Εχω παει ΙΝΔΙΑ (απιστευτη αλλα πολυ μπιχλα ρε παιδι μου & τη δυσεντερια την εχεις στο τσεπακι),

ΙΑΠΩΝΙΑ (απλα αλλος κοσμος & αλλος πλανητης)

ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ (εκπληκτικη χωρα),

ΤΑΫΛΑΝΔΗ(πανεμορφη & τζαμπα),

ΒΟΡΕΙΑ ΑΦΡΙΚΗ( πρεπει να πας),

ΤΟΥΡΚΙΑ (την Istanbul οφειλεις να την επισκεφτεις εστω και μια φορα στη ζωη σου)

ΡΟΥΜΑΝΙΑ (χαλια μαυρα)

ΦΙΛΑΝΔΙΑ (φοβεροι ανθρωποι,πολυ ροκ & δεν εκανε και τοσο κρυο)

ΝΟΡΒΗΓΙΑ (πανεμορφη & πανακριβη)

ΠΑΡΙΣΙ (not my cup of tea)

ΜΑΣΣΑΛΙΑ (nothing to write home about)

ΒΑΡΚΕΛΩΝΗ (καταπληκτικη & πολυ ζωντανη πολη)

ΜΕΞΙΚΟ (τρομερα ενδιαφερουσα χωρα αλλα θελει πολυ προσοχη )

ΚΑΝΑΔΑ (απλα η πλεον ΠΟΛΙΤΙΣΜΕΝΗ χωρα στον κοσμο)

ΑΓΓΛΙΑ (my soft spot ειδικα το Λονδινο)

ΣΚΩΤΙΑ (καλοι τρελλαρες οι Σκωτσεζοι!)

ΕΛΒΕΤΙΑ (υπερβολικα "ωραια" & βαρετα)

ΒΕΝΕΤΙΑ (καθολου δεν μου αρεσε & βρωμαει)

ΑΥΣΤΡΙΑ (τρομερη η ΒΙΕΝΗ)

ΠΡΑΓΑ(πανεμορφη πολη & η καλυτερη μπυρα στον κοσμο)

ΒΟΥΔΑΠΕΣΤΗ (κουκλα)

ΒΡΥΞΕΛΛΕΣ(βαρετη μεχρι θανατου)

ΡΩΜΗ (και μαμω!)

ΦΛΩΡΕΝΤΙΑ(και μαμω 2)

ΤΟΣΚΑΝΗ (και μαμω 3!)

ΓΕΡΜΑΝΙΑ (πανεμορφη χωρα & βεβαια εχει την ωραιοτερη πολη του κοσμου δηλ. το ΒΕΡΟΛΙΝΟ)

ΛΙΣΑΒΩΝΑ (η ωραια του Ατλαντικου...και φοβερος μπακαλιαρος & θαλασσινα!)

ΓΙΟΥΓΚΟΣΛΑΒΙΑ (τοτε ηταν ακομα ενωμενοι,ωραια χωρα αλλα δυστυχως κατοικειται απο ψυχοπαθεις χειροτερους ακομα και απο εμας)

ΦΥΡΟΜ (χαλια μαυρα 2)

ΣΟΦΙΑ (πανεμορφη πολη αλλα ο κουμουνισμος τους τσακισε εντελως τους μαυρους τους Βουλγαρους..)

ΒΑΡΣΟΒΙΑ (πολη διαμαντι)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι απο τους πολυ τυχερους και εχω γυρισει με αμαξι ολες σχεδον τις ΗΠΑ απλα το ΑΠΟΛΥΤΟ ταξιδι...

 

το ονειρο μου νικο... :!:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(πανεμορφη πολη & η καλυτερη μπυρα στον κοσμο)

 

Δεν ξέρω αλλά πιστεύω ότι δεν παίζει να υπάρχει καλύτερη μπύρα στον κόσμο απο το Mόναχο....Όποιος έχει πάαει θα ξέρει το Augustina Keller...

 

ΒΕΝΕΤΙΑ (καθολου δεν μου αρεσε & βρωμαει)

 

Έλα ρε...Όλος ο κόσμος αυτό λέει...Εγώ που πήγα μου φανηκε πάρα πολύ μα πάρα πολυ ωραία...Πολύ ρομαντικά....Τώρα αμα πάς προδιαθετιμένος ότι βωρωμάει ναι βρωμάει.....Α...είναι και λίγο τσιμπημένες οι τιμές αλλά το αξίζει...

 

Επίσης έχου ακούσει πολύ καλές εντυπώσεις για Βέλγιο και για Bruege...(έτσι δεν γραφεται??)....

 

Καλόκαιρι είναι τέλεια και η νότια ισπανία....Τρελές μουσικές....Πανέμορφες υπάρξεις....και πολύ κέφι βρε παιδί μου...

 

ΑΓΓΛΙΑ (my soft spot ειδικα το Λονδινο)

 

Θέλω να πάω...Υπάρχει μια πιθανότητα να παω για χριστουγεννα....Αλλά είδομεν...

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αλλά πιστεύω ότι δεν παίζει να υπάρχει καλύτερη μπύρα στον κόσμο απο το Mόναχο....Όποιος έχει πάαει θα ξέρει το Augustina Keller...

 

Σου μιλαει τρελλαμενος μπυρακιας :lol: οι Τσεχοι εξακολουθουν και ειναι οι καλυτεροι στη μπυρα (οχι βεβαια πως και οι Βαυαροι πανε πισω ειναι σαν να συγκρινεις Λαμποργκινι με Φερραρι ενα πραμα,παντως απο τις αηδιες που πινουμε στην Ελλαδα ειναι τραγικα καλυτερες :lol: )

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ χοντρικα ξερει καποιος αν πας διακοπες στον λονδινο χριστουγεννα ποσα θα σου...φυγουν;μονο για διαμονη και φαγητο..ας υποθεσουμε οτι δεν θα κανεις ψωνια εκει... :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου