Προς το περιεχόμενο

Nεό εννοιολογικό λεξικό (as seen on tv)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπον, τελευταια ξαναπιασα το χόμπι της τηλεόρασης που το ειχα αφησει καιρό κ επειδη αρχικά μπερδεύτηκα με τις εννοιες,τώρα που εβγαλα μια ακρη σκεφτηκα να συγγραψω κ να δωρίσω στους αναγνώστες του noiz εναν εισαγωγικό οδηγό στα λήμματα (λύματα) που χρησιμοποιούνται (κυρίως για καλλιτεχνικούς όρους).

 

 

με την "ταδε" είμαστε πολύ φίλες κ την αγαπώ πολύ=την εχω ξαναδει στα παρασκήνια αλλης μιας εκπομπης

 

αυτό τον καιρό κανω κατι πρωτοποριακό=oι image makers μου εχουν ληστεψει μια μπαγιάτικη εκδοχή της Madonna κ ισχυρίζονται οτι θα πουλήσει εδω.

 

ενας καλλιτεχνης που χάραξε τον δικό του δρόμο=αναλώσιμο προϊόν που διατηρηθηκε στην επιφάνεια με φτιαχτά σκάνδαλα σε φυλλάδες κ μετά την καταρρευση του, κανει PR σε επαρχιακά μαγαζιά.

 

φρέσκο πρόσωπο=το ιδιο με το παραπανω,αλλα στην αρχή της διετούς καρριέρας του.Συνήθως χρησιμοποιείται μαζί με το "λαμπερός"

 

ο "τάδε" ειναι πολύ λαμπερός=ειναι πολύ πολύ πολύ μλκς/θα επρεπε να μαζευει μπάμιες αλλα για κάποιο λόγο φιγουραρει.

 

οι ρεπόρτερς μετά από έρευνα=ελαβαν fwd mail.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα , 2 highlights τις ελληνικής τηλεορασης τον τελευταιο καιρο...

 

1) Ε. Βεντη σε κεντρικο μεσημεριανο ξεκατινιασμα με τον "εργοδοτη" της

2) Κεντρικο μεσημεριανο κουτσομπολιστικο να συζητα την κουραση της εργασιας τους και το καθηκον τους....

 

Mιλαμε τωρα με τις πανελληνιες μενω τα πρωινα σπιτι μου και το μεσημερι που τρωω βλεπω (επειδη βλεπει η γιαγια μου) ότι μ@λ@κια και σκουπιδι κυκλοφορει..... ;D ;D ;D

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσχετο:

 

Ανέκαθεν είχα την απορία γιατί οι σκληροί (εώς πολύ σκληροί, βλέπε Chuck Noris, Bruce Wilis, κ.λ.π) της τηλεόρασης, όταν τις μαζεύουν κανονικότατα από 20 αντιπάλους ταυτόχρονα, έχουν φάει μπουκέτα, καρπαζιές, πεσίματα, σκαμνάκια του μπαρ και διάφορα άλλα είδη επίπλωσης στο κεφάλι και δεν νοιώθουν ίχνος πόνου... γιατί μετά στραβομουτσουνιάζουν και τραβιούνται όταν η γκόμενα πάει με το χαρτομαντηλάκι και τους σκουπίζει την μία και μοναδική σταγόνα αίματος που σκέφτεται να φύγει από το χείλος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

"Διαφωνώ κάθετα!!!! Είναι θέμα αρχής κύριε Μπαμιόπουλε!!! Δεν παίζουμε με αυτά τα θέματα...." =  "Το ξέρω ρε Μπαμιόπουλε ότι το έχω "ξεχειλώσει" αλλά άσε με να βγάλω το g@μhm3ν0 το μεροκάματο"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Νομίζω πως ήρθε η ώρα να αλλάξουμε θέμα περνώντας στο..."="Άλλαξε θέμα ρε Βαγγέλη, έχουμε βαρέσει ενέσεις...Δείξε καμιά γυμνόστηθη από Μύκονο να γουστάρουμε"

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσχετο:

 

Ανέκαθεν είχα την απορία γιατί οι σκληροί (εώς πολύ σκληροί, βλέπε Chuck Noris, Bruce Wilis, κ.λ.π) της τηλεόρασης, όταν τις μαζεύουν κανονικότατα από 20 αντιπάλους ταυτόχρονα, έχουν φάει μπουκέτα, καρπαζιές, πεσίματα, σκαμνάκια του μπαρ και διάφορα άλλα είδη επίπλωσης στο κεφάλι και δεν νοιώθουν ίχνος πόνου... γιατί μετά στραβομουτσουνιάζουν και τραβιούνται όταν η γκόμενα πάει με το χαρτομαντηλάκι και τους σκουπίζει την μία και μοναδική σταγόνα αίματος που σκέφτεται να φύγει από το χείλος;

 

Διαβάστε αυτά:

 

http://www.moviecliches.com/cliche1.html

http://www.moviecliches.com/cliche2.html

http://www.moviecliches.com/cliche3.html

 

...καλύτερα από το να βλέπετε τηλεόραση. Εγώ πχ. δεν έχω καν - γιατί νομίζετε ότι περιφέρομαι στο φόρουμ σαν τον μαϊντανό από παράθυρο σε παράθυρο, εεεε... από θρεντ σε θρεντ;

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Διάβασα κάποια από αυτά εν συντομία και...  ;D ;D

 

Εγώ πχ. δεν έχω καν - γιατί νομίζετε ότι περιφέρομαι στο φόρουμ σαν τον μαϊντανό από παράθυρο σε παράθυρο, εεεε... από θρεντ σε θρεντ;

 

Ούτε εγώ έχω. Σε όλους όσους το λέω με κοιτάνε σαν εξωγήινο.  :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και η δική μου συνεισφορά:

 

"Και τώρα έχουμε έναν καλεσμένο που αγαπάμε και έχουμε φιλοξενήσει πολλές φορές στην εκπομπή μας" = "Έχουμε φέρει πάλι το ψώνιο που λέει μ@λακίες και κάνει νούμερα, το νούμερο"

 

 

OurDarkness, παλικάρι μου, τι ψάχνεις να βρεις; Πρέπει να δεις μια συγκεκριμένη σκηνή για να καταλάβεις πώς γίνονται αυτά τα πράγματα. Άκου λοιπόν...

 

James Bond 007, Goldeneye και στην προς το τέλος της ταινίας έχουμε την κλασική τζειμσμποντική κλωτσοπατινάδα "κακός vs. Jimmy". Με τα πολλά, ο κακός την έχει βγάλει με καμιά 10αριά μπουκέτα, ο Jimmy έχει εισπράξει 3 βαπόρια ξύλο. Κι όμως, ο 007 είναι απλά... ΙΔΡΩΜΕΝΟΣ (!!!) και ο άλλος όλο πληγές. Τι να λέμε τώρα... 8) 8) 8)

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

James Bond 007, Goldeneye και στην προς το τέλος της ταινίας έχουμε την κλασική τζειμσμποντική κλωτσοπατινάδα "κακός vs. Jimmy". Με τα πολλά, ο κακός την έχει βγάλει με καμιά 10αριά μπουκέτα, ο Jimmy έχει εισπράξει 3 βαπόρια ξύλο. Κι όμως, ο 007 είναι απλά... ΙΔΡΩΜΕΝΟΣ (!!!) και ο άλλος όλο πληγές. Τι να λέμε τώρα... 8) 8) 8)

 

Σε καταγγέλω ρε! Κάτω τα χέρια απ'τον 007! Αφήστε το Hollywood να βγάζει ταινίες με πολύ ξύλο και μικρά επίπεδα δραστηριοποίησης φαιάς ουσίας (για βλάκες σαν του λόγου μου)... :P >:(

 

 

 

Το εννοώ.

eftaxordh karfi se pentium 2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μόνο που βλέπω από τιβι (μιας και η αννίτα με το τσίρκο της με απογοητεύει συνεχώς, λόγω της κυριλλοποίησής της τελευταία) είναι ο γιατρός Χάουζ, τον πάω με χίλια γιατί είναι απαίσιος άνθρωπος, εκμεταλλεύεται τον ανθρώπινο πόνο για να νιώσει αυτός καλύτερα, πράγμα που είναι ολόσωστο.

 

Κατά τ' άλλα μηδέν, μόνο κλεμμένες ταινιες στο DVD που μου τις στέλνουν από το μετσόβειο.

I can actually hear difference between neck joints.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου